PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zařiďte dětem hezký pokoj! Inspiraci můžete najít u nás

Zařízování dětského pokoje nábytkem je pro všechny rodiče během na dlouhou trať. Musíte jej totiž přizpůsobovat věku vaší ratolesti. Rozhodování vám ulehčí nabídka kompletních sestav nábytku a to i zvlášť pro kluky a pro holky.
Vydáno: 24.07.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4491x

Narození dítěte je radostnou událostí pro celou rodinu. Váš potomek ale vyroste z nejmenší postýlky a kojeneckého věku, a pokud má vlastní pokojíček, budete mít nemalé starosti s jeho zařizováním. Nevíte si rady s výběrem ze široké nabídky? Vaši nejmilejší si určitě zaslouží kvalitní dětský nábytek a my vás v článku chceme inspirovat.

Alespoň zpočátku pamatujte na nadčasovost

Zařizování dětského pokoje předchází důkladná příprava. Zde to platí dvojnásob, protože vaše ratolesti budou mít v místnosti alespoň zpočátku základnu a budou tu trávit hodně času. Je dobré myslet na to, že děti rostou jako z vody a tak neuškodí trocha nadčasového plánování. Nejdůležitějším faktorem při pořizování nábytku pro děti je totiž věk vaší ratolesti.

Prohlédněte si pro inspiraci bohatou fotogalerii dětských pokojů

Základním modelem vybavení dětského pokoje je pořídit bezpečnou postel, pracovní stůl se židlí, prostorné skříně, komody a skříňky. Neláká vás příliš postupné nakupování a zároveň starost, aby jednotlivé kusy k sobě vzájemně odpovídaly odstínem, kováním a materiálem? Nejjednodušším řešením jsou dětské nábytkové sestavy z dřevěného masivu nebo lamina.  Při správné péči vydrží i počáteční řádění vašich nejmenších.

Co nesmí chybět v dětském pokoji:

  • Bezpečná postel s kvalitní matrací
  • Pracovní stůl s dobrou židlí
  • Skříň s policemi na oděvy
  • Komody a úložné skříňky

U předškoláků pamatujte na dostatek volného místa pro jejich pohyb a hry. V tomto věku děti zpravidla neřeší materiální vztahy ke svému okolí a o rány a šrámy na nábytku možná nebude nouze. Vaši potomci ocení třeba zvýšenou postel se žebříkem, pod níž se dá nejen krásně schovat, ale i uložit spoustu hraček a potřebných věcí. Máte dítě s „divokým“ spaním? Nezapomeňte na bezpečnostní zábranu, aby jejich náhlé probuzení nebylo příliš tvrdé.

Praktickým doplňkem do dětského pokoje je křesílko pro vás vedle postele, kde můžete své ratolesti číst. Uděláte jí tím velkou službu pro budoucnost. Děti, kterým se od útlého věku čte, zpravidla nemají problémy se slovní zásobou a ve škole bez potíží prospívají.

Barvy laďte spíše do krémova a nezapomeňte na dobré osvětlení

Výzdobu dětského pokoje zvolte přiměřenou věku a finančním možnostem. Pamatujte, že rok se s rokem sejde, děti poznají, jak to vypadá u kamarádů a budou požadovat radikální změnu. Nábytek do dětského pokoje laďte spíše do krémových barev třeba v kombinaci s oranžovou, růžovou nebo příjemnou zelenou barvou. Důležitou částí dětského pokoje jsou citlivě zvolené doplňky, polštáře a samozřejmě i dobré osvětlení.

Přečtěte si o světově oceněném českém nábytku pro děti

Pokoj pro mladší děti ve školním věku už musí obsahovat dělený prostor pro práci i přípravu do školy a pro hry. S tím souvisí i stále se zvyšující potřeba úložných kontejnerů, boxů nebo polic. Na trhu je jich široký výběr v nejrůznějším materiálovém i barevném zpracování. Už v tomto věku děti ocení stojan „němý sluha“, který vás zbaví neustálého napomínání vašich potomků o zahozeném oblečení na zem.

V tomto věku se stále prodlužuje čas, který děti tráví u pracovního stolu, učí se číst a psát, dělají úkoly. Pro další zdravý vývoj je proto velmi nutný správný psací stůl s přiměřeným osvětlením. Zde platí raději více než méně, takže raději přidejte lampičku k posteli i stolu. Ideální délka stolu v období začátku školní docházky je 150 cm a počítejte s dnes běžným a potřebným vybavením počítačovou sestavou.

Na posledním místě nenechávejte ani výběr židle, která by měla splňovat základní zdravotní parametry. Podpořte správný vývoj vašeho dítěte a kupte mu židli s opěrkou pod lopatky a tak vysokou, aby lokty byly k pracovní desce v pravém úhlu. Důležitou součástí vybavení pokoje je i vhodný koberec, který tlumí nárazy i zvuky a místnost zatepluje.

Teenageři a budoucí studenti už budou prosazovat vlastní názor

Velký úložný prostor na hračky už ale bude určitě chybět u dospívajících dětí. Teenageři by měli mít především pohodlnou postel a dostatečný prostor k práci. Není třeba zdůrazňovat, že v tomto věku už mají vaši potomci své představy o životě a nejinak tomu bude i se zařízením jejich pokoje, do kterého si nenechají příliš mluvit.

Především budoucí vzdělanci ale ocení vybavené studentské pokoje, které se dají seskládat podle aktuální potřeby. Sestavy v mnoha variantách jsou vhodné pro dívky i chlapce. Dobré studentské zázemí utvoří třeba rohový psací stůl se zásuvkami a narůstající garderobu skryje pořádná šatní skříň.

Vytvořit dětský pokoj není jednoduché, ale vše se dá s trochou času zvládnout. V každém případě myslete vždy na bezpečnost a přesvědčte se zejména o stabilitě koupeného nábytku!  Neměl by mít ostré rohy nebo hrany a na škodu určitě není zkontrolovat zdravotní nezávadnost použitých barev.

Inspirovali jste se naším článkem při výběru nábytku do pokoje vašeho dítěte? Napište nám i své tipy na neobvyklé zařízení dětských pokojů, o kterých víte!

Použité fotografie: MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 115x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 184x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek