PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Dřevěné bedýnky jsou prima. Milujete četbu, ale z potištěného papíru? Vyrobte si doma na své svazky knihovnu

Knih už máte doma tolik, že je dáváte do sloupků na zem. Netýrejte klasické autory a pořiďte jim dřevěné regály z bedýnek. Vyrobte si z nich knihovnu. Montáž je dobrodružství, ale vrtat nemusíte. Bedýnky k sobě připevníte sponami.
Vydáno: 21.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2437x

Preferujete variabilní a přestavitelný nábytek? Vyrobte si jej z dřevěných bedýnek. Trochu to sice připomíná hraní s kostkami, ale odměnou vám bude pevný, bytelný a dobře povrchově upravený materiál. Kousky využijete jako skříňku, botník, ale pro milovníky literatury a čtení se nabízí i jako domácí knihovna. Bedýnky jsou prostě kvůli svým skladebným rozměrům in.

<p>Knihy neválejte přes sebe ani je nevršte na podlaze. Uložte je do knihovny z bedýnek. Foto: ©Depositphotos.com/Irochka</p>

Knihy neválejte přes sebe ani je nevršte na podlaze. Uložte je do knihovny z bedýnek. Foto: ©Depositphotos.com/Irochka

Díky množství nejrůznějších kombinací máte možnost udělat si opravdu originální úložné místo pro své papírové přátele. Navíc dřevo jako přírodní materiál umí navodit tu správnou atmosféru v celém obývacím pokoji. Bedýnky seženete nejčastěji ze smrkového broušeného dřeva. Síla jednotlivých lišt je 18 a 20 mm, což pro materiál znamená dlouhou životnost a pevnost.

Bedýnky spojíte bez vrtání pomocí spárových spojů

Pokud jste si dobře rozměřili místo na svou originální knihovnu, pohrajte si. Bedýnky můžete stavět vedle sebe i na sebe, s mezerou nebo těsně k sobě. Povrchová úprava je ve vaší režii; přírodní, bílá, namořená tmavá nebo v různých odstínech. Bedýnky různých rozměrů bez vrtání pomocí jednoho až dvou spojů. Dáte je do kterékoli spáry, která se náhodně „potká“ se spárou sousední bedýnky.Rozměrově ideální knihovna má nejčastěji uspořádání 3 × 4 bedýnky na výšku. Dobře opracované dřevo v dostatečné síle nemá nikde žádné třísky a vykukující hřebíčky, ztenčený materiál, suky či praskliny. Pro snadné uchopení mají bedýnky na boku vyfrézované dva pohodlné úchyty. V e-shopu je k dostání také modulární nábytek od španělského výrobce, vyrobený z 12 mm silné laminované březové překližky.

Chcete mít pokoj každou chvíli jiný? Využijte bedýnky, je to univerzální hit.

Pokud si na samostatnou výrobu netroufáte, můžete si bedýnkovou knihovnu koupit. Kousek o rozměrech 60 × 160 cm se zády vás přijde v e-shopu na necelých 2 800 Kč. Dřevěný regál sestavíte lehce s přiloženým spojovacím materiálem během pár minut. Na požádání vám firma dodá bedýnky i bez nápisu. Výrobek snadno změníte i v konferenční stolek nebo třeba botník.Úložné prostory z dřevěných bedýnek najdu ve vaší domácnosti uplatnění v mnoha směrech. Hodí se do dětských pokojů, předsíní i šaten, stejně jako do kuchyní nebo i ložnic třeba místo klasického peřináče. Můžete je také olepovat z vnitřní strany barevnými potištěnými papíry bedniček a změnit tak jejich sezónní design. Natřené na hnědo se skvěle vyjímají v rustikální kuchyni. Bedýnky jsou vhodné i pro vertikální skladování vína, nářadí, ovoce v kuchyňské lince či jako domácí bar.

Podívejte se také, jak vypadají netradiční knihovny z bedýnek na síti Pinterest.

Nábytek z bedýnek každou návštěvu u vás zaujme. Vaše bydlení si totiž zařídíte variabilně, rychle a originálně. Materiál můžete použít i do předsíní, jako koupelnový nábytek, uspořádáte v něm velmi snadno i oblíbené fotografie či porcelán. Pokud se budete stěhovat, do nového bytu si bedýnky pak vezmete s sebou a snadno je sestavíte do nových variant.

Vyrobili jste si knihovnu z bedýnek na uložení vaší domácí literatury? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, a poraďte ostatním čtenářům.

Podívejte se také na další články o nábytku z bedýnek:
1. Hledáte originální vzhled, přirozenou krásu přírodního materiálu a variabilitu?
2. Dřevěné bedýnky jsou stále oblíbenější materiál. Vyrobte si z nich konferenční stolky
3. Vyrobte si domů poličku z bedýnek. Dekorace nikdy nebyla jednodušší
4. Chybí vám v ložnici vedle postele odkládací prostor? Vyrobte si noční stolky

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 225x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 236x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek