PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jaké si pověsit obrazy do obývacího pokoje? Feng šuej vám napoví!

Jak zařídit obývací pokoj, aby vám v něm bylo vždycky dobře? Podle zásad Feng šuej! Seznamte se s pravidly pro umístění sedací soupravy i obrazů a dodržujte je, pokud chcete mít obývák plný proudů pozitivní a prospěšné energie.
Vydáno: 31.03.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 6089x

Obývací pokoj je jedním z center rodinného života v bytě. Tady můžeme společně trávit čas, přijímat návštěvy, nebo o samotě a v pohodlí odpočívat a zbavovat se napětí po každodenní námaze. Je proto vhodné, aby atmosféra místnosti podporovala všechny jmenované aktivity. Tento pokoj je také naší vizitkou, neboť našim přátelům ukazuje, jací jsme hostitelé.

V Česku originální název Feng Shuei zdomácněl ve fonetické podobě Feng Šuej, kterou jsme se rozhodli používat i my.

Světlo a prostor

Obývací pokoj zařízený v souladu s pravidly feng šuej by měl být především světlý, přívětivý a vždy perfektně uklizený. Důležité je udržet volný zejména střed pokoje, aby mohla energie volně kroužit celou místností. Zbytek místnosti by měl být vybaven pohodlným nábytkem střídmých tvarů, příliš masivní kusy by mohly navozovat dojem přeplněnosti. 

Nejdůležitějším kusem nábytku v běžném obývacím pokoji je bezesporu sedací souprava. Tu bychom měli vybírat tak, aby poskytovala každému členovi rodiny i případným hostům dostatek místa a pohodlí. Skládat by se měla z několika prvků – sedačky či malé pohovky a jednoho či více samostatně stojících křesel. 

Ty lze následně rozestavět do libovolného tvaru – kruhu, čtverce či obdélníku tak, aby na sebe členové rodiny vzájemně viděli. Pokud je to možné, neměl by nikdo sedět zády k oknu nebo ke dveřím. Sedací soupravu lze rozvolnit stolkem nebo vhodně umístěnými rostlinami. 

Barvy a umění

Atmosféru obývacího pokoje je možné ovlivnit použitím vhodných barev a uměleckých děl. Pozitivní základní ladění vytvoříme s pomocí světlých tónů žluté, jemné růžové nebo teplé oranžové. Napětí pomáhají zmírnit tapety s jemnými vzory či nepravidelný vzor nanášený válečkem.

Obrazy umísťované v obývacím pokoji ovlivňují to, jak se cítíte. Proto je při jejich výběru dobré volit taková díla, která na vás působí dobře a vyvolávají atmosféru, kterou chcete v obývacím pokoji navodit. Použít můžete originály i reprodukce kreseb či maleb, nebo fotografie. 

Před samotným výběrem je vhodné zvolit a následně změřit prostor, do kterého chcete obraz umístit. Následně můžete začít hledat dílo, které vhodně podpoří váš záměr a zároveň bude velikostí odpovídat vyhrazenému místu. 

Pro navození klidné atmosféry lákající k odpočinku jsou vhodné obrazy krajiny a vody v nepříliš výrazných barvách. Romantiku navodí malby, sochy či plastiky objímajících se párů. Pro podpoření snů, plánů a ambicí do budoucna lze na zdi umístit obrazy toho, po čem toužíte – ať už je to vysněný dům nebo dovolená v panenské přírodě Islandu. 

Hra světel

Obývací pokoj by měl být stále dobře osvětlen, a to i ve večerních hodinách nebo během tmavých zimních dní. Příjemné měkké světlo dodá zejména nepřímé osvětlení směřující ke stropu, které lze pro příjemnější a laskavější dojem doplnit náladovými svíčkami. 

Přes den by mělo světlo bez omezení proudit dovnitř čistými okny, která v této místnosti není třeba zakrývat nepropustnými závěsy. Lehká látka či průsvitná roleta dobře poslouží v případě, že je třeba zabránit pohledům zvenčí, ale zároveň propustí dostatečné množství světla a místnost celkově nezatíží.

Uvolňující atmosféru v letních měsících podpoří i květiny umístěné za oknem, jejichž vůni k vám zanese čerstvý vzduch kdykoliv, když okna otevřete.

 

Vybrané produkty z nabídky:

Světlé a tlumené barvy, stejně jako pohodlná pohovka, lákají v obývacím pokoji k odpočinku a relaxaci. Jednoduchá knihovna je pro plynulé proudění energie rozhodně vhodnější, než těžký masivní nábytek. Atmosféru v místnosti lze zateplit a zjemnit i příjemným kobercem. Vhodnější, než zakrytí celé podlahové plochy, je použití menších kusových koberců.
http://www.mt-nabytek.cz/12066-rohova-sedaci-souprava-rozkladaci-iliana.htm 

Obývací pokoj bez televizoru a dalších elektrických přístrojů si dnes dovede představit málokdo. Abychom co nejvíce omezili jimi vyzařovanou negativní energii, je vhodné umístit sedací nábytek do dostatečné vzdálenosti od nich. Negativní toky energií mohou být částečně absorbovány i rostlinami umístěnými v jejich blízkosti.
http://www.mt-nabytek.cz/28386-nabytek-do-obyvaciho-pokoje-sestava-emanuela.htm

Obývací pokoj patří k místnostem, kterým v rozumné míře svědčí i větší množství nábytku. Na rozdíl od prázdného prostoru totiž zpomaluje energii proudící pokojem a navozuje tak atmosféru vhodnou k relaxaci i příjemnému klábosení s rodinou či přáteli. Zasklené police na oblíbené předměty pomáhají udržovat uložené věci v čistotě a bez prachu, což je dle doporučení feng šuej maximálně žádoucí.
http://www.mt-nabytek.cz/25380-obyvaci-sestava-olympia-2.htm 

Zajímá vás problematika bydlení podle Feng Šuej? Zeptejte se v komentářích autorky na co chcete!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Lucie Haberlová

Lucie Haberlová na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 117x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 188x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 215x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek