0komentářů

Vystrouhejte si originální bytové doplňky, vyrobte je ze starých plechových struhadel. Podívejte se na 6 tipů

Máte doma staré plechové struhadlo? Nevyhazujte ho a vyrobte z něj parádní vintage doplněk do bytu, třeba stojan na šperky, větrnou zvonkohru nebo originální lampu. Podívejte se na 6 tipů, co se dá ze starého struhadla vyrobit.
Vydáno: 01.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4431x

Používáte v kuchyni plechové struhadlo, které už začíná rezivět? Je načase ho vyměnit za nové. To staré nevyhazujte, ale vyrobte z něj některý z originálních bytových doplňků. Struhadlo můžete ponechat s patinou, případně jej natřít na libovolný odstín, aby se více hodilo ke zbytku interiéru. Když se rozhodnete struhadlo natřít, tak ho nejprve dobře odmastěte. Pro natření je nejjednodušší použít akrylovou barvu ve spreji. Při barvení si dejte pozor na to, abyste netvořili moc silnou vrstvu barvy, jinak začne stékat a vytvoří se poměrně nevzhledné kapky. Barvu nechejte zaschnout, zkontrolujte si, že je všude a vytvořte ještě jeden nástřik. Pak už se můžete pustit do samotného "struhadlového" tvoření.

<p>Staré plechové struhadlo nemusí skončit ve starém železe. Foto: ©Depositphotos.com/librakv</p>

Staré plechové struhadlo nemusí skončit ve starém železe. Foto: ©Depositphotos.com/librakv

1) Stojánek na tužky či vařečky

Když struhadlo otočíte vzhůru nohama a vytvoříte mu dno, můžete do něj vložit tužky, suché či umělé květiny nebo vařečky. Na držadlo pak můžete pověsit třeba utěrku. Struhadlo můžete před pověšením na zeď přibít k prkénku nebo menší desce. Do struhadla s vytvořeným dnem můžete zasadit i bylinky, ale před tím do něj vložte alespoň černý igelit nebo geotextilii, aby očky nepropadávala hlína.

2) Stojan na šperky

Jako stojan na šperky můžete využít kterékoliv struhadlo. Když použijete ploché, tak ho pověsíte třeba na zeď. Náušnice a šperky pak zavěsíte pomocí háčků na jednotlivá očka struhadla. Ke struhadlu můžete připevnit i nožky a hotový stojan můžete ozdobit pomocí drátku, kterým omotáte držadlo struhadla, případně ho provlečete jeho očky.

3) Dekorační sova

K výrobě sovy potřebujete dvě víčka z dětské výživy, dvě víčka od piva, drátek, který provlečete skrze očka struhadla, staré struhadlo, dva černé knoflíky s dírkami, kterými provlečete vybraný drátek, pružinku, větvičku, které se do této pružinky vejde a měkký kov, nejlépe zlatý, případně alobal. Držadlo struhadla prohněte tak, aby připomínalo soví uši, z měkkého kovu vytvořte zobák, do víček provrtejte otvory a spolu s knoflíky z nich vytvořte soví oči. Oči i zobák připevněte pomocí drátku ke struhadlu a z pružinky vytvořte nohy. Pružinkami pak provlečte větvičku, aby to vypadalo tak, že na ní sova sedí.

4) Lampa

Ze struhadla lze snadno vytvořit velice osobité stínítko lampy nebo stropní svítidlo. Stačí si sehnat objímku na žárovku s kabelem, žárovku vložit do struhadla a kabel omotat kolem jeho držadla. Do držadla můžete vyvrtat i otvor, kterým kabel protáhnete. Lampa ze struhadla vytvoří při rozsvícení ve tmě zajímavou hru světla a stínu.

5) Kuchyňské hodiny

Když si seženete hodinový strojek s ručičkami, tak jej můžete snadno namontovat na staré struhadlo a hned máte vyrobené originální hodiny, které se budou vyjímat na vaší kuchyňské lince. Osičku strojku provlečte přes očko struhadla tak, aby byl strojek připevněný na jeho vnitřní straně. Na vnější stranu struhadla můžete vytvořit ciferník tak, že na ni nakreslíte nebo nalepíte čísla.

6) Větrná zvonkohra

Ze starého struhadla vyrobíte i originální větrnou zvonkohru na terasu. Stačí, když na ni pomocí provázků, řetízků nebo drátků zavěsíte staré vidličky, nože a lžičky. Předtím však budete muset příbor provrtat vrtákem na kov, abyste vytvořili potřebná očka pro jejich zavěšení. Na drátek můžete k ozdobení navléci i různobarevné korálky.

Máte další tipy, co by se dalo vyrobit ze starého struhadla? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 29x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek
Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 68x

Potřebujete provonět domov, zbavit se všech nežádoucích pachů a vydezinfikovat vzduch? Pořiďte si katalytickou lampu. Na jakém principu funguje, co všechno umí, kolik stojí a jak byste ji měli správně používat a čistit?

Celý článek
Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Vydáno: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 82x

Stala se vám v kuchyni nehoda a poškodili jste si s těžkým nádobím pracovní desku? Nemusíte ji hned měnit. Drobné škrábance a rýhy jdou opravit se speciálními přípravky a vosky. Stačí je rozehřát, setřít stěrkou a potom rozleštit.

Celý článek