0komentářů

Čím se vyznačuje bydlení vzdušných znamení? Zjistěte, jak si svůj domov zařizují Blíženec, Vodnář a Váhy

Lidé ve vzdušném znamení nemají rádi úklid a fádní interiéry. Čím docílí zajímavého bydlení Blíženec, Vodnář a Váhy? Jaký nábytek, doplňky a barvy nejčastěji volí, jaké barvy se jim líbí a které místnosti jsou pro ně důležité?
Vydáno: 27.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 817x

Každé znamení zvěrokruhu očekává od svého bydlení trochu něco jiného. Když se doma sejde více znamení s různými potřebami a představami o bydlení, musíte hledat kompromisy. Lidé ve vzdušném znamení, tedy Vodnáři, Váhy a Blíženci, mají rádi zajímavé a tvořivé prostředí. Energii jim dodává krásný výhled, třeba z vyššího patra budovy, odkud vidí velkou část oblohy a mohou sledovat, jak se pohybují mraky a Slunce.

Líbí se jim volné a vzdušné prostory, které nejsou zaskládané velkým množstvím zbytečností. Pár vkusných a nápaditých dekorací je potěší, a to hlavně v případě, že mají vysokou uměleckou a estetickou hodnotu, nebo jsou naopak vtipné. Domov musí být jednoduchý na údržbu, neboť úklid je po čase přestává bavit, protože jim zbývá málo času na koníčky, což je začne ubíjet. Ve svých domovech kombinují moderní prvky a techniku se starobylými věcmi, kterým dají nový kabát. Výsledek je pak velice inspirativní i pro ostatní znamení.

Blíženec (22. 5. - 21. 6.)

Blíženec je ve věčném fyzickém i mentálním pohybu. V jeho bytě panuje zdánlivý chaos a často se u něj střídají návštěvy, takže potřebuje místnost pro hosty s dostatkem postelí nebo míst k přespání. Blíženec dělá často víc věcí najednou, takže by měl mít i místnost, kde si může nikým nerušený odpočinout. Většině Blíženců se líbí industriální architektura a lofty, hlavně však potřebují velká okna a neomezený příliv světla a čerstvého vzduchu. Blíženci vyhovuje společenská místnost na východě a pracovna a soukromé prostory na straně západní. Materiály musí být snadno udržovatelné.

Místnosti zařizuje jednoduše, přičemž bílé zdi zdobí plakáty, malovanými obrazy (většinou pastely) a prostor oživuje i výrazně barevnými bytovými doplňky. Často používá teplé pastelové odstíny oranžové, žluté nebo zelené. Nábytek by měl být účelný, ale přitom i nápaditý a moderní. Blíženec jej doplňuje postupně podle nutnosti. V bytě nesmí chybět velká knihovna se spoustou knih, časopisů a společenských her, pohodlný ušák, obrovská sedačka s mnoha polštářky a veškeré moderní vymoženosti, jako je velká televize, hi-fi věž či počítač.

<p>V bytě Blížence nesmí chybět velká knihovna a sedačka se spoustou polštářků. Foto: ©Depositphotos.com/vicnt2815</p>

V bytě Blížence nesmí chybět velká knihovna a sedačka se spoustou polštářků. Foto: ©Depositphotos.com/vicnt2815

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Lidé ve znamení Vah mají rádi tajemno a nádech jedinečnosti. Za svůj interiér jsou ochotní utratit spoustu peněz, aby se mohli prezentovat svým dobrým vkusem. Zajímá je vše módní, co jim ulehčí život a nebojí se experimentů. Líbí se jim rustikální, provensálský, funkcionalistický i orientální styl. Často jsou vášnivými sběrateli, takže v bytě nesmí chybět místo, kde svou sbírku vystaví. Při zařizování věnují pozornost především koupelně a obývacímu pokoji a doma jim nesmí chybět pohodlná a měkká čalouněná křesla, velká sedačka, malé stolečky a bar. Nezbytností je i šatna s velkým zrcadlem.

Váhy bývají mistry v dekorování. Často se obklopují starožitnostmi, stříbrnými doplňky a bronzovými soškami. Pokud vybírají obrazy, přiklání se k zátiším a klidným krajinkám. Přednost dávají měkkým a chlupatým materiálům a v bytě většinou mívají i těžké závěsy nebo krajkové záclony. Váhy se nebojí používat tmavé barvy, líbí se jim však hlavně teplé odstíny, jako je mořská zeleň, tyrkysová a nachově rudá. Často využívají i orientální květinové vzory, ale živých květin mívají naopak málo. Nasvícení by mělo být příjemné a zklidňující, ideální jsou tlumená a uvolňující světla. Byt by měl být orientovaný směrem na západ či jihozápad.

<p>Pro Váhy je nezbytností šatna s velkým zrcadlem. Foto: ©Depositphotos.com/wirelessg</p>

Pro Váhy je nezbytností šatna s velkým zrcadlem. Foto: ©Depositphotos.com/wirelessg

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Vodnář je originální a potřebuje kolem sebe spoustu volného prostoru, pocit lehkosti a svobody. Proto má byt zařízený jednoduše, ale účelně. Vodnářův styl nebývá vyhraněný, často se však uchyluje k funkcionalismu nebo art decu. Rád vaří, takže potřebuje dokonale zařízenou kuchyň. Druhou důležitou místností je pro něj pracovna, kde nesmí chybět velký pracovní stůl, počítač a pohodlná pohovka. Přátelí se s mnoha lidmi a často se s nimi schází, takže je pro něj důležitým kusem nábytku velký stůl, ideálně kulatý nebo oválný, a hodně židlí. Nerad ukazuje své soukromí, takže využívá vestavěné skříně, šatny a úložné prostory.

Vodnář nemá rád zbytečnosti a lapače prachu, takže mívá jednu či dvě výrazné dekorace, nesmí mu však chybět žádné výdobytky moderní techniky a spousta živých rostlin. Z materiálů se Vodnáři líbí sklo, vitráže a průhledné plasty. Dává přednost tlumeným a elegantním odstínům, třeba žluté, šedé, hnědé, modré a fialové. V šeru je Vodnář podrážděný a chybí mu pocit uvolnění, takže je v bytě nezbytností silné a výrazné nasvícení, a to hlavně v pracovních částech bytu. Navíc je náchylný na průvan a studené nohy, takže by byt měl být dobře tepelně izolovaný. Místnosti by neměly mít okna naproti sobě a Vodnář by neměl pod oknem spát. Vyhovuje mu byt na východní a jižní straně.

<p>Pro Vodnáře je důležitým kusem nábytku velký stůl se spoustou židlí. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu</p>

Pro Vodnáře je důležitým kusem nábytku velký stůl se spoustou židlí. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Patříte mezi vzdušná znamení? Napište do komentáře pod článkem, jak máte zařízený byt vy.

Přečtěte si i další díly ze seriálu Bydlení podle zvěrokruhu:

1) U každého znamení zvěrokruhu to doma vypadá trochu jinak. Jak mají bydlení zařízené lidé v ohnivém znamení?

2) Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zabrání prahy pod dveřmi průvanu v bytě či domě, nebo jsou zbytečné? Podívejte se na další bytový mýtus

Zabrání prahy pod dveřmi průvanu v bytě či domě, nebo jsou zbytečné? Podívejte se na další bytový mýtus

Vydáno: 26.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 69x

U dveří prý musí být práh, aby pod nimi netáhlo a nešířily se pachy a hluk. Opravdu to bez prahu nejde, nebo je to další bytový mýtus? Můžete prahy něčím nahradit? Jak fungují přechodové lišty a co je to mechanický padací práh?

Celý článek
Nafukovací postele a lůžka používejte spíše pro příležitostné spaní a návštěvy. Zdravá záda nadevše

Nafukovací postele a lůžka používejte spíše pro příležitostné spaní a návštěvy. Zdravá záda nadevše

Vydáno: 25.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 47x

Pokoj pro hosty není zdaleka běžnou součástí všech obydlí. Návštěvu z daleka ale musíte zpravidla někam uložit. Přenechat jí vlastní ložnici a spát na zemi je ale nesmyslná oběť. Využijte nafukovací matrace, nebo i celé postele.

Celý článek
2komentářů
Jak najít lokálního farmáře či pěstitele? Stačí vám smartphone s připojením k internetu a správnou aplikací

Jak najít lokálního farmáře či pěstitele? Stačí vám smartphone s připojením k internetu a správnou aplikací

Vydáno: 24.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 87x

Zajímáte se o to, co dáváte sobě a své rodině na talíř? Chcete podporovat lokální pěstitele a farmáře, ale nevíte, kde je hledat? Nainstalujte si 4 aplikace, které vám je pomohou najít a které vám o nich řeknou víc než jen adresu.

Celý článek