PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

7 tipů, jak si užít adventní období a Vánoce bez stresu a v pohodě, když léčba punčem nezabírá

Ještě nezačal ani Advent, ale výlohy jsou již zaskládané kýčovitou výzdobou, z reproduktorů se na vás valí spousta vánočních slev a v obchodech je čím dál tím více lidí. Jak se v tom blázinci udržet v klidu, pohodě a bez stresu?
Vydáno: 25.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2505x

Ještě nezačal ani Advent, ale výlohy jsou již zaskládané kýčovitou výzdobou, z reproduktorů se na vás valí spousta vánočních slev a v obchodech je čím dál tím více lidí. Jak se v tom blázinci udržet v klidu, pohodě a bez stresu? Důležité je naučit se hospodařit s energií, a to nejen fyzickou, ale i emocionální a mentální. Musíte se dobře vyspat, zbytečně se nepřejídat, dopřát si dostatek odpočinku a hlavně se zaměřit sami na sebe a věřit si, že vše zvládnete v klidu a pohodě. Jakmile budete mít pocit, že vám energie ubývá, tak ji včas doplňte a nečekejte, až bude na nule. Zaměřte se na pozitivní emoce, jako je štěstí, radost a láska a radujte se z maličkostí.

Také můžete myslet na to, co znamenalo období Adventu původně. Pro křesťany jsou Vánoce časem narození Ježíše, před nimi pro pohany zase byly Vánoce časem zrození nového Slunce. V každém případě je předvánoční doba plná očekávání něčeho nového, nové naděje a začátků. Také se jedná o období, kdy se můžete ohlédnout za končícím rokem a v klidu se rozloučit se vším starým a nepotřebným. K tomu je potřeba zklidnit mysl, zpomalit životní tempo a vnímat energii kolem sebe.

<p>V adventním období si najděte dostatek času pro odpočinek, třeba u krbu s dobrou knihou v ruce. Foto: ©Depositphotos.com/Konstanttin</p>

V adventním období si najděte dostatek času pro odpočinek, třeba u krbu s dobrou knihou v ruce. Foto: ©Depositphotos.com/Konstanttin

Jak přežít Advent a Vánoce bez stresu?

1) Udělejte si dobrý časový plán, ať se nemusíte stresovat tím, že něco nestíháte. Naplánujte si, kdy napečete jaké cukroví, kdy nakoupíte vše potřebné na vánoční den, kdy uděláte úklid a výzdobu i kdy zabalíte dárky. Ale pozor, neplánujte si toho zbytečně moc, ať nejste z té přemíry povinností zbytečně nervózní. Co není potřeba udělat před Vánoci, to nechejte až na dobu po nich.

2) Dárky shánějte už v průběhu roku. Pokud vám ještě nějaké chybí, tak se je pokuste sehnat na internetu. Ušetříte si tím spoustu času, který byste ztratili při běhání po obchodech. Navíc se tím vyhnete i mačkanicím v obchodech a spoustě nervózních lidí, kteří by na vás mohli přenést špatnou náladu.

3) Nezapomeňte myslet na odpočinek a kromě povinností si naplánujte i volné dny, kdy budete odpočívat a kdy se budete věnovat sami sobě. Můžete zůstat doma a podívat se na dobrý film, ale můžete vyrazit i na procházku do přírody, na relaxační masáž nebo na nějakou tu výstavu či koncert.

4) S uklízením to nepřehánějte a velký úklid raději nechejte až na jaro. Před Vánoci stačí, když trochu utřete prach z poliček a vytřete podlahu. Ušetříte si tak spoustu času, který můžete věnovat třeba výrobě vánoční výzdoby a dárků společně s dětmi. Jestliže však chcete na Vánoce vykonat dobrý skutek, můžete si udělat čas na probrání svého šatníku a nepotřebné oblečení odnést na charitu.

5) Období Adventu je i o rodině a přátelích, takže si na ně udělejte čas a buďto je navštivte doma, nebo si s nimi domluvte schůzku na neutrálním území, třeba v kavárně nebo v dobré restauraci. Určitě vás rádi uvidí a rádi si spolu s vámi odpočinou od vánočního shonu a stresu. Jen se raději vyhněte debatě na téma, kolik toho ještě musíte před Vánoci stihnout. 

<p>Před Vánoci si vzpomeňte i na kamarády a vyrazte s nimi za zábavou či sportem. Foto: ©Depositphotos.com/SimpleFoto</p>

Před Vánoci si vzpomeňte i na kamarády a vyrazte s nimi za zábavou či sportem. Foto: ©Depositphotos.com/SimpleFoto

6) Nedělejte všechno sami. S úklidem vám pomůže přítel či manžel, s cukrovím babička a s výzdobou zase děti. Když se někomu z vás nebude chtít něco dělat a opravdu to bude potřeba udělat, tak jsou tu ještě profesionálové. Cukroví můžete nakoupit a o úklid se zase postará úklidová firma.

7) Rada na konec: Vše berte s nadhledem a nenechte se nikým vykolejit. Když něco nestihnete, nevadí. Nemusíte mít nablýskaný byt ani třicet druhů cukroví. Více než co jiného platí, že jaké Vánoce si uděláte, takové je budete mít. Nenechte si tedy vnutit myšlenky druhých, co všechno byste měli udělat. Vánoce jsou tu přece od toho, abyste si odpočinuli a udělali si čas na sebe, rodinu i přátele.

Jak přežíváte období Adventu a Vánoc vy? Podělte se o své tipy s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si i další články ze seriálu Veselé Vánoce:

1) Vánoce tu budou cobydup. 5 rad, jak včas vypátrat tajná přání blízkých a potěšit je pod stromkem

2) Už se nemůžete dočkat Adventu a Vánoc? Připravte se na odpočítávání a vyrobte si originální adventní kalendář

3) Nedokážete na Vánoce vymyslet žádný dárek? Darujte svým blízkým pěkně zabalený dárkový poukaz nebo kupón

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 225x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 236x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek