Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
12130
0komentářů

Barvy v ložnici podle Feng Šuej - pusťte k sobě pozitivní energii

Jak využít východní umění Feng Šuej ve vaší ložnici? Prvním a nejdůležitějším krokem musí být ideální soulad všech barev! Přečtěte si, jak dosáhnout harmonie, a usínejte i vstávejte každý den obklopení jen samou pozitivní energií.
Vydáno: 24.03.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 6581x

Kvalitní spánek je velmi důležitý pro udržení dobrého zdraví a životní pohody. I proto je tedy ložnice a její vybavení něčím, čemu bychom měli věnovat pozornost. Tato místnost by podle východního učení feng šuej měla sloužit výhradně k odpočinku, partnerské intimitě a zotavení po celodenní námaze, a zdravému, ničím nerušenému spánku by zde nemělo nic překážet.

V Česku originální název Feng Shuei zdomácněl ve fonetické podobě Feng Šuej, kterou jsme se rozhodli používat i my.

Energie klidu

Místnost vyhrazená ložnici nemusí být velká, ale měla by být dobře větratelná a vzdušná. Podle učení feng šuej by v ní energie neměla proudit příliš rychle, aby nerušila chvíle odpočinku. Můžeme ji proto vybavit koberci a přiměřeným množstvím nábytku – kromě postele a nočních stolků se sem hodí například skříně určené k ukládání oblečení. Nedoporučuje se naopak přílišné množství dekorací, ozdobných předmětů či obrazů, které by mohly příliš upoutávat pozornost či působit tísnivě. 

Při výběru základních barev ložnice je lepší se omezit na světlé odstíny teplých barev. Univerzální použití mají v ložnici tzv. „barvy lidské kůže“ – tedy jakýkoliv odstín od světle béžové až po čokoládově hnědou. Pokud chceme v ložnici hlavně odpočívat a regenerovat síly, můžeme ji vymalovat i teplým odstínem zelené nebo světle modrou barvou. Zelená pomáhá léčit a je tak vhodná zejména pro osoby starší či nemocné, modrá podporuje při relaxaci a meditaci a tak napomáhá hlubšímu odpočinku. 

Pro podpoření romantiky můžeme sáhnout po růžové, žluté a oranžové barvě. Spíše, než na stěny, se hodí pro povlečení nebo menší doplňky, což platí i pro barvy podněcující vášeň a sexualitu – červenou, fialovou a zlatou. Přemíra těchto barev by mohla působit rušivě a bránit kvalitnímu odpočinku.

Pohodlná postel

Bezpochyby nejdůležitějším kusem nábytku v ložnici je postel. Ta by měla být pohodlná a dostatečně prostorná, aby umožňovala kvalitní odpočinek oběma partnerům, stejně jako prostor pro jejich intimní sblížení. Dřevěné materiály jsou ideální pro postel i další vybavení ložnice, neboť pozitivní energie dřeva neurychluje tok energie a podporuje hluboký a uklidňující spánek. Za méně vhodné jsou považovány kovové postele, v nichž si může odpočívající připadat jako uzavřený v kleci.

Postel by měla být vybavena čelem přiraženým ke stěně, aby tak poskytovala pocit bezpečí a opory. Zároveň by k ní měl být snadný přístup z obou stran, aby se do ní pohodlně dostali oba partneři. V žádném případě se nedoporučuje umísťovat postel do přímé linie mezi dveřmi a oknem. Energie vstupující jimi do místnosti zde proudí rychle, a brání tak klidnému spánku.

Pokud tuto skutečnost vzhledem k dispozicím bytu nemůžeme ovlivnit, je vhodné energii odklonit a zpomalit například malým paravánem, květinou nebo alespoň důsledným zavíráním dveří a zatahováním závěsů. Zavírání dveří je třeba dodržovat i v případě, že ložnice přímo sousedí s koupelnou – tudy totiž energie z domu odchází a tak byste se ráno mohli probouzet vyčerpaní a unavení.

Zóna partnerství

Ložnice je oblastí domova, která nejvíce podporuje a ovlivňuje partnerské vztahy. K tomu, aby se v ní oba partneři cítili dobře a pohodlně, by měli mít oba k dispozici stejný komfort. Postel je tedy vhodné z obou stran vybavit nočními stolky s lampičkou, stejně tak šatní skříně by měly poskytovat dostatek prostoru pro oba. 

Intimní atmosféru můžete posílit i svíčkami, romantickými obrazy nebo povlečením vhodné (například fialové) barvy. Párové vybavení ložnice je vhodné i v případě, že jste zrovna sami a partnera hledáte, v takovém případě vám pomůže v realizování tohoto cíle.

 

Vybrané produkty z nabídky:

Postel by podle feng šuej měla být umístěná čelem k plné stěně, pro posílení pocitů jistoty a bezpečí. Přímo nad postelí nemají být zavěšené žádné předměty, i osvětlení je lepší umístit spíše do jejího okolí. Prostor pod postelí by měl zůstat volný a uklizený, aby jím energie mohla volně protékat. Pokud jste zvyklí peřiny uklízet, je vhodnější pořídit si na ně samostatně stojící skříňku či komodu.
http://www.mt-nabytek.cz/12933-nabytek-do-loznice-sicilia.htm

Pravidla feng šuej lze úspěšně uplatnit i v malé ložnici. Důležité je umožnit oběma partnerům pohodlný přístup k posteli a stejné vybavení pro odpočinek a relaxaci. Dřevo, jako ideální materiál pro vybavení ložnice, nezrychluje proudící energii a podporuje tak hluboký spánek a kvalitní odpočinek.
http://www.mt-nabytek.cz/17880-loznicova-sestava-orson.htm

Ložnici je dobré nezahlcovat přemírou obrazů a dalších dekorací, které na sebe strhávají pozornost a odvádějí naši mysl od nerušeného odpočinku. Dobře vypadající postel láká k odpočinku i partnerskému sbližování, čímž podporuje a posiluje oblast vztahů. Pokud do ložnice umísťujeme zrcadla, neměla by odrážet obraz směrem do postele, aby spící osoby nerušila ani odrazem, ani zrychlením proudící energie.
http://www.mt-nabytek.cz/14886-akce-moderni-loznice-veria.htm

Zajímá vás problematika bydlení podle Feng Šuej? Zeptejte se v komentářích autorky na co chcete!

 

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Lucie Haberlová

Lucie Haberlová na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 20x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek
Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vydáno: 01.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 61x

Jak správně zprovoznit venkovní vánoční osvětlení v oknech, světelné rampouchy nebo řetězy? Kupujte výzdobu a řetězy od známých výrobců a dejte pozor na neporušenou kabeláž a proudové krytí. Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán.

Celý článek
Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Vydáno: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vybíráte novou sedačku? Zjistěte, které typy sedacích souprav existují a kam se který typ sedačky hodí. Chcete mít navíc obývák zařízený podle posledních trendů? Pak se podívejte, které barvy, styl a tvary jsou u pohovek v módě.

Celý článek