PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Děti musí žít harmonicky - zařiďte dětský pokoj podle Feng Šuej!

Jak vybavit dětský pokoj vším potřebným nábytkem a přitom v něm zachovat proudění tolik důležité pozitivní energie? S pomocí našeho malého seriálu o umění Feng Šuej to zvládnete i vy. Právě dnešní díl je věnovaný dětským pokojům.
Vydáno: 07.04.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3773x

Zařízení dětského pokoje patří z hlediska feng šuej k tomu nejsložitějšímu z celého bytu. Správně vybavený pokojíček totiž musí splňovat tři různé funkce, a být tak zároveň prostorem pro spaní a odpočinek, hru a učení. Mnohdy ho navíc sdílejí sourozenci s rozdílnými potřebami. S dodržením několika základních pravidel ale nemusí být ani jeho zařizování nerozlousknutelným oříškem.

V Česku originální název Feng Shuei zdomácněl ve fonetické podobě Feng Šuej, kterou jsme se rozhodli používat i my.

Zábava přes den

Prostor, který je v dětském pokoji vyhrazený hrám a učení, by měl podporovat aktivitu a kreativitu dětí, které ho obývají. K vytvoření hravé atmosféry ho tak můžeme vybavit zářivými barvami nebo tapetami, zejména u dětí, které potřebují v aktivitě podpořit. Naopak u dětí velmi aktivních nebo s problémy se soustředěním můžeme jejich temperament lehce utlumit pomocí barev klidnějších a jemnějších. Na zemi by neměl chybět měkký koberec, který místnost pocitově zateplí a pobyt na podlaze zpříjemní zejména malým dětem, které si zde rády hrají.

Při zařizování bychom neměli zapomínat ani na dostatek úložných prostor, které by měly být o něco větší, než množství věcí, které je do nich třeba uložit. Zejména u menších dětí jsou výhodné otevřené police, ve kterých děti vše dobře vidí a mají tak přehled o tom, kde je co uloženo. Pro ukládání některých hraček, jako jsou například kostky, stavebnice, vláčky nebo drobní plyšáci, jsou pak ideální přenosné krabice nebo košíky.

Pokud se dítě v pokoji učí, měli bychom věnovat dostatek pozornosti i umístění pracovního stolu. Od něj by mělo být vidět do místnosti a zejména prostoru dveří, záda dítěte u stolu sedícího by měla být chráněna zdí. Takové umístění dodává pocit jistoty a bezpečí a umožňuje soustředit se plně na předmět studia. Naopak umístění židle zády do volného prostoru nebo ke dveřím je z hlediska feng šuej považováno za velmi nevhodné.

Pokud se o jeden pokoj musí dělit více dětí, mělo by mít každé z nich možnost stáhnout se do svého „koutku“. Jak bude tato část pokoje vypadat byste měli nechat na dítěti samotném, neboť ono samo ví nejlépe, v jakém prostředí se cítí dobře.

Klid v noci

Základem dobrého dětského spánku je, stejně jako v ložnici, správné umístění postele. Pokud je to možné, mělo by její čelo být přisunuto k plné zdi (bez oken a dveří), mimo přímou linii okno – dveře. Nad postel v žádném případě nepatří pohyblivé hračky, které by mohly narušovat klidný spánek, stejně tak by na stěně přímo nad postelí neměly viset žádné poličky. Před spaním by místnost měla být vždy dobře uklizená, aby nepořádek nebudil dojem chaosu a aktivity. Pro nastolení potřebné harmonie je dále žádoucí, aby byly dveře do pokoje na noc zavřené a závěsy či rolety na oknech zatažené, a energie v místnosti tak proudila pomaleji a neunikala z ní pryč.

Vhodnými barvami pro vymalování spací části pokoje jsou podle feng šuej zejména uklidňující odstíny modré, které na spánek působí velmi příznivě. Doplnit je lze i bílou a fialovou. I ostatní barvy, použité například na lůžkovinách, by měly být spíše tlumené. Zejména u malých dětí je pak doporučováno používat výhradně povlečení z přírodních materiálů, jako je bavlna nebo len.

 

Vybrané produkty z nabídky:

Nábytek z masivního dřeva je pro dětský pokoj ideální, neboť energie dřeva dle učení feng šuej podporuje zdravý růst a vývoj dětí. Zejména malým dětem budou vyhovovat otevřené police, díky nimž budou mít přehled o všech svých hračkách. Pokoj v tlumených barvách s dostatečnou hrací plochou umožňuje jak klidný odpočinek, tak i rozvíjení dětské kreativity a fantazie při hře.
http://www.mt-nabytek.cz/12693-detsky-pokoj-sestava-herry.htm 

Pracovní stůl umístěný tak, aby mohlo dítě sedět zády k plné stěně, podporuje soustředění na učení. Pokud jsou v dětském pokoji umístěné elektrické přístroje, jako televizor, počítač nebo DVD přehrávač, neměly by být namířeny směrem do postele. Ideálně by jimi vyzařovaná negativní energie měla být odstíněna i dalším kusem nábytku, postaveným mezi postel a přístroj samotný.
http://www.mt-nabytek.cz/6366-detsky-pokoj-adela-ii.htm 

Postel umístěná čelem k plné stěně podporuje kvalitní a hluboký noční spánek. Poličky umístěné na stěnách patří vedle postele, nikoliv nad postel samotnou. Dostatek úložných prostor umožní udržení pořádku, které je nezbytný pro navození klidné a harmonické atmosféry, umožňující příjemný a osvěžující odpočinek.
http://www.mt-nabytek.cz/16982-detsky-pokoj-arilda-2.htm

Zajímá vás problematika bydlení podle Feng Šuej? Zeptejte se v komentářích autorky na co chcete!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Lucie Haberlová

Lucie Haberlová na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 105x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 173x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 205x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek