PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Už se nemůžete dočkat Adventu a Vánoc? Připravte se na odpočítávání a vyrobte si originální adventní kalendář

Připravte se dopředu na adventní období a vyrobte si spolu s dětmi originální adventní kalendář. Z čeho a jak jej můžete vyrobit? Podívejte se na několik DIY tipů a nápadů. Můžete přitom zrecyklovat spoustu starých materiálů.
Vydáno: 10.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5403x

Výroba adventního kalendáře nemusí být nijak složitá, ale na druhou stranu vám může zabrat i několik hodin. Záleží jen na tom, z čeho a jak ho chcete vyrobit a co všechno si vymyslíte. Ve většině případů vám budou stačit materiály, které najdete doma, některé si však budete muset sehnat dopředu ve výtvarných potřebách. Omezeni jste jen svojí šikovností a časem, který chcete výrobě kalendáře věnovat. Pokud nedostanete žádný kreativní nápad, tak na internetu najdete spoustu inspirace a nápadů. Několik jsme si jich pro vás připravili i my.

<p>Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal</p>

Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal

Kam schovat sladkosti?

Různé sladkosti, drobné hračky či citáty na kartičkách můžete ukrýt do "políček" vyrobených z plechových kyblíčků, plastových kelímků, papírových či látkových pytlíků, obálek či dárkových krabiček. Ty můžete zavěsit na větvičky, příčky žebříku, ramínko, nástěnku nebo na provázek, který natáhnete třeba do starého obrazového rámu. Větvičky ve váze můžete naaranžovat i tak, že budou vypadat jako strom. K zavěšení můžete použít například kolíčky, které nabarvíte na veselé odstíny a napíšete na ně čísla jednotlivých dní. Kolíčky můžete předem přilepit nebo přibít k jedné desce, případně k deskám, které sešroubujete do nějakého tvaru.

Z krabiček od sirek vyrobíte třeba komodu

Z krabiček od sirek můžete vytvořit malou "komodu" se šuplíčky, které budou mít madla z malých korálků, drátků nebo provázků. Jestliže se vám nechce vyrábět komodu, tak krabičky natřete nebo olepte samolepkami a nalepte je na tvrdý karton, případně dřevěnou desku, a to náhodně nebo do tvaru vánočního stromečku. Krabičky můžete také olepit vánočními či novinovými papíry, ovázat je mašlí, nadepsat čísly a někam je zavěsit nebo vložit do skleněné nádoby či mísy, případně i do dřevěné bedýnky či proutěného košíku. Pak budete jednotlivé dny hledat jako v osudí.

Poskládejte z papíru malé městečko

Jestliže nechcete použít krabičky od sirek, tak si vyrobte krabičky z čistého tvrdšího papíru nebo kartonu. Z papírových krychliček můžete poskládat i vánoční stromeček, který na špičce ozdobíte pořádnou mašlí. Z papíru či kartonu si můžete kromě krabiček poskládat i domky a vytvořit si tak celé městečko. Pak už záleží jen na vás, kolik práce si dáte s jeho výstavbou. Klidně v něm mohou být i lidé, auta a stromy. Domečky budou vypadat o to lépe, když je osvětlíte vánočním řetězem. Jestli se vám nechce dělat s celou vesnicí, tak domky nalepte na desku a tu zavěste na zeď nebo ji o ni opřete.

I s papírovými trubkami se dá kouzlit

K výrobě adventního kalendáře můžete použít také papírové trubky různého průměru. Buďto je kupte, nebo použijte role od kuchyňských utěrek. Trubky stačí natřít nebo obalit ozdobným papírem, vložit do nich sladkosti, zaslepit, napsat na ně čísla a zavěsit pod sebe na provázek, případně je jen tak postavit vedle sebe třeba na komodu v obýváku nebo příborník v jídelně. V takovém případě bude dobře vypadat, když použijete trubky o různé výšce i šířce. Když na papírové roury dáte papírové nebo látkové čepice a namalujete jim obličeje, vytvoříte z nich rozkošné vánoční skřítky, do kterých ukryjete sladkosti. Trubky můžete poslepovat i do různých tvarů, třeba do tvaru věnce.

Vyráběli jste adventní kalendář? Napište do komentáře pod článkem, co jste k výrobě použili a jak jste postupovali.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
1x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 120x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 206x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 221x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek