0komentářů

Chybí vám v ložnici vedle postele odkládací prostor? Vyrobte si noční stolky z dřevěných bedýnek

Nábytek z bedýnek dobývá nejenom pokoje, ale postupně i ložnice. Chcete mít doma originální noční stolky vlastnoruční výroby? Není to nic těžkého, mrkněte se na 5 postupných kroků, jak se stanete obstojným amatérským truhlářem.
Vydáno: 08.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3281x

Dřevěné bedýnky od ovoce jsou nejen na podpal, ale i surovina na dřevěný nábytek za pár korun a téměř bez práce. Je libo dekorace z bedýnek nebo originální stůl, který jinde nenajdete? Ještě lepší bude noční stolek, který vám chybí pro odložení čaje, knih a různých drobností vedle postele ve vaší ložnici. Přidáte ještě i nějaké poličky a zbyde i na podstavec pro pokojové květiny.

Zbyla vám z léta spousta bedýnek od ovoce či zeleniny a nevíte, co s nimi? Nemusíte je dávat na podpal. Využijte je jako nábytek či dekoraci do interiéru.

Truhláři vyrábějí bedýnky zpravidla ze smrkového nebo borového broušeného dřeva. Jeho tloušťka je 18 a 20 mm, což dodává základním kamenům vašich nábytkových kreací dostatečnou pevnost a dlouhou životnost. Spoje jsou sponkované a navíc lepené, v rozích zpevněné vloženým růžkem. Na dně bedýnek najdete buď překližku, nebo je necháte v laťkách s mezerami.

<p>Pro odkládání drobností, budíku nebo knih jsou bedýnky v ložnici ideálním řešením. Foto: ©Depositphotos.com/tomert</p>

Pro odkládání drobností, budíku nebo knih jsou bedýnky v ložnici ideálním řešením. Foto: ©Depositphotos.com/tomert

Udělat nejjednodušší noční stolek do vaší ložnice znamená de facto vzít dvě bedničky a na delší straně je pevně buď slepit nebo sešroubovat. Povrchovou úpravu a její odstín si zvolte podle vašich možností v interiéru. Využít můžete vodou ředitelné nebo syntetické barvy, netradiční vzhled vytvoříte třeba i střídáním dvou odstínů po jednotlivých laťkách. Dovnitř bedýnek dejte knihy nebo malé boxíky na drobnosti, nahoru přijde budík, lampa nebo stojánek pro čajové svíčky.

Stolek můžete vyrobit i s dřevěnými či kovovými nožičkami

Líbí se vám stolky na nožičkách? V prodejnách pro kutily nebo v hobby marketech jsou k mání buď kovové, nebo i dřevěné v různých výškách. Vyberte si takové, které vám budou nejvíce vyhovovat, a nezapomeňte na vruty do dřeva. Průměr vyberte podle předvrtaných otvorů v nožičkách. Jedním ze zajímavých modelů je kombinace bedýnek s jedním otvorem dopředu a druhým nahoru. Na horní pak přimontujte pohyblivé víko a máte stolek s krytým prostorem.Dřevěné přepravky můžete využít i jako vtipný obklad stěny. Doplňte ji zelenými „pokojovkami“ a výsledek bude více než osvěžující. I když necháte bedničkám původní patinu, v interiéru zapůsobí. Na ložnicovou stěnu si tak připevníte sadu originálních poliček, případně u stěny zaparkujete svou novou netradiční komodu.

   Co budete potřebovat pro výrobu nočního stolku:
   •    2 stejně velké dřevěné bedýnky od ovoce nebo zeleniny
   •    Hrubý a jemný smirkový papír na vybroušení dřeva
   •    Vruty do dřeva, šroubovák, dřevěné nebo kovové nožky
   •    Kvalitní lepidlo na slepení dřeva
   •    Barvu se štětcem pro konečnou úpravu stolku

Při tvorbě nábytku z bedýnek si je nastavte těsně k sobě nebo s mezerou, vedle sebe i na sebe, podle toho, jak potřebujete. Jednotlivé velikosti bedýnek jdou výborně kombinovat a sestavit z nich můžete téměř cokoliv. Pokud jste někdy hráli tetris, nebudete mít potíže bedýnky uspořádat tak, aby do sebe zapadaly. V ložnici vám tak kromě stolku mohou suplovat i policovou šatní skříň.Jestliže si netroufáte na výrobu, kupte si noční stolek do ložnice už hotový. V e-shopech s kvalitním dřevěným nábytkem za něj zaplatíte zhruba do 2 500 Kč. Téměř dvakrát tak drahý je zase stolek do pokoje. Ale vlastnoruční výrobek je vlastnoruční výrobek. Povrchovou úpravu si vyberete podle vlastního interiéru. Buď necháte dřevo přírodní, namořené, případně si vyberte lazuru či patinu.

Podívejte se, jakými nočními stolky z bedýnek, se pochlubili uživatelé na síti Pinterest.

Z dřevěných bedýnek od vína či ovoce je prostě originální a neokoukaný nábytek. Není to navíc ani žádná „nouzovka“, ale zajímavá možnost variabilního a rychlého osvěžení domácnosti. Také vás to finančně nezruinuje. Můžete mít nábytek nejen na zahradu, ale klidně i na doma, ať už je to stůl nebo zajímavý soubor polic a poliček.

Líbí se vám noční stolky z dřevěných bedýnek na ovoce? Napište do komentáře pod článkem, jak jste je vyráběli a poraďte ostatním čtenářům.

Podívejte se také na další tipy, co s dřevěnými bedýnkami:
1. Hledáte originální vzhled, přirozenou krásu přírodního materiálu a variabilitu?
2. Dřevěné bedýnky jsou stále oblíbenější materiál. Vyrobte si z nich konferenční stolky
3. Vyrobte si domů poličku z bedýnek. Dekorace nikdy nebyla jednodušší

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 19x

Pokud napadne hodně sněhu a navíc je mokrý, musí střecha udržet obrovské zatížení. Raději velkou vrstvu sněhu shrňte dolů, hlavně ze střech pultových a rovných. Pozor i na rampouchy, visící nad chodníkem. Když se ulomí, je zle.

Celý článek
Jak uspořádat všechny spotřebiče a skříňky v rohové kuchyni ve tvaru L, aby se vám dobře vařilo?

Jak uspořádat všechny spotřebiče a skříňky v rohové kuchyni ve tvaru L, aby se vám dobře vařilo?

Vydáno: 18.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 121x

Kuchyňská linka ve tvaru L se hodí do téměř jakéhokoliv prostoru a její tvar přímo vybízí ke správnému zónování. Podívejte se, jak správně uspořádat všechny zóny, abyste dodrželi ergonomické zásady i kuchyňský trojúhelník.

Celý článek
Dětské koberce jsou na podlaze pokojíčku ideální. Vyberte si ten správný. Silnice nebo farma jsou super

Dětské koberce jsou na podlaze pokojíčku ideální. Vyberte si ten správný. Silnice nebo farma jsou super

Vydáno: 17.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 70x

Uvažujete už dlouho o výměně koberce v dětském pokoji, jen si nevíte rady s velikostí, materiálem či modelem? Oblíbeným doplňkem pokojíků jsou dětské kusové koberce s motivy silnice, města či farmy. Vyberte svým nejmenším správně.

Celý článek