0komentářů

Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Bydlení podle zvěrokruhu, část 2.: Jaký styl bydlení vyhledávají vodní znamení, tedy Rak, Ryby a Štír? Jaký mají vkus, co jim doma nesmí chybět a co naopak nemají rádi? Který nábytek a doplňky potřebují ke spokojenému bydlení?
Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2999x

Každé znamení zvěrokruhu preferuje při zařizování svého domova trochu něco jiného. Lidé ve vodním znamení, tedy Rak, Ryby a Štír, milují vodu, takže by s ní měli být v kontaktu i doma. Může to být blízkost potůčku nebo výhled na řeku, ale stačí jim i akvárium s rybičkami. Navíc mají rádi útulnou domácí atmosféru, kterou je baví vytvářet. Nikdo jim v tom však nesmí bránit, jinak je tvořivé nadšení postupně přejde a budou se cítit frustrovaně. Mají rádi různé drobnosti, které navodí romantickou atmosféru a připomínají soudržnost rodiny, třeba rodinné fotografie nebo starožitnosti po babičce.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Štír potřebuje byt zařízený v klidném tónu, aby byl schopen vstřebat a vytřídit všechny vjemy a prožitky. Má rád tajemství a dokáže ho vdechnout i do normálně zařízeného bytu. Lpí na svých věcech a nábytek nerad mění, takže by si měl dopředu pečlivě promyslet, co si do bytu pořídí. Některé kousky jej budou provázet po celý život. Štír má rád účelný a pohodlný nábytek, ve kterém se dobře odpočívá a přemýšlí. Ideální je ušák nebo pohodlné a velké křeslo s podložkou na nohy. Jeho snem je dobře vybavená knihovna a videotéka. Nejdůležitějšími místnostmi jsou ložnice a kuchyň.

Ložnice by měla být luxusně vybavená s velkou postelí a měkkými doplňky z přírodních látek. Štír se nevyhýbá ani avantgardním postelím, výjimkou nejsou ani kulaté či jinak technicky zajímavé modely. Jsou pro něj důležité kontrasty a často využívá kombinaci černé a bílé barvy s rudými doplňky. Kombinuje věci, které k sobě zdánlivě nepatří a nebojí se temných odstínů. Má rád podivné tvary a šílené vzory a vše musí být funkční, takže si vybírá kvalitní materiály. Líbí se mu sklo, plasty, kov i beton. Dobře se cítí v bytě situovaném na západ nebo sever a nemá rád tmu a šero.

<p>Pro Štíra je důležitá pohodlná postel, u níž se nevyhýbá ani netradičním modelům. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Pro Štíra je důležitá pohodlná postel, u níž se nevyhýbá ani netradičním modelům. Foto: mt-nabytek.cz

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Rak je silně poutaný na své zázemí a rodinu, takže si už od počátku buduje klasické rodinné sídlo, kde se všichni budou cítit dobře. Výjimkou pro něj není starosvětské zařízení, třeba stůl po mamince či jiný nábytek předávaný z generace na generaci, ke kterému se váže spousta emocí a vzpomínek. Je pro něj důležitá kuchyně, kde se schází s celou rodinou, takže by měla být velká a podomácku zařízená, a to včetně dekorací, jako je mlýnek na kávu či různé kořenky. Rád všechno schovává, a proto by měl mít v bytě dost vitrín a poliček, kde si své poklady vystaví. Pro Raka je důležitá voda, takže musí mít doma alespoň pokojovou fontánku nebo akvárium.

Rak má rád živé květiny, takže je ideální, pokud má v bytě či domě zimní zahradu nebo alespoň hodně květin. Měl by se vyhýbat ostrým hranám, protože potřebuje spíše oblé tvary. Vyhledává přírodní materiály, jako je dřevo, hlína, len či bavlna. Kov je na Raka příliš studený, takže by se mu měl vyhnout. Nemá rád křiklavé odstíny a směřuje spíše k pastelovým tónům. Většinou volí odstíny hnědé, mořské zelené a tyrkysové v kontrastu s bílou. V bytě by neměly chybět ani květinové vzory a tapety na zdech. Byt by měl směřovat na jih a Rak by měl usínat s hlavou směrem na sever. Tak se bude probouzet svěží a odpočatý.

<p>Rak kolem sebe potřebuje spoustu květin, takže bude šťastný za zimní zahradu. Foto: ©Depositphotos.com/iriana88w</p>

Rak kolem sebe potřebuje spoustu květin, takže bude šťastný za zimní zahradu. Foto: ©Depositphotos.com/iriana88w

Ryby (21. 2. - 20. 3.)

Interiér Ryb patří k těm nejzajímavějším, protože dokáží použít obyčejné věci neobyčejným způsobem. Ryby se musí zaměřit hlavně na zařízení koupelny, protože jen v ní si dokáží pořádně odpočinout. K dobrému odpočinku potřebují hlavně velkou vanu. Kromě koupelny potřebují i místnost, kde se budou cítit samy sebou bez omezujícího vlivu ostatních. Nábytek není pro Ryby důležitý a většinou v bytě chybí. Postel nahradí matrace na zemi, sedačku zase poduška nebo sedací pytel. Ke klasickému nábytku se uchylují až ve chvíli, kdy je začnou bolet záda, takže pokud už si nějaký pořídí, tak je hodně pohodlný. Ryby milují vodu, a proto jim v bytě nesmí chybět nějaký vodní prvek, třeba akvárium, fontánka nebo interiérový vodopád.

Pro Ryby jsou důležité oblé tvary a hebkost a měkkost na dotyk, milují dřevo a umělým hmotám a kovu se většinou vyhýbají. Rybám se líbí kapradiny, květinové zahrádky s jezírky, skalničky a škeble. Byt často zdobí přehozy, polštáři, koberci, květinami ve váze, bonsajemi a kameny, které si domů vozí z celého světa. V bytě by jim neměla chybět keramika, skleněné doplňky a vitráže s jemným osvětlením. Nejvhodnější barvou je pro Ryby bílá, mají však rády i modrou a zelenou. Černé a šedé barvě se většinou vyhýbají. Během spánku má jejich hlava směřovat zásadně na západ a byt by měl být orientovaný na severovýchod nebo severozápad.

<p>Ryby se musí zaměřit na zařízení koupelny, nejlépe si odpočinou ve velké vaně. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu</p>

Ryby se musí zaměřit na zařízení koupelny, nejlépe si odpočinou ve velké vaně. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Patříte mezi vodní znamení zvěrokruhu? Jak máte zařízený svůj byt či dům?

Přečtěte si i další díly ze seriálu Bydlení podle zvěrokruhu:

1) U každého znamení zvěrokruhu to doma vypadá trochu jinak. Jak mají bydlení zařízené lidé v ohnivém znamení?

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 24x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek
Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 46x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek
Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 82x

Potřebujete provonět domov, zbavit se všech nežádoucích pachů a vydezinfikovat vzduch? Pořiďte si katalytickou lampu. Na jakém principu funguje, co všechno umí, kolik stojí a jak byste ji měli správně používat a čistit?

Celý článek