PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Máte rádi posezení u živého plápolajícího ohně, ale chybí vám komín? Pořiďte si do pokoje lihový bio krb

Vytvořte si doma pohodovou náladu s posezením a pohledem do plápolajících plamínků. Pořiďte si bio krb na bioethanol, ke kterému nepotřebujete ani komín na odvod spalin. Získáte plný zážitek z ohně buď v obýváku, nebo na terase.
Vydáno: 09.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 7919x

Milujete pohled do živých plamenů, které dokáží skvěle zaplašit tmu a vyvolávají prima náladu při posezení v soukromí či ještě lépe s přáteli? Klasikou je otevřený oheň u táboráku a opékání buřtů. V obývacím pokoji ale nemůžete topit s parketami, proto je nejčastějším řešením krb. Pro odvod spalin ale potřebujete komín, který však zdaleka každá domácnost nemá. Řešení však najdete.

Pro bio krby nemusíte mít doma komín, hoří bez kouře

Příjemným doplňkem každého bytu nebo domu jsou takzvané bio krby. Jako palivo vám poslouží bioethanol, který shoří bez škodlivých zplodin a kouře. Nepotřebujete tedy komín. Můžete si vybrat z několika variant designu, který přesně zapadne do vaší domácnosti. Krby mohou mít zapalování v automatice a můžete je doplnit i luxusnějším dálkovým ovládáním.

<p>Bio krby nepotřebují komín, palivem je bioethanol. Jen musíte v místnosti občas větrat. Foto: ©Depositphotos.com/rades</p>

Bio krby nepotřebují komín, palivem je bioethanol. Jen musíte v místnosti občas větrat. Foto: ©Depositphotos.com/rades

Bio krby sice nejsou primárně určeny pro pravidelné vyhřívání místnosti, ale jimi vydávaný oheň je živý, žádná imitace. Na rozdíl od elektrických krbů také nepotřebují žádné připojení k síti. Další výhodou je nízká váha a snadná mobilita. S bio krbem tudíž můžete manipulovat, jak se vám zrovna zlíbí a mít jej tam, kde chcete a potřebujete. Kouř, prach či zápach vám neotravují smysly.

Bioethanol slouží jako biopalivo a vyrábí se technologií alkoholového kvašení z biomasy. Ta ve velké většině pochází z kukuřice, obilí a brambor. Další nejčastěji používanou surovinou jsou cukrová třtina a cukrová řepa.

V interiérech instalujete bio krby nejčastěji v obytných nebo relaxačních místnostech. Vynikne tu jejich dekorační účel a design. Zanedbatelná není ani finanční úspora, protože spotřeba bioethanolu se pohybuje kolem 0,2 - 0,3 litru za hodinu. Stejně jako u jiných živých ohňů ale spalují i bio krby kyslík uvnitř místností, kde se nachází. Počítejte proto s nutným a pravidelným větráním.

<p>Bio krb Zen Garden je ideální pro venkovní použití, vydrží hořet až 8 hodin. Foto: TOPSYS</p>

Bio krb Zen Garden je ideální pro venkovní použití, vydrží hořet až 8 hodin. Foto: TOPSYS

Jednotlivé krby se liší podle obsahu nádrže na bioethanol, který je různý od 1,5 až po 15 litrů. Doba hoření kolísá podle jednotlivých typů mezi třemi, ale i deseti hodinami. Litr standartního paliva do bio krbu stojí přitom 96 Kč, pětilitrová zásoba přijde na 475 korun. Provoz bio krbů je bezpečný, i tady ale platí všeobecná zásada, že jako u všech spotřebičů s ohněm musíte být opatrní.

Provozní náklady bio krbu závisí jen na délce jeho provozu

Chtěli byste mít doma neobvyklý a unikátní doplněk? Zavěste si bio krb značky WallFire na stěnu. Výrobci jej dodávají na trh z nerezové oceli a nejen obývacím místnostem, ale klidně i vaší velké knihovně dodá ten správný šmrnc. S nádrží necelých tří litrů bioethanolu dokáže krb hořet až šest hodin. Pokud byste si chtěli tento výrobek domů pořídit, vyjde vás na necelých 55 000 korun.Při zařizování místnosti a následném topení v krbech myslete také na požární bezpečnost. Výrobci nábytku i krbů doporučují dodržet komfortní vzdálenost 1,5 až 2 metry. Pokud ale máte malý byt a nemůžete tuto vzdálenost dodržet, můžete využít ještě takzvanou minimální bezpečnou vzdálenost. Ta sice není tak komfortní a závisí na typu krbu, ale nábytek vám alespoň neshoří.

Horký a suchý vzduch z krbu příliš nesvědčí hlavně nábytku z masivu a sedačkám čalouněným kůží a ekokůží. Pro nábytek je totiž vhodná vlhkost vzduchu 50 – 75 % a teplota 15 – 25 °C.

Konkrétně bio krb můžete pověsit nebo postavit téměř kamkoliv, třeba na odkládací stolek nebo na poličku vedle televize. Po stranách se totiž zahřívá jen velmi málo a 90 % tepla vychází nahoru. Nad ním byste proto neměli věšet žádný nábytek ve vzdálenosti minimálně 1 až 2 metry. Boční vzdálenost většinou výrobci doporučuje alespoň 1 metr, a to především u otevřených typů krbů.

<p>Lehnout si doma k bio krbu, spokojeně odpočívat a dívat se do plamenů. Idyla. Foto: ©Depositphotos.com/rades</p>

Lehnout si doma k bio krbu, spokojeně odpočívat a dívat se do plamenů. Idyla. Foto: ©Depositphotos.com/rades

Problematice krbů se věnujete ve velké míře i na internetu. „Bio krb je vhodný všude, kde nemůže být klasický, nebo kamna kvůli nutnosti mít komín,“ píše čtenář s přezdívkou Števo. Dnes už je podle něj na trhu obrovský výběr designu. „A protože ho doma také mám, vím, že obývací pokoj vytopí,“ dodává s tím, že litr lihu mu hoří asi dvě hodiny a cena dvouhodinového topení dosahuje zhruba 100 korun.

Nebojte se novinek a udělejte si doma pohodu

Ať už je to betonový či polyesterový korpus s hořákem, nebo designový výrobek z černé lakované oceli, vzbudí váš nový bio krb zvědavost nejen u členů rodiny, ale i návštěvníků a přátel. Využijete je v domě, bytě, na chatě i chalupě. Všude tam, kde buď není komín, případně jej nelze dodatečně postavit. Nebojte se novinek a udělejte si doma pohodu s krbem bez kouře a prachu.

Líbí se vám oheň v místnosti, ve které nemáte komín? Napište do komentáře pod článkem, jaké máte zkušenosti s bio krbem a poraďte ostatním čtenářům.

Podívejte se také na další díly mini seriálu Ohřejte se:
1. Ještě naplno netopíte a občas vás doma zebe? Pořiďte si topné koberce
2. Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 225x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 236x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek