PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Praktické rady, jak využít zásady Feng Šuej i pro vaše bydlení

Poznejte východní umění Feng Shuei! Přečtěte si, jak díky několika jednoduchým úpravám interiéru dosáhnete harmonie a proudění pozitivní energie v celém bytě, domě i kanceláři. Naučte se řídit podle Feng Shuei a mějte lepší život.
Vydáno: 17.03.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 13996x

Většina lidí se při zařizování svého bydlení řídí především rozměry a tvarem vybavovaných místností. Dělali by to tak ale i kdyby věděli, že správný výběr a rozmístění nábytku jim může do života přinést více prosperity, úspěchu a ocenění či lepší kariéru, a do jejich domovů příjemnější atmosféru, více odpočinku a kvalitnější rodinné vztahy? Přesně takové možnosti totiž nabízí bydlení podle čínského učení feng šuej.

V Česku originální název Feng Shuei zdomácněl ve fonetické podobě Feng Šuej, kterou jsme se rozhodli používat i my.

Voda a vítr

Čínský výraz feng znamená v češtině vítr, šuej je výraz pro vodu. Spojení feng šuej znamená, že vše, co nás obklopuje, sestává z neustále proudící energie. To platí i pro neživé předměty, jakými jsou dům, postel či stůl. Feng šuej vychází z taoismu a je učením o harmonickém soužití člověka s jeho prostředím. Učí, jak rozeznávat pozitivní a negativní energie, pozitivní posilovat a negativním bránit.

Ještě v nedávné době bylo feng šuej rozšířeno pouze v zemích jihovýchodní Asie, v poslední době se ale stalo oblíbeným i v západním světě. V Evropě i USA působí různé školy a mistři feng šuej, kteří původní nauku interpretují a aplikují různými způsoby, obvykle zjednodušenými a upravenými tak, aby vyhovovaly západnímu způsobu života. 

Pro její použití tak není třeba dlouhodobého studia nebo využití služeb odborných konzultantů, se znalostí základních pravidel může její principy ve svém bytě či domě uplatnit každý.

Pozitivní energie

Základním principem bydlení podle feng šuej je umožnění co nejlepšího proudění pozitivní energie, a naopak omezení pohybu té negativní. Ta pozitivní do našich domovů vstupuje vchodovými dveřmi a okny, a pokud jí nebrání žádné překážky, volně se pohybuje celým bytem či domem, někde rychleji, někde pomaleji.

Ačkoliv si mnozí pod východním způsobem bydlení představí spíše zenový minimalismus a tedy zařízení pouze nejnutnějším nábytkem, pro bydlení podle feng šuej to neplatí. Čím více nábytku máte, tím pomaleji se energie v místnosti bude pohybovat, a tím více se budete cítit spokojeně a pohodlně. Pro obývací pokoje nebo ložnice je tedy větší množství nábytku rozhodně žádoucí. 

V místnosti, kde je méně nábytku a velké otevřené plochy, se bude energie pohybovat rychleji a bude vytvářet dynamickou aktivní atmosféru. Tento přístup se tak může hodit například při zařizování pracovny. Stejným způsobem lze využít i působení barev, zatímco studené a jemné pastelové barvy proudění energie zpomalí, místnost s množstvím teplých a jasných barev bude mít dramatičtější a více vzrušující atmosféru.

Úklid podle feng šuej

K lepšímu proudění energie přispívá i výběr nábytku poskytujícího dostatečné úložné prostory, díky kterým lze zabránit hromadění nepořádku, ať už toho viditelného, nebo skrytého za dveřmi skříní. Úklid podle feng šuej pomůže obnovit pozitivní atmosféru v bytě či domě a zabrání stagnaci energie, která způsobuje pocity vyčerpání a neaktivity. 

Osoby žijící v domě s velkým nepořádkem mohou mít pocit, že jejich život stagnuje a nejsou schopny se posunout dopředu. Základem úklidu je tedy urovnání věcí, které máme rádi a používáme, na jim určená místa a zbavení se těch, na kterých už nám nezáleží. Harmonicky by měly působit i věci srovnané v policích či skříních, je důležité vyhnout se přeplněným regálům knihovny nebo šatním skříním přetékajícím oblečením, které už stejně nikdo nenosí.

I to nás totiž může držet v minulosti a bránit nám v posunu dopředu, ať už v kariéře nebo v osobním životě. Pokud je to možné, měl by v každé místnosti zůstat volný a uklizený její střed, aby jím energie mohla bez omezení proudit.

Pryč se starým, dovnitř s novým

Podle učení feng šuej se energie, pozitivní i negativní, postupem času usazuje v celém prostoru a jeho vybavení, ať už jde o koberce, nábytek nebo samotné stěny bytu či domu. Z tohoto důvodu se nedoporučuje ponechávat si a používat nábytek zděděný po příbuzných, nebo nakoupený z druhé ruky. Za krajně nevhodné je pak považováno používání postelí a matrací po neznámých nebo nemocných lidech. Doporučováno je naopak vybavit místnosti vlastním nebo úplně novým nábytkem.

Praktické rady pro posílení energie

Pokud máte pocit, že je zapotřebí vnést do místnosti více energie, můžete využít některé jednoduché způsoby jejího posílení. Vynikajícím způsobem k tomu poslouží květiny, ať už zasazené v květináčích, nebo čerstvě řezané. Právě jejich používání nabízí možnost, jak velmi pružným způsobem přidávat do místnosti barvy. Výrazně barevné květiny a rostliny se špičatými listy prodění energie urychlí, naopak jemně zbarvené květy a kulaté listy pomohou jejímu zpomalení. 

Energii posilují a čistí i krystaly, ať už přírodní nebo vyrobené ze skla. Pokud jsou zavěšené či postavené ve slunečním světle, pomáhají jeho energii šířit do celého bytu. Působení jemné pozitivní energie potřebné k odpočinku a relaxaci napomáhá přirozené světlo svíček. Pokud se chcete soustředit sami na sebe, stačí zapálit jen jednu, pro zlepšení partnerského vztahu dvě.

Své pocity a náladu můžete zlepšit i pohledem na obraz, který ve vaší mysli uvolní jiné myšlenky. Pokud na stěnu zavěsíte romantický obraz objímající se dvojice, nasměruje vás k myšlenkám o partnerském vztahu a budete se cítit láskyplnější a něžnější. Obrazy symbolizující prosperitu a blahobyt vás zase přivedou k naplňování vašich materiálních potřeb.

 

Vybrané produkty z nabídky:

Obývací pokoj je hlavním místem celého bytu – zde se schází rodina, přijímáme tu návštěvy a odpočíváme po každodenní námaze. Měl by být proto světlý a lákat přívětivou atmosférou. Při umísťování sedací soupravy a křesel je třeba dbát na to, aby měl každý člen rodiny dostatek místa a aby nikdo nemusel sedět zády k oknům nebo ke dveřím. Naopak sezení zády ke zdi zvyšuje pocit bezpečí a jistoty.
http://www.mt-nabytek.cz/7203-rozkladaci-rohova-sedaci-souprava-kamila.htm 

Ložnice je oblastí podporující partnerské vztahy. Proto se zde snažíme umísťovat veškeré vybavení a dekorace ve dvojicích – oba partneři by tak měli mít svůj noční stolek či vlastní lampičku na čtení. Jakékoliv předměty nad postelí, ať už se jedná o trámy, dekorativní předměty nebo osvětlení, visí nad těmi, kdo v posteli odpočívají, jako břemeno, proto je lepší se jich přímo nad prostorem postele vyvarovat.
http://www.mt-nabytek.cz/40674-elegantni-loznice-emanuela-v-prirodnim-provedeni-dubu-san-remo.htm 

V dětském pokoji je třeba funkčně skloubit dvě zóny – odpočinkovou, vyhrazenou na spaní a aktivní, určenou k hraní nebo studiu. Pokud to prostor pokoje dovoluje, je vhodné od sebe jednotlivé zóny vizuálně oddělit. Doporučenou barvou pro dětské pokoje je modrá, která uklidňuje, ale zároveň podporuje projevy kreativity. Klidnou a harmonickou atmosféru podpoří i věci srovnané na svých místech – děti by proto měly mít k dispozici dostatek úložných prostor, které jim pomohou v udržování pořádku.
http://www.mt-nabytek.cz/12652-studentsky-pokoj-sestava-allarica-1.htm 

Kuchyň, jako jedna z nejdůležitějších místností v domácnosti, by měla být světlá, čistá a dobře větratelná. Pro přípravu jídel je důležitá volnost pohybu, kterou umožní zejména pořádek v kuchyni a dostatek volných ploch. Proto je při zařizování třeba vybavit kuchyni úložnými prostory tak, aby bylo možné veškeré kuchyňské potřeby a zásoby potravin uklidit mimo prostor pracovní desky.
http://www.mt-nabytek.cz/26793-kuchynska-linka-edmondo.htm 

Jídelna či jídelní kout, umístěný přímo v kuchyni nebo v její těsné blízkosti, podporuje útulnou domácí atmosféru. Nejdůležitějším předmětem v jídelně je stůl. Jeho deska by měla být z pevného neprůhledného materiálu, aby se stolující nemuseli stále dívat na své či cizí nohy – to vzbuzuje pocit, že jsou u stolu „jen na skok“ a neumožňuje plné a klidné vychutnání jídla. Do jídelny je vhodné použít mírně vzpřímené židle, protože jsou lepší pro dobré trávení.
http://www.mt-nabytek.cz/8027-jidelni-set-fenix-pro-6-osob.htm 

 

Zajímá vás problematika bydlení podle Feng Šuej? Zeptejte se v komentářích autorky na co chcete!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
2x

Lucie Haberlová

Lucie Haberlová na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 168x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek