PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Řešíte vytápění pro svůj nový rodinný domek nebo byt? Vyzkoušejte topení s pomocí infra topných panelů či zrcadel. Jednoduše je umístíte na zeď a potřebujete jen přívod elektřiny. Suché teplo nespálí, nevíří prach a vysouší i zdi.
Vydáno: 24.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 6386x

Zaujala vás možnost ekologického vytápění, ale současně nechcete radiátory ani kamna? Vyberte si topné obrazy či zrcadla, které pracují na bázi infračerveného záření. Nezahřívá přímo vzduch jako vytápění konvenční, ale okolní stěny, podlahu a nábytek. Takzvané sálavé teplo proniká do prostoru z panelu, potaženého motivem obrazu. Místnost vytápějí rovnoměrně, nevíří vzduch ani prach.

Topné obrazy jsou ideální pro alergiky a při dýchacích potížích

Okolní předměty získají s pomocí infra panelů vyšší teplotu než vzduch, tudíž se na nich nebude srážet vlhkost. Topné obrazy vzduch nevysušují, naopak pomáhají vysušovat zdi. Jsou tak vhodné pro alergiky a obecně pro osoby s dýchacími potížemi. Výkon pro obývací pokoj zvolte v rozmezí 22 až 25 W/m3, u koupelen a topných zrcadel pak v intervalu od 30 do 35 W/m3.

<p>S infra zrcadlem můžete být v koupelně úplně klidní, nikdy se vám nezamlží. Foto: ©Depositphotos.com/liukov</p>

S infra zrcadlem můžete být v koupelně úplně klidní, nikdy se vám nezamlží. Foto: ©Depositphotos.com/liukov

Jednoduchý sálavý infračervený panel bez grafického motivu, v dřevěném rámu a ze zadní strany krytý izolačním materiálem a hliníkovou fólií, seženete zhruba od 2 500 Kč. Temperační článek, napájený z běžné elektrické sítě, je v tělese infra panelu. Pozor na tepelný stín, před panelem by neměla stát žádná překážka, příčka nebo skříň, stejně tak jej nedávejte pod stůl.

Údržba topných panelů je velice jednoduchá, stačí jenom obyčejná suchá prachovka.

Luxusní infračervený panel v provedení černé sklo stojí od 8 200 Kč a je vhodný do moderních interiérů. Umístěte jej pouze na stěnu, na stropě by opticky zmenšoval a narušoval interiér. Na trhu jsou i topné infra systémy v podobě koulí a sloupů k zavěšení, ale i k postavení na podlahu. Panel může být čistě bílý, červený, ale třeba i v provedení černé tabule, na kterou můžete psát.Velmi elegantní design topného panelu může tvořit fotografie. Vyberete si buď z nabídky výrobců, ale možné je i dodat jakýkoli váš obrázek. Ten vám vypálí na zakázku laserovou technologií přímo do skleněného povrchu panelu. Tyto topné obrazy pak zaujmou svými stálými barvami, ostrostí a především dlouhou životností. Horní hrana rámu má být ale minimálně 180 cm nad podlahou.

Plného výkonu dosáhne infra panel zhruba za 10 až 20 minut

Infračervené vlny jsou neškodné pro rostliny i vaše domácí mazlíčky. S topnými panely nemusíte ani topit celý den, optimální teplotu za vás pohlídá termostat. I když teplota plochy panelu může dosáhnout až 100 °C, nespálíte se. Jedná se totiž o suché teplo, které v případě dotyku neznamená žádné nebezpečí. Topné obrazy můžete umístit v jakémkoliv objektu, i v dětském pokoji.Pravou domácí tepelnou pohodu získáte po nahřátí podlah, zdí i stropů na teplotu asi 20°C. Poté nemusíte vyhřívat okolní vzduch. Běžným konvenčním vytápěním tento efekt spíše nedosáhnete. Sálavé teplo navíc neohřívá jenom pokožku, ale proniká i hlouběji do tkáně. Lékaři v tomto případě prokázali blahodárné účinky na lidský organismus. U panelů také velmi jednoduše regulujete teplotu.

Historie infravytápění začala v roce 1967, kdy jej poprvé použili ve zdravotnictví pro lékařské účely. Od roku 1980 bylo k dispozici i pro soukromé účely. Po dlouho dobu existence byla tato technologie v pozadí, protože ji využívala ve svém vesmírném programu i NASA.

Infratopením pomůžete nejen u starších domů vysušit zdi a v ideálních podmínkách snížit spotřebu za topení až o 40%. Pro tento typ sálavého vytápění sahají lidé stále více při novostavbách. Snadno jej nainstalujete jen s pomocí čtyř hmoždinek do zdi. Pokud chcete domů luxusnější infra panel, pořiďte si od 13 000 Kč panoramatický topný obraz 185 × 650 cm, s příkonem 1 000 W. Čelní panel je z korundové struktury a podle výrobců vytváří kompromis mezi malbou a fotografií.Do každého interiéru se hodí panely z přírodních kamenů, hlazeného mramoru a žuly. Panely z tvrzeného skla, ať už se zrcadlovým efektem nebo v různých barvách, se budou dobře vyjímat v místnosti s moderním jednoduše tvarovaným nábytkem. K panelu si pořiďte skleněnou vázu, nebo svícen a mísu stejné barvy, které vhodně rozmístěte po nábytku.

Infratopení do koupelny v podobě topného zrcadla šetří prostor

Na stejném principu, jako obrazy fungují také topná zrcadla. V koupelně vám ušetří prostor a navíc se nikdy nezamlží. Počítejte ale s tím, že zrcadlo vyhřívá právě jen koupelnu. Nemůžete tedy vyhřát otevřením dveří třeba sousední předsíň. Sálavý zdroj tepla výrobci osazují dřevěným či hliníkovým rámem, k dispozici je i luxusní bezrámové provedení. Výrobky pořídíte od 2 800 až po 10 000 Kč. Povrch zrcadel je z bezpečnostního kaleného skla, odolného proti poškrábání i čistícím přípravkům.

Pořídili jste si domů topný obraz nebo zrcadlo? Napište do komentáře pod článkem, zda splnily vaše tepelná očekávání, a poraďte ostatním čtenářům, jak si nejlépe vybrat.

Podívejte se také na první díl seriálu Ohřejte se:
1. Ještě naplno netopíte a občas vás doma zebe? Pořiďte si topné koberce

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 94x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 154x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 192x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek