Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
34620
0komentářů

Už se nemůžete dočkat Adventu a Vánoc? Připravte se na odpočítávání a vyrobte si originální adventní kalendář

Připravte se dopředu na adventní období a vyrobte si spolu s dětmi originální adventní kalendář. Z čeho a jak jej můžete vyrobit? Podívejte se na několik DIY tipů a nápadů. Můžete přitom zrecyklovat spoustu starých materiálů.
Vydáno: 10.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4609x

Výroba adventního kalendáře nemusí být nijak složitá, ale na druhou stranu vám může zabrat i několik hodin. Záleží jen na tom, z čeho a jak ho chcete vyrobit a co všechno si vymyslíte. Ve většině případů vám budou stačit materiály, které najdete doma, některé si však budete muset sehnat dopředu ve výtvarných potřebách. Omezeni jste jen svojí šikovností a časem, který chcete výrobě kalendáře věnovat. Pokud nedostanete žádný kreativní nápad, tak na internetu najdete spoustu inspirace a nápadů. Několik jsme si jich pro vás připravili i my.

<p>Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal</p>

Vyrobíte si klasický adventní kalendář, nebo půjdete do něčeho originálnějšího? Foto: ©Depositphotos.com/egal

Kam schovat sladkosti?

Různé sladkosti, drobné hračky či citáty na kartičkách můžete ukrýt do "políček" vyrobených z plechových kyblíčků, plastových kelímků, papírových či látkových pytlíků, obálek či dárkových krabiček. Ty můžete zavěsit na větvičky, příčky žebříku, ramínko, nástěnku nebo na provázek, který natáhnete třeba do starého obrazového rámu. Větvičky ve váze můžete naaranžovat i tak, že budou vypadat jako strom. K zavěšení můžete použít například kolíčky, které nabarvíte na veselé odstíny a napíšete na ně čísla jednotlivých dní. Kolíčky můžete předem přilepit nebo přibít k jedné desce, případně k deskám, které sešroubujete do nějakého tvaru.

Z krabiček od sirek vyrobíte třeba komodu

Z krabiček od sirek můžete vytvořit malou "komodu" se šuplíčky, které budou mít madla z malých korálků, drátků nebo provázků. Jestliže se vám nechce vyrábět komodu, tak krabičky natřete nebo olepte samolepkami a nalepte je na tvrdý karton, případně dřevěnou desku, a to náhodně nebo do tvaru vánočního stromečku. Krabičky můžete také olepit vánočními či novinovými papíry, ovázat je mašlí, nadepsat čísly a někam je zavěsit nebo vložit do skleněné nádoby či mísy, případně i do dřevěné bedýnky či proutěného košíku. Pak budete jednotlivé dny hledat jako v osudí.

Poskládejte z papíru malé městečko

Jestliže nechcete použít krabičky od sirek, tak si vyrobte krabičky z čistého tvrdšího papíru nebo kartonu. Z papírových krychliček můžete poskládat i vánoční stromeček, který na špičce ozdobíte pořádnou mašlí. Z papíru či kartonu si můžete kromě krabiček poskládat i domky a vytvořit si tak celé městečko. Pak už záleží jen na vás, kolik práce si dáte s jeho výstavbou. Klidně v něm mohou být i lidé, auta a stromy. Domečky budou vypadat o to lépe, když je osvětlíte vánočním řetězem. Jestli se vám nechce dělat s celou vesnicí, tak domky nalepte na desku a tu zavěste na zeď nebo ji o ni opřete.

I s papírovými trubkami se dá kouzlit

K výrobě adventního kalendáře můžete použít také papírové trubky různého průměru. Buďto je kupte, nebo použijte role od kuchyňských utěrek. Trubky stačí natřít nebo obalit ozdobným papírem, vložit do nich sladkosti, zaslepit, napsat na ně čísla a zavěsit pod sebe na provázek, případně je jen tak postavit vedle sebe třeba na komodu v obýváku nebo příborník v jídelně. V takovém případě bude dobře vypadat, když použijete trubky o různé výšce i šířce. Když na papírové roury dáte papírové nebo látkové čepice a namalujete jim obličeje, vytvoříte z nich rozkošné vánoční skřítky, do kterých ukryjete sladkosti. Trubky můžete poslepovat i do různých tvarů, třeba do tvaru věnce.

Vyráběli jste adventní kalendář? Napište do komentáře pod článkem, co jste k výrobě použili a jak jste postupovali.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
1x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Vydáno: 08.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 34x

Máte alergii na jehličí, nebo jste v rodině přísní ochránci přírody a uříznutý stromek je pro vás tabu? Vteřinový manžel poradí 8 nápadů, jak si vyrobit originální vánoční stromeček z různých materiálů. Umělé stromky nechte jiným.

Celý článek
Veselé Vánoce: 5 dárkových tipů pro vaše blízké na menší kousky nábytku

Veselé Vánoce: 5 dárkových tipů pro vaše blízké na menší kousky nábytku

Vydáno: 07.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 47x

Vánoce se blíží a nápady na dárky jsou vzácné zboží. Dávat blízkým kuchyňskou linku pod stromeček asi nebudete, ale vhod může přijít 5 tipů na menší nábytkové kousky. Třeba právě ony vašim blízkým chybí. Vyberte jim pěkné kousky.

Celý článek
Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Dejte si nohy do vodorovné polohy a chvíli spočiňte. Jak si vyrobit bedýnkový taburet

Vydáno: 06.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 75x

Taburety do obýváku jsou víceúčelovým kusem nábytku. Posadíte na ně návštěvu, natáhnete si nohy z křesla, případně do nich i něco uložíte. Nelíbí se vám ty v obchodech? Vyrobte si je doma svépomocí z dřevěných bedýnek od ovoce.

Celý článek