0komentářů

Už se nemůžete dočkat Adventu a Vánoc? Připravte se na odpočítávání a vyrobte si originální adventní kalendář

Připravte se dopředu na adventní období a vyrobte si spolu s dětmi originální adventní kalendář. Z čeho a jak jej můžete vyrobit? Podívejte se na několik DIY tipů a nápadů. Můžete přitom zrecyklovat spoustu starých materiálů.
Vydáno: 10.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4828x

Výroba adventního kalendáře nemusí být nijak složitá, ale na druhou stranu vám může zabrat i několik hodin. Záleží jen na tom, z čeho a jak ho chcete vyrobit a co všechno si vymyslíte. Ve většině případů vám budou stačit materiály, které najdete doma, některé si však budete muset sehnat dopředu ve výtvarných potřebách. Omezeni jste jen svojí šikovností a časem, který chcete výrobě kalendáře věnovat. Pokud nedostanete žádný kreativní nápad, tak na internetu najdete spoustu inspirace a nápadů. Několik jsme si jich pro vás připravili i my.

<p>Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal</p>

Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal

Kam schovat sladkosti?

Různé sladkosti, drobné hračky či citáty na kartičkách můžete ukrýt do "políček" vyrobených z plechových kyblíčků, plastových kelímků, papírových či látkových pytlíků, obálek či dárkových krabiček. Ty můžete zavěsit na větvičky, příčky žebříku, ramínko, nástěnku nebo na provázek, který natáhnete třeba do starého obrazového rámu. Větvičky ve váze můžete naaranžovat i tak, že budou vypadat jako strom. K zavěšení můžete použít například kolíčky, které nabarvíte na veselé odstíny a napíšete na ně čísla jednotlivých dní. Kolíčky můžete předem přilepit nebo přibít k jedné desce, případně k deskám, které sešroubujete do nějakého tvaru.

Z krabiček od sirek vyrobíte třeba komodu

Z krabiček od sirek můžete vytvořit malou "komodu" se šuplíčky, které budou mít madla z malých korálků, drátků nebo provázků. Jestliže se vám nechce vyrábět komodu, tak krabičky natřete nebo olepte samolepkami a nalepte je na tvrdý karton, případně dřevěnou desku, a to náhodně nebo do tvaru vánočního stromečku. Krabičky můžete také olepit vánočními či novinovými papíry, ovázat je mašlí, nadepsat čísly a někam je zavěsit nebo vložit do skleněné nádoby či mísy, případně i do dřevěné bedýnky či proutěného košíku. Pak budete jednotlivé dny hledat jako v osudí.

Poskládejte z papíru malé městečko

Jestliže nechcete použít krabičky od sirek, tak si vyrobte krabičky z čistého tvrdšího papíru nebo kartonu. Z papírových krychliček můžete poskládat i vánoční stromeček, který na špičce ozdobíte pořádnou mašlí. Z papíru či kartonu si můžete kromě krabiček poskládat i domky a vytvořit si tak celé městečko. Pak už záleží jen na vás, kolik práce si dáte s jeho výstavbou. Klidně v něm mohou být i lidé, auta a stromy. Domečky budou vypadat o to lépe, když je osvětlíte vánočním řetězem. Jestli se vám nechce dělat s celou vesnicí, tak domky nalepte na desku a tu zavěste na zeď nebo ji o ni opřete.

I s papírovými trubkami se dá kouzlit

K výrobě adventního kalendáře můžete použít také papírové trubky různého průměru. Buďto je kupte, nebo použijte role od kuchyňských utěrek. Trubky stačí natřít nebo obalit ozdobným papírem, vložit do nich sladkosti, zaslepit, napsat na ně čísla a zavěsit pod sebe na provázek, případně je jen tak postavit vedle sebe třeba na komodu v obýváku nebo příborník v jídelně. V takovém případě bude dobře vypadat, když použijete trubky o různé výšce i šířce. Když na papírové roury dáte papírové nebo látkové čepice a namalujete jim obličeje, vytvoříte z nich rozkošné vánoční skřítky, do kterých ukryjete sladkosti. Trubky můžete poslepovat i do různých tvarů, třeba do tvaru věnce.

Vyráběli jste adventní kalendář? Napište do komentáře pod článkem, co jste k výrobě použili a jak jste postupovali.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
1x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 21x

Pokud napadne hodně sněhu a navíc je mokrý, musí střecha udržet obrovské zatížení. Raději velkou vrstvu sněhu shrňte dolů, hlavně ze střech pultových a rovných. Pozor i na rampouchy, visící nad chodníkem. Když se ulomí, je zle.

Celý článek
Jak uspořádat všechny spotřebiče a skříňky v rohové kuchyni ve tvaru L, aby se vám dobře vařilo?

Jak uspořádat všechny spotřebiče a skříňky v rohové kuchyni ve tvaru L, aby se vám dobře vařilo?

Vydáno: 18.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 126x

Kuchyňská linka ve tvaru L se hodí do téměř jakéhokoliv prostoru a její tvar přímo vybízí ke správnému zónování. Podívejte se, jak správně uspořádat všechny zóny, abyste dodrželi ergonomické zásady i kuchyňský trojúhelník.

Celý článek
Dětské koberce jsou na podlaze pokojíčku ideální. Vyberte si ten správný. Silnice nebo farma jsou super

Dětské koberce jsou na podlaze pokojíčku ideální. Vyberte si ten správný. Silnice nebo farma jsou super

Vydáno: 17.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 177x

Uvažujete už dlouho o výměně koberce v dětském pokoji, jen si nevíte rady s velikostí, materiálem či modelem? Oblíbeným doplňkem pokojíků jsou dětské kusové koberce s motivy silnice, města či farmy. Vyberte svým nejmenším správně.

Celý článek