0komentářů

Dřevěné bedýnky jsou prima. Milujete četbu, ale z potištěného papíru? Vyrobte si doma na své svazky knihovnu

Knih už máte doma tolik, že je dáváte do sloupků na zem. Netýrejte klasické autory a pořiďte jim dřevěné regály z bedýnek. Vyrobte si z nich knihovnu. Montáž je dobrodružství, ale vrtat nemusíte. Bedýnky k sobě připevníte sponami.
Vydáno: 21.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1793x

Preferujete variabilní a přestavitelný nábytek? Vyrobte si jej z dřevěných bedýnek. Trochu to sice připomíná hraní s kostkami, ale odměnou vám bude pevný, bytelný a dobře povrchově upravený materiál. Kousky využijete jako skříňku, botník, ale pro milovníky literatury a čtení se nabízí i jako domácí knihovna. Bedýnky jsou prostě kvůli svým skladebným rozměrům in.

<p>Knihy neválejte přes sebe ani je nevršte na podlaze. Uložte je do knihovny z bedýnek. Foto: ©Depositphotos.com/Irochka</p>

Knihy neválejte přes sebe ani je nevršte na podlaze. Uložte je do knihovny z bedýnek. Foto: ©Depositphotos.com/Irochka

Díky množství nejrůznějších kombinací máte možnost udělat si opravdu originální úložné místo pro své papírové přátele. Navíc dřevo jako přírodní materiál umí navodit tu správnou atmosféru v celém obývacím pokoji. Bedýnky seženete nejčastěji ze smrkového broušeného dřeva. Síla jednotlivých lišt je 18 a 20 mm, což pro materiál znamená dlouhou životnost a pevnost.

Bedýnky spojíte bez vrtání pomocí spárových spojů

Pokud jste si dobře rozměřili místo na svou originální knihovnu, pohrajte si. Bedýnky můžete stavět vedle sebe i na sebe, s mezerou nebo těsně k sobě. Povrchová úprava je ve vaší režii; přírodní, bílá, namořená tmavá nebo v různých odstínech. Bedýnky různých rozměrů bez vrtání pomocí jednoho až dvou spojů. Dáte je do kterékoli spáry, která se náhodně „potká“ se spárou sousední bedýnky.Rozměrově ideální knihovna má nejčastěji uspořádání 3 × 4 bedýnky na výšku. Dobře opracované dřevo v dostatečné síle nemá nikde žádné třísky a vykukující hřebíčky, ztenčený materiál, suky či praskliny. Pro snadné uchopení mají bedýnky na boku vyfrézované dva pohodlné úchyty. V e-shopu je k dostání také modulární nábytek od španělského výrobce, vyrobený z 12 mm silné laminované březové překližky.

Chcete mít pokoj každou chvíli jiný? Využijte bedýnky, je to univerzální hit.

Pokud si na samostatnou výrobu netroufáte, můžete si bedýnkovou knihovnu koupit. Kousek o rozměrech 60 × 160 cm se zády vás přijde v e-shopu na necelých 2 800 Kč. Dřevěný regál sestavíte lehce s přiloženým spojovacím materiálem během pár minut. Na požádání vám firma dodá bedýnky i bez nápisu. Výrobek snadno změníte i v konferenční stolek nebo třeba botník.Úložné prostory z dřevěných bedýnek najdu ve vaší domácnosti uplatnění v mnoha směrech. Hodí se do dětských pokojů, předsíní i šaten, stejně jako do kuchyní nebo i ložnic třeba místo klasického peřináče. Můžete je také olepovat z vnitřní strany barevnými potištěnými papíry bedniček a změnit tak jejich sezónní design. Natřené na hnědo se skvěle vyjímají v rustikální kuchyni. Bedýnky jsou vhodné i pro vertikální skladování vína, nářadí, ovoce v kuchyňské lince či jako domácí bar.

Podívejte se také, jak vypadají netradiční knihovny z bedýnek na síti Pinterest.

Nábytek z bedýnek každou návštěvu u vás zaujme. Vaše bydlení si totiž zařídíte variabilně, rychle a originálně. Materiál můžete použít i do předsíní, jako koupelnový nábytek, uspořádáte v něm velmi snadno i oblíbené fotografie či porcelán. Pokud se budete stěhovat, do nového bytu si bedýnky pak vezmete s sebou a snadno je sestavíte do nových variant.

Vyrobili jste si knihovnu z bedýnek na uložení vaší domácí literatury? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, a poraďte ostatním čtenářům.

Podívejte se také na další články o nábytku z bedýnek:
1. Hledáte originální vzhled, přirozenou krásu přírodního materiálu a variabilitu?
2. Dřevěné bedýnky jsou stále oblíbenější materiál. Vyrobte si z nich konferenční stolky
3. Vyrobte si domů poličku z bedýnek. Dekorace nikdy nebyla jednodušší
4. Chybí vám v ložnici vedle postele odkládací prostor? Vyrobte si noční stolky

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Co s dětmi, když se venku žení všichni čerti? 12 tipů pro zimní dětské hry

Co s dětmi, když se venku žení všichni čerti? 12 tipů pro zimní dětské hry

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 91x

Zimní období je dlouhé, venku bývá nevlídno a brzy tma. „A co děti, mají si kde hrát?" Jak se s dětmi nejlépe zabavíte? Vyzkoušejte některý z 12 tipů na dětské hry a společnou zábavu, když je venku nevlídno a extra špatné počasí.

Celý článek
Pozvěte domů budoucnost. Pořiďte si virtuální asistentku s UI a udělejte z ní základ svojí chytré domácnosti

Pozvěte domů budoucnost. Pořiďte si virtuální asistentku s UI a udělejte z ní základ svojí chytré domácnosti

Vydáno: 14.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 68x

Hlasem můžete ovládat nejen mobil, ale i prvky chytré domácnosti, třeba světla, topení nebo rolety. Stačí si pořídit virtuální asistentku nebo domácího robota s umělou inteligencí. Co všechno umí, kde je seženete a kolik stojí?

Celý článek
Máte doma pár starých sudů na víno či pivo? Vyrobte z nich originální nábytek a doplňky do bytu

Máte doma pár starých sudů na víno či pivo? Vyrobte z nich originální nábytek a doplňky do bytu

Vydáno: 13.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 112x

Někdo se v sudu koupe, jiný saunuje, další v něm i bydlí. Našli jste doma jen menší sudy na pivo či víno a líbí se vám jejich patina? Vyrobte z nich nábytek a doplňky do bytu. Kde staré dřevěné sudy sehnat a kolik stojí?

Celý článek