0komentářů

Dopřejte šatům pořádek,vylaďte skříň v ložnici

Skříně v ložnici nemusí být navždy trpěným solitérem po babičce. Pořiďte si moderní nábytek s šikovně členěnými úložnými prostory a zkroťte nepořádek v oblečení. Vyberte si vestavěnou skříň s posuvnými dveřmi a ušetříte prostor.
Vydáno: 08.08.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3628x

Ložnice je místností, která primárně slouží ke klidnému a nerušenému spánku po náročném dni. Patříte ale také k těm, kteří nemají v bytě žádný prostor na samostatnou šatnu? Pak vám zřejmě chybí úložné místo pro vaše i partnerovo oblečení a další doplňky. Každodenní přehrabování v nepřehledné změti vyřeší ložnicová skříň.

Jako u všeho dvakrát měř a jednou řež

Před výběrem skříně do ložnice si rozmyslete, co všechno do ní postupně uložíte. Není na škodu spočítat zásuvky, police, případně délku šatní tyče na dlouhé kabáty nebo šaty. Máte-li velké množství oděvních doplňků, budete potřebovat i řadu zásuvek a pro větší přehlednost do nich počítejte i s pořadači.

 

Základní dělení skříní:

  • Policové, police s volitelnými rozestupy
  • Šatní, vybavená šatní tyčí
  • Kombinované

U vnitřního vybavení se nebojte vlastních nápadů

Seskládat vnitřní vybavení skříní jde i podle vlastní úvahy, nemusíte přijmout diktát výrobce. K dispozici máte drátěný program, plné police, zásuvky i ramínkové tyče. Už jste vybrali, kam skříň umístíte? Vaše rozhodnutí určí, jestli potřebujete rohovou, klasickou nebo vestavěnou skříň třeba s posuvnými dveřmi.

U volně stojících skříní si dobře pohlídejte jejich stabilitu.

Pro umístění ložnicové skříně obecné pravidlo neexistuje. Měli byste mít v každém případě dost místa pro pohodlný přístup a manipulaci. Dávejte ale pozor, pokud vám skříň bude sousedit s nejvlhčí a nejchladnější stěnou. V kombinaci s hodně těsnícími plastovými okny si totiž můžete doma vypěstovat pěknou plísňovou kolonii.

Posuvná dvířka vám ušetří hodně prostoru

Šatní skříně vybírejte tak, aby měly co největší kapacitu. Ideální jsou vestavěné skříně od podlahy ke stropu s posuvnými dvířky, které na otevření nevyžadují další prostor. Šířka 60 centimetrů u klasicky otevíraných dveří totiž znamená potřebu až jednoho metru prostoru před nimi, počítejte s tím, abyste se v ložnici zbytečně netísnili.

 

Zrcadlo na nebo ve skříni ocení oba partneři

U volně stojících skříní si určitě ohlídejte jejich stabilitu. Na trhu je obrovská nabídka a určitě oceníte i skříně se zrcadlem, pokud už jej nemáte v předsíni. Máte skříň se zrcadlem na vnější straně? Celý prostor se vám podaří opticky zvětšit.
 
Nezapomeňte na důležitá kritéria pro výběr:

  • Výška
  • Šířka
  • Hloubka
  • Materiál
  • Vnitřní uspořádání

Vzhledem ke statisticky průměrnému počtu triček, košil, svetrů a spodního prádla v tuzemské domácnosti vám skvěle poslouží skříň kombinovaná. Patří mezi nejvyhledávanější a umožní vám uložit vedle prádla a triček i sváteční oblečení, kalhoty i košile nebo obleky a kostýmky.

Ložnicové skříně nemusí být jen z masivu

Velké a široké skříně si vyberete i z masivního dřeva, nepatří ale pochopitelně mezi ty nejlevnější kousky. Více využívaným materiálem jsou především lamino, DTD a MDF desky, které najdete v nejrůznějších barvách i designu. Materiál je odolný proti otěru i vodě a dá se lehce udržovat.


 
Barvu ložnicové skříně nebudete muset řešit, pokud si kupujete celou ložnicovou sestavu. Skříň bude u vás v ložnici novinkou? V tom případě by měla ladit barevně i stylem. Dobrou vychytávkou je také praktické otevírání push-to-open, kdy se obejdete bez pomoci úchytek a na dvířka stačí jen jemně zatlačit.
 
Inspirujte se při výběru ložnicových skříní na Pinterestu.

Pořádek ve skříni vám pomohou udržet drátěné moduly a osvětlení

Nejčastěji používané věci umístěte v zásuvkách zhruba do výšky 120 centimetrů, budete mít o všem dobrý přehled. V orientaci uvnitř skříně vám pomohou i drátěné moduly a nejrůznější organizéry, které umravní neposlušné části garderoby. Potmě vám skvěle poslouží i osvětlení, které se spustí po otevření skříně.

 

Ať si vyberete do ložnice jakoukoli skříň, počítejte s tím, že její tmavá barva opticky zmenší celou místnost. Opačný efekt dosáhnete se skříní bílou. Správný typ skříně vám také umožní uložit nejen oblečení, ale třeba i sezónní boty, klobouky, šperky nebo dokumenty. 
 
Máte doma v ložnici skříně s posuvnými nebo otevíranými dveřmi? Podělte se o své zkušenosti s výběrem v komentáři s ostatními čtenáři.
 
Použité fotografie:
MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Vydáno: 19.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 78x

Funkcionalistické domy a stavby poznáte hned. Dominuje jednoduchost tvarů, geometrie a čisté linie. Tento styl bydlení nyní slaví svůj come back. Nové materiály, kombinace kovu a dřeva i užití kůže dodávají bytu příjemný kontrast.

Celý článek
Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 98x

Vytvořit ze starého lodního kufru originální kousek nábytku není nic těžkého. Kde takový kufr sehnat a na co si dát při nákupu pozor? A co je potřeba s kufrem udělat, než z něj vyrobíte odkládací stolek, lavičku či minibar?

Celý článek
Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Vydáno: 17.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 396x

Vaší nemovitosti i domácnosti hrozí spousta rizik, třeba zloději, požár, potopa nebo prasklé potrubí. Raději se na ně pojistěte, ať nepřijdete o peníze, které jste do svého domova dali. Co všechno takové pojištění zahrnuje?

Celý článek