0komentářů

Už se nemůžete dočkat Adventu a Vánoc? Připravte se na odpočítávání a vyrobte si originální adventní kalendář

Připravte se dopředu na adventní období a vyrobte si spolu s dětmi originální adventní kalendář. Z čeho a jak jej můžete vyrobit? Podívejte se na několik DIY tipů a nápadů. Můžete přitom zrecyklovat spoustu starých materiálů.
Vydáno: 10.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5249x

Výroba adventního kalendáře nemusí být nijak složitá, ale na druhou stranu vám může zabrat i několik hodin. Záleží jen na tom, z čeho a jak ho chcete vyrobit a co všechno si vymyslíte. Ve většině případů vám budou stačit materiály, které najdete doma, některé si však budete muset sehnat dopředu ve výtvarných potřebách. Omezeni jste jen svojí šikovností a časem, který chcete výrobě kalendáře věnovat. Pokud nedostanete žádný kreativní nápad, tak na internetu najdete spoustu inspirace a nápadů. Několik jsme si jich pro vás připravili i my.

<p>Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal</p>

Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal

Kam schovat sladkosti?

Různé sladkosti, drobné hračky či citáty na kartičkách můžete ukrýt do "políček" vyrobených z plechových kyblíčků, plastových kelímků, papírových či látkových pytlíků, obálek či dárkových krabiček. Ty můžete zavěsit na větvičky, příčky žebříku, ramínko, nástěnku nebo na provázek, který natáhnete třeba do starého obrazového rámu. Větvičky ve váze můžete naaranžovat i tak, že budou vypadat jako strom. K zavěšení můžete použít například kolíčky, které nabarvíte na veselé odstíny a napíšete na ně čísla jednotlivých dní. Kolíčky můžete předem přilepit nebo přibít k jedné desce, případně k deskám, které sešroubujete do nějakého tvaru.

Z krabiček od sirek vyrobíte třeba komodu

Z krabiček od sirek můžete vytvořit malou "komodu" se šuplíčky, které budou mít madla z malých korálků, drátků nebo provázků. Jestliže se vám nechce vyrábět komodu, tak krabičky natřete nebo olepte samolepkami a nalepte je na tvrdý karton, případně dřevěnou desku, a to náhodně nebo do tvaru vánočního stromečku. Krabičky můžete také olepit vánočními či novinovými papíry, ovázat je mašlí, nadepsat čísly a někam je zavěsit nebo vložit do skleněné nádoby či mísy, případně i do dřevěné bedýnky či proutěného košíku. Pak budete jednotlivé dny hledat jako v osudí.

Poskládejte z papíru malé městečko

Jestliže nechcete použít krabičky od sirek, tak si vyrobte krabičky z čistého tvrdšího papíru nebo kartonu. Z papírových krychliček můžete poskládat i vánoční stromeček, který na špičce ozdobíte pořádnou mašlí. Z papíru či kartonu si můžete kromě krabiček poskládat i domky a vytvořit si tak celé městečko. Pak už záleží jen na vás, kolik práce si dáte s jeho výstavbou. Klidně v něm mohou být i lidé, auta a stromy. Domečky budou vypadat o to lépe, když je osvětlíte vánočním řetězem. Jestli se vám nechce dělat s celou vesnicí, tak domky nalepte na desku a tu zavěste na zeď nebo ji o ni opřete.

I s papírovými trubkami se dá kouzlit

K výrobě adventního kalendáře můžete použít také papírové trubky různého průměru. Buďto je kupte, nebo použijte role od kuchyňských utěrek. Trubky stačí natřít nebo obalit ozdobným papírem, vložit do nich sladkosti, zaslepit, napsat na ně čísla a zavěsit pod sebe na provázek, případně je jen tak postavit vedle sebe třeba na komodu v obýváku nebo příborník v jídelně. V takovém případě bude dobře vypadat, když použijete trubky o různé výšce i šířce. Když na papírové roury dáte papírové nebo látkové čepice a namalujete jim obličeje, vytvoříte z nich rozkošné vánoční skřítky, do kterých ukryjete sladkosti. Trubky můžete poslepovat i do různých tvarů, třeba do tvaru věnce.

Vyráběli jste adventní kalendář? Napište do komentáře pod článkem, co jste k výrobě použili a jak jste postupovali.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
1x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Vydáno: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 35x

Stala se vám v kuchyni nehoda a poškodili jste si s těžkým nádobím pracovní desku? Nemusíte ji hned měnit. Drobné škrábance a rýhy jdou opravit se speciálními přípravky a vosky. Stačí je rozehřát, setřít stěrkou a potom rozleštit.

Celý článek
Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 577x

Rozlučte se s bílo šedou zimní nudou a nenechávejte veselé jarní barvy venku před dveřmi. Pusťte je k sobě domů. Které barvy jsou v letošním roce v kurzu? Prim hrají svěží a jasné odstíny, hlavně barva první jarní trávy a listů.

Celý článek
Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Vydáno: 19.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 167x

Hravé a barevné bydlení á la Mexiko si zamiluje asi každý. Přeneste si jeho krásy k sobě domů. Jak vytvořit interiér v mexickém stylu? Musí být zábavný, ale v bytě či domě nechte vyniknout i levné materiály a opotřebovaný nábytek.

Celý článek