PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nedokážete na Vánoce vymyslet žádný dárek? Darujte svým blízkým pěkně zabalený dárkový poukaz nebo kupón

Darovat někomu dárkový poukaz či kupón není žádná ostuda. Jak jej vkusně zabalit a schovat, aby byli obdarovaný či obdarovaná na Vánoce u stromečku mile překvapeni? Podívejte se na pár nápadů a tipů na zabalení dárkového poukazu.
Vydáno: 16.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2954x

Darovat peníze nebo dárkový poukaz na nákup či nějaký ten zážitek není žádná ostuda. Mnohdy je to lepší, než darovat nějaký ten lapač prachu, který nejspíše poputuje dál nebo skončí v koši. S darováním zážitků však buďte opatrní, abyste obdarovaného spíše nevyděsili. Chcete, aby předání poukazu bylo více vánoční? Zabalte jej do hezkého obalu, jen u toho nebuďte příliš důkladní. Pokud nepůjde poukaz vidět, budete na něj muset obdarovaného nějak upozornit, jinak se může stát, že dárek i s poukazem skončí při nejlepším u někoho dalšího, při nejhorším v kamnech nebo v popelnici.

<p>Ukryjte dárkový poukaz do vánočního balení, ať jsou obdarovaní více překvapení. Foto: ©Depositphotos.com/Szafran</p>

Ukryjte dárkový poukaz do vánočního balení, ať jsou obdarovaní více překvapení. Foto: ©Depositphotos.com/Szafran

Nafukovací balonek

Sežeňte si jakýkoliv nafukovací balonek, vložte do něj poukaz smotaný do ruličky a nafoukněte jej. Poté jej zavažte ozdobnou mašlí a přidejte k němu cedulku s výzvou: "Praskni mě." Jestli si chcete užít více zábavy, můžete balonků s tímto nápisem připravit více, avšak jen do jednoho z nich ukryjte poukaz.

<p>Nafoukněte balonek s poukazem heliem a ukryjte jej ke stropu. Foto: ©Depositphotos.com/photonsk</p>

Nafoukněte balonek s poukazem heliem a ukryjte jej ke stropu. Foto: ©Depositphotos.com/photonsk

Papírová obálka

Dárkový poukaz můžete ukrýt do klasické papírové obálky, ale je lepší ji alespoň trochu nazdobit. Stačí ji pomalovat, olepit samolepkami nebo ji ovázat pěknou mašlí. Obálku nemusíte ani kupovat, lehce ji vyrobíte i doma z obyčejného či tvrdšího papíru, případně ji můžete poskládat stylem origami. V takovém případě nemusíte zůstávat jen u klasického obdélníkového tvaru, ale můžete poskládat i nějaké to zvířátko nebo srdce, do něhož poukázku schováte. Obálku s poukazem můžete položit pod stromeček nebo pověsit přímo na něj.

Zavařovací sklenice

Do sklenice stačí nasypat třeba oblíbené laskominy obdarovaného nebo ozdobné kamínky a mezi ně poukaz uschovat. Poté sklenici zavřete, ovažte mašlí a případně na ni napište nějaké věnování. Sklenici můžete také omotat režným lankem nebo provázkem (po vnější či vnitřní straně), případně její vnitřek ozdobit třpytkami a baňkami, které nalepíte k jejímu dnu.

Obálka z filcu

Jestliže jste alespoň trochu zdatní v šití, můžete ušít obal na poukaz z filcu. Kupte si filc libovolné barvy, obkreslete na něj dvakrát šablonu libovolného tvaru, tvary vystřihněte, u jednoho z nich odstřihněte vrchní část, a poté obě části sešijte. Do vzniklého otvoru nakonec zasuňte dárkový poukaz. Hotovou obálku můžete dozdobit pomocí korálků nebo stuhy. Podobný obal můžete ušít i z libovolné látky, třeba ze starých riflí. Pokud by vám materiál nešel prošít, tak si do něj předem připravte otvory třeba pomocí hřebíčku a kladívka. Obal na dárkový kupón můžete také uplést nebo uháčkovat.

Papírový tubus

I papírový tubus nebo papírová trubka z kuchyňských utěrek poslouží jako schránka na dárkový poukaz. Je zcela na vás, jak papírovou trubku ozdobíte. Můžete ji třeba jen zabalit do ozdobného papíru a konce ovázat mašlí podobně jako bonbon, nabarvit ji na libovolnou barvu a nakreslit na ni všelijaké obrázky, nalepit na ni samolepky nebo z ní vytvořit skřítka s veselým obličejem, vousy a čepicí.

Papírová krabička

Papírovou krabičku můžete s trochou šikovnosti přetvořit v různá zvířátka, třeba kočku, tučňáka nebo jelena. Stačí ji nabarvit na příslušnou barvu, přilepit k ní nožičky a oči, případně i ouška nebo parohy a máte hotovo. Krabičku můžete nazdobit i jinak, třeba ji potřete lepidlem, posypte ji celou třpytkami a i s poukazem uvnitř nakonec ovažte mašlí. Aby třpytky jen tak neopadávaly, je dobré krabičku s nalepenými třpytkami přelakovat bezbarvým lakem, třeba ve spreji. Podobně můžete nazdobit i plechovou krabičku od bonbonů.

Dávali jste někomu dárkový poukaz či kupón? Napište do komentáře pod článkem, jak jste ho zabalili.

Přečtěte si i další články ze seriálu Veselé Vánoce:

1) Vánoce tu budou cobydup. 5 rad, jak včas vypátrat tajná přání blízkých a potěšit je pod stromkem

2) Už se nemůžete dočkat Adventu a Vánoc? Připravte se na odpočítávání a vyrobte si originální adventní kalendář

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 105x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 173x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 205x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek