PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Oživte svůj byt hned při vstupu do něj. 11 nápadů na nástěnné věšáky do předsíně

Chybí vám doma nástěnný věšák na oblečení a žádný se vám v obchodě nelíbí? Vyrobte si svůj vlastní kousek do předsíně z přírodních či úplně netradičních materiálů. Využijte některý z 11 nápadů na oživení vaší nevýrazné předsíně.
Vydáno: 16.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3953x

Podzimní a zimní počasí je na krku a tím i nutnost používat více vrstev teplejšího oblečení. Venku je ještě unosíte, ale po příchodu domů do tepla se bund, kabátů, šál a čepic rádi zbavíte. Připadá vám ale klasický sériově vyráběný věšák nebo i samostatný solitér nějak nudný? Vyrobte si jej sami. K dispozici máte spoustu netradičních nápadů, jak poutavě oživíte svou předsíň.

<p>Nevýraznou předsíň ozdobte vlastnoručně vyrobeným věšákem na zeď. Foto: ©Depositphotos.com/studio306stock</p>

Nevýraznou předsíň ozdobte vlastnoručně vyrobeným věšákem na zeď. Foto: ©Depositphotos.com/studio306stock

Nejjednodušší a navíc i nejlevnější je zútulnění příchodu do bytu větvemi ze stromů. Hodí se nejen do bytů s masivním nábytkem, ale i do moderních interiérů. Přírodní barva větví sedí k jakémukoliv materiálu nebo barvě. Pokud se vám nelíbí, tak je natřete. Neopracované větve posbíráte v lese, ale koupíte je i v obchodních domech, květinářstvích, případně v dekoračním zboží.

Přirozenou barvu dřeva zvýrazněte bezbarvým lakem

Před nátěrem zbavte větve kůry a nečistoty odstraňte brusným papírem. Pak je nechte vyschnout a můžete natírat. Jestli chcete zachovat přirozenou barvu dřeva, použijte bezbarvý lak na dřevo, olej nebo vosk. Chcete je nabarvit? Použijte pigmentový lak na dřevo nebo akrylátovou barvu. Seženete je v hobby marketech, specializovaných prodejnách či výtvarných potřebách.Dřevěné větve vzhledově ladí se sklem a jinými lesklými plochami, ale i s ostatním dřevěným zařízením. Vypadají dobře v kombinaci se zelenou, žlutou, červenou a bílou barvou. Jako věšák využijte třeba zavěšené velké kusy u stropu. Kromě bund a kabátů na ně pověsíte třeba i závěsné květináče nebo látkové závěsy.

Větve jsou krásné i neopracované, ale můžete je přebrousit a natřít lakem na barevný odstín.

Hodně zajímavě vypadá kousek, kde kabáty zavěsíte na trny, vyrobené z polovin ramínek na šaty. Pokud u nich necháte i drátěné očko, můžete na ně „přivěšovat“ třeba látkové tašky. Zajímavostí, ale vzhledově spíše do koupelen, je použití ocelových nebo porcelánových zakončení vodovodních ventilů. Připevněte je na dřevěnou desku, kterou natřete barvou podle vašich představ.Originální věšák získáte po návštěvě železářství, kde se budete shánět po opravdových železných hácích na kladkostroj. Natřené lesklou barvou a připevněné na dřevěnou desku udrží i promočený hubertus. Sportovně a letně laděný věšák dostanete ze starých a už nepoužitelných pádel na kanoe. Stačí je jen přebrousit, natřít pastelovou barvou a přišroubovat obyčejné ocelové háčky.

Jako věšáky se vám budou hodit i staré příbory

Pevný věšák na oděvy a leccos jiného vytvoříte i ze starých příborů. Přímo k tomu vybízí vidličky a správně pozohýbané lžičky. Po této úpravě už jen stačí přichytit je na dřevěný podklad. Máte doma už nepoužívané magnetofonové kazety? Slepte pevně vždy dvě k sobě do tvaru písmene T a potom na horní hraně jedné z nich vyřízněte klínek. Poslouží jako háčky, stejně tak starší ocelové hrábě.Nebývá to pravidelně, ale třeba seženete pár starších dřevěných kuchyňských válečků. Zkuste je na koncích citlivě uříznout a získáte vždy dva háčky na pověšení čehokoli. Velice dobře vypadají staré zednické lžíce, které na dřevěný podklad přišroubujete jejich ocelovou plochou tak, aby držadla ze dřeva směřovala nahoru. Industriální kousek získáte z různě pospojovaných vodovodních armatur.

Podívejte se, jak vypadají různé typy nástěnných věšáků na síti Pinterest.

Ať už bydlíte uprostřed města, ve vesnici nebo na samotě u lesa, zútulněte si svou předsíň vlastními výrobky. Zaslouženě budí pozornost nejen u členů rodiny, ale většinou nad nimi užasnou i návštěvy přátel. Nebojte se používat přírodniny, které najdete na svých procházkách, ale ani běžné předměty denní potřeby. Nechte pracovat svou fantazii naplno a zkrášlete si prostředí kolem sebe.

Rozhodli jste se pořídit či vyrobit netradiční věšák na oblečení? Napište do komentáře pod článkem, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 120x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 206x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 221x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek