0komentářů

Podle čeho poznáte, že jste na návštěvě u lidí v zemském znamení zvěrokruhu, tedy u Panny, Kozoroha nebo Býka?

Jak bydlí lidé ve znamení Býka, Kozoroha a Panny, tedy zemské typy? Jaké materiály a barvy mají rádi, co se jim líbí a které kousky nábytku jsou pro ně důležité? Podívejte se, na co by se měli při zařizování svých domovů zaměřit.
Vydáno: 03.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2361x

Pro lidi v zemském znamení, tedy Býka, Kozoroha a Pannu, je domov velice důležitým, protože z něj čerpají nejvíce energie. Cítí se v něm bezpečně, takže do něj neváhají investovat spoustu peněz. Je pro ně důležitá stálost bydlení, neradi si zvykají na nová místa a nemají rádi stěhování. Často se budou zdráhat, i kdyby se měli stěhovat do lepšího. Ideálním stavem pro ně je, pokud je byt nebo dům jejich vlastním majetkem. V dlouhodobém pronájmu se necítí dobře. Většinou si hledají velký, pohodlný a útulný dům a často touží po velké zahradě, kde se mohou realizovat. Lidi v zemském znamení baví vylepšování bydlení a bývají to šikovní kutilové, kteří si umí do domácnosti spoustu věcí vyrobit svépomocí.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Panna potřebuje klid na práci i odpočinek. Mívá ráda ruční práce, takže není výjimkou, že nábytek i dekorace jsou jejím výtvorem. Často je však i dědictvím po předcích. Panna mívá jen pár dekorací, ale v bytě by vždy měl být dostatek místa na postupné doplňování jejích vlastnoručních výrobků. V bytě by neměl chybět krb, protože zář ohně slouží Panně pro doplnění vitality. Panna bývá perfekcionalistická a dbá na detaily. Nesnáší všechno umělé, takže plasty a kov do bytu pořizuje jen v případě nutnosti. Proto v domě dominují hlavně přírodní materiály.

Zařízení bytu bývá praktické a nábytek je rozestavěný tak, aby se v bytě snadno uklízelo. V bytě nesmí chybět spousta květin, velký pracovní stůl a knihovna. Panna by si měla dopřát zahrádku, nebo alespoň balkon s květinami. Zde by nemělo chybět proutěné křesílko. Koberce v bytě bývají kusové a slouží spíše jako doplněk, vášní Panny je pak keramika. Pro Pannu je důležitý pořádek a snadná údržba. Z barev miluje hlavně barvy podzimu a přírodní odstíny heny, takže jí vyhovují teplé odstíny červené, oranžové, žluté a hnědé. Byt by měl být situovaný na západ či jihozápad.

<p>Panna by měla mít alespoň balkon či terasu s květinami a proutěným křesílkem. Foto: ©Depositphotos.com/fantasiy</p>

Panna by měla mít alespoň balkon či terasu s květinami a proutěným křesílkem. Foto: ©Depositphotos.com/fantasiy

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Kozoroh vyžaduje, aby mu byt poskytoval pocit bezpečí a oddělení od zneklidňujícího ruchu. Mívá střízlivý vkus a potrpí si na klasiku. Má rád kvalitní nadčasové materiály, které nepodléhají módním vlnám, a investuje do kvalitních věcí, které vydrží dlouhá léta. Miluje dřevo, takže si vybírá solidní nábytek z masivu v tradičním stylu. Často si pořizuje nábytek vyrobený na míru podle vlastního návrhu. Pro byt Kozoroha je příznačná dokonalá přehlednost a pořádek, nikoliv však strohost. Nesnáší přeplácanost, takže mívá jen pár výrazných dekorací. Na oknech by neměly kvůli zajištění intimity chybět závěsy (s klasickým vzorem), žaluzie nebo rolety. Úložné prostory bývají zamaskované tak, aby nenarušily vzhled interiéru.

Kozoroh miluje především svoji ložnici a kuchyni. Mívá všechny možné stroje, které mu ulehčí vaření i úklid. Zakládá si na dobrém spánku, takže často investuje do kvalitní matrace, roštu i postele. Kromě kvalitního spánku je pro něj důležitá i relaxace u zapáleného krbu. Kozoroh dává přednost zemitým odstínům, oblíbenou kombinací je hnědá či cihlová s tóny zelené a modré. Stěny jsou často obložené dřevem, což vytváří pocit pohody, domáckosti a bezpečí. Rostliny si vybírá trvale zelené a nenáročné, a pokud je mít nemůže, tak si zeleň dopřává alespoň formou zelených potahů nábytku a koberců. Byt by měl být situovaný na jih nebo jihovýchod.

<p>Pro Kozoroha je důležitý kvalitní odpočinek a relaxace u krbu. Foto: ©Depositphotos.com/Imphot</p>

Pro Kozoroha je důležitý kvalitní odpočinek a relaxace u krbu. Foto: ©Depositphotos.com/Imphot

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Býk má rád tradice a v bytě mívá spoustu věcí po předcích. Většinou si rád dopřává luxus a dává přednost přírodním materiálům. Potřebuje pocit útulnosti, miluje krásu a vyžaduje kvalitní, pevný a solidní nábytek z masivu, přičemž často dává přednost starožitnostem. Často se uchyluje k nábytku vyrobenému na míru. Má rád pohodlí i oblé tvary a užívá si vše měkké a jemné, takže potahy na čalouněném nábytku by měly být na dotek příjemné, aby se cítil spokojeně a uvolněně.

Královstvím Býka je kuchyně, protože většinou skvěle vaří a je dokonalý gurmán. Kuchyň by měla být středem bytu a měla by být pečlivě zařízená. Býk je navíc požitkář, takže by měl mít prostornou a luxusní koupelnu, kde nesmí chybět velké zrcadlo. Z nábytku potřebuje hlavně pohodlné křeslo nebo pohovku, kde si může v klidu číst a přemýšlet. Vyhovují mu tlumené teplé odstíny žluté, zelené a hnědé s výrazným kontrastem bílé barvy. Miluje květiny a je mu jedno, jestli jsou v květináčích nebo ve vázách. Byt by měl směřovat na východ, ke kterému se Býk přirozeně přiklání. 

<p>Býk potřebuje luxusní a prostornou koupelnu s velkým zrcadlem. Foto: ©Depositphotos.com/Imphot</p>

Býk potřebuje luxusní a prostornou koupelnu s velkým zrcadlem. Foto: ©Depositphotos.com/Imphot

Patříte mezi zemská znamení zvěrokruhu? Napište do komentáře pod článkem, jestli to u vás doma vypadá podobně.

Přečtěte si i další díly ze seriálu Bydlení podle zvěrokruhu:

1) U každého znamení zvěrokruhu to doma vypadá trochu jinak. Jak mají bydlení zařízené lidé v ohnivém znamení?

2) Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

3) Čím se vyznačuje bydlení vzdušných znamení? Zjistěte, jak si svůj domov zařizují Blíženec, Vodnář a Váhy

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Vydáno: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 35x

Stala se vám v kuchyni nehoda a poškodili jste si s těžkým nádobím pracovní desku? Nemusíte ji hned měnit. Drobné škrábance a rýhy jdou opravit se speciálními přípravky a vosky. Stačí je rozehřát, setřít stěrkou a potom rozleštit.

Celý článek
Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 577x

Rozlučte se s bílo šedou zimní nudou a nenechávejte veselé jarní barvy venku před dveřmi. Pusťte je k sobě domů. Které barvy jsou v letošním roce v kurzu? Prim hrají svěží a jasné odstíny, hlavně barva první jarní trávy a listů.

Celý článek
Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Vydáno: 19.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 167x

Hravé a barevné bydlení á la Mexiko si zamiluje asi každý. Přeneste si jeho krásy k sobě domů. Jak vytvořit interiér v mexickém stylu? Musí být zábavný, ale v bytě či domě nechte vyniknout i levné materiály a opotřebovaný nábytek.

Celý článek