PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Odpočívejte za libých zvuků zvonkohry v zahradě dle Feng Šuej

Dopřejte si tu nejpříjemnější relaxaci na zahradě! Pomocí Feng Šuej se vaše venkovní posezení stane místem, kde si díky pozitivní energii vychutnáte dokonalý odpočinek. Přečtěte si, jak dosáhnout harmonie i na čerstvém vzduchu.
Vydáno: 28.04.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3055x

Pomocí feng šuej lze vytvořit harmonické prostředí nejen v obytných prostorách, ale i venku. Zahrada se tak může stát místem, v jehož klidném a pokojném prostředí se člověk zotaví z neklidu všední dní. I na té nejmenší zahrádce dovedou principy feng šuej pomoci nastolit harmonii s okolím a posílit tok pozitivní energie.

V Česku originální název Feng Shuei zdomácněl ve fonetické podobě Feng Šuej, kterou jsme se rozhodli používat i my.

Zahrada pro pět smyslů

Zahrada zařízená ve stylu feng šuej pozitivně působí na všech pět lidských smyslů. Zrak se v ní může těšit krásnými květinami a stromy měnícími barvy v každém ročním období. Čich vnímá jemné i intenzivní vůně, které mu zahrada nabízí – čerstvě posečenou trávu, kvetoucí keře a silnou vůni bylinek, určených nejen k ozdobě zahrady, ale i k potěšení chuti v kuchyni. Té ve větších zahradách udělají radost i plody ovocných stromů a keřů, stejně jako zelenina z vlastních záhonů.

Náš hmat může vnímat hebkou trávu pod nohama, pravidelně smáčenou deštěm i ranní rosou, stejně jako kamínky u jezírka, cestičky či dětského pískoviště, které jemně masírují došlapující chodidla. Rukama se můžeme dotýkat vlhké hlíny při práci na zeleninové zahrádce nebo přesazování rostlin. Zvonkohra zavěšená na příhodné větvi nebo blízko vchodu do domu přitáhne pozitivní energii a zároveň nás potěší uklidňujícím cinkáním. Náš sluch zachytí i příjemné zvuky štěbetajícího ptactva nebo bzučících včel slétajících se na pyl barevných květů v zahradě.

Venku jako uvnitř

Základní pravidla pro vytvoření harmonické zahrady jsou velmi podobná těm, která uplatňujeme i uvnitř domu či bytu. Prostor by měl být uklizený, zbavený nepotřebných věcí a nepořádku a zároveň lákající k trávení času. Zahradu je tedy třeba nejprve zbavit věcí, které do ní nepatří – starého harampádí, rozrůstajícího se plevele či odumřelých stromů.

Neměly by v ní zůstat ani staré pařezy nebo nepoužívané předměty, které by se jednou mohly hodit – ať už se jedná o polorozbitou lavičku nebo starou králíkárnu. Zejména vstup do zahrady a její část přiléhající ke vchodu do domu by nikdy neměly být zatarasené různými předměty, ať už jsou to opřená jízdní kola nebo třeba popelnice na domácí odpad.

Pokud jsou v zahradě záhony, měly by být udržované a vypleté, aby se v nich pěstovaným rostlinám dařilo dobře. Stromy je třeba pravidelně stříhat a pečovat o ně. Zahradní jezírko či bazén by měly mít vždy čerstvou a čistou vodu, špinavá voda by mohla negativně ovlivňovat zdraví obyvatel přilehlého domu. 

Stejně jako udržujeme volné středy jednotlivých místností, i v zahradě by tato zóna měla zůstat prázdná, bez záhonů, dětských prolézaček, cestiček nebo zahradního altánu. Středem zahrady však nemusí být střed geometrický, vybrat za něj můžete místo, které intuitivně vnímáte jako centrum zahrady kumulující pozitivní energii. 

Velká a malá zahrada

Máte-li štěstí na zahradu velkorysých rozměrů, můžete její prostor využít pro všechny příjemné aktivity, které může nabídnout a vybudovat v ní místo k posezení, hrací koutek pro děti, bazén, květinové, bylinkové i zeleninové záhony i dekorativní prostory se sochami či skalkou, sloužící čistě k relaxaci a potěšení zraku.

Jste-li majiteli malé zahrádky, nebo třeba pouze balkónu či terasy, měli byste se dle zásad feng šuej rozhodnout a omezit pouze na to, co je pro vás nejdůležitější a k čemu nejvíce tíhne vaše srdce. I zde však může krásné osázení rostlinami a využití dekorativních prvků či zvonkohry vytvořit dodatkovou pozitivní energii a pomoci vytvořit harmonický ostrůvek klidu a odpočinku.

 

Vybrané produkty z nabídky:

Stejně jako v jídelně či obývacím pokoji, i na zahradě by místo k posezení mělo poskytovat dostatek prostoru pro celou rodinu či pozvané přátele. U stolu by na sebe měli všichni navzájem vidět, aby se nikdo necítil odstrčený. Kulaté či oválné tvary napomáhají naší mysli odpočívat, což je v prostředí zahrady rozhodně žádoucí.
http://www.mt-nabytek.cz/25176-sestava-zahradniho-nabytku-adan-1.htm 

Zahrada zařízená dle pravidel feng šuej by měla zahrnovat pět základních prvků – zemi, vodu, oheň, dřevo a kov. Prvky z kovu podporují kreativitu, organizační talent a finanční plánování. V zahradě je můžeme snadno posílit kovovým zahradním nábytkem nebo třeba houpačkou umístěnou nejlépe v části zahrady, která je vyhrazena dětským hrám nebo aktivnímu odpočinku.

Altán nebo romantický zahradní stan je ideální pro část zahrady, ve které chceme posílit partnerské vztahy. Hodí se sem i párové zahradní doplňky, jako sochy dvojic, zahradní svítidla a zahradní nábytek svádějící ke společnému trávení času. Vhodné jsou i svíčky podporující prvek ohně, který do vztahu přináší spontaneitu a vášeň.
http://www.mt-nabytek.cz/29218-zahradni-party-stan-s-nastavitelnou-vyskou-algo-4-3x3-m.htm 

Zajímá vás problematika bydlení podle Feng Šuej? Zeptejte se v komentářích autorky na co chcete!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Lucie Haberlová

Lucie Haberlová na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 228x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek