0komentářů

Vyrobte si domů poličku z bedýnek. Dekorace nebyla nikdy jednodušší. Pracujte a žijte stylově

Bedýnky od ovoce jsou nejen na podpal, ale i dřevěný nábytek za pár korun a téměř bez práce. Je libo dekorace z bedýnek nebo originální stůl, který jinde nenajdete? Knihy i drobnosti zase složíte do poliček a zbyde i na šuplíčky.
Vydáno: 18.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 938x

Odložené bedničky na ovoce vůbec nemusíte vyhazovat nebo pálit. Pokud máte šikovné ruce, máte jedinečnou možnost, jak skvěle a prakticky ozdobit interiér. Tvorbu konferenčního stolku jsme si už představili, ale příkladů na kreativní využití bedýnek je daleko více. Pár bedýnek naskládaných na sebe vám poslouží jako skříň, dvě a dvě bedničky na sobě s deskou seshora vám vytvoří pracovní stůl i s přihrádkami na uložení věcí.

Bedýnka = odkládací místo na zahradnické pomůcky či asistent ke grilu

Úplnou „klasikou“ jsou pak retro poličky z bedýnek. Můžete je dozdobit jednak vodou ředitelnými barvami, jednak tapetami. Zvolíte-li bedýnku větší, bude vaše polička hlubší a širší. Nejdříve z bedýnky odstraňte kleštěmi drátěné spony, které přichycují dno. Na poličku v bedýnce použijete totiž právě prkýnka ze dna. Smirkovým papírem obruste hrany a celý povrch začistěte.

<p>Udělejte si poličku z bedýnek, je to jednoduchá kutilská práce a výsledek úžasný. Foto: ©Depositphotos.com/inyrdreams</p>

Udělejte si poličku z bedýnek, je to jednoduchá kutilská práce a výsledek úžasný. Foto: ©Depositphotos.com/inyrdreams

Nařežte si předem krátké lišty v délce šířky prkénka, které budete potřebovat na přichycení polic. Ty vytvoříte z latěk jiné bedýnky, zakrácené na potřebnou délku. Čtyři hotové lišty přiložte k boční straně bedýnky a nastřelte skrz spony. Na lišty pak položte a připevněte středovou poličku. Z boku můžete ještě přišroubovat háčky, kam budete ale věšet pouze lehčí pomůcky. Netroufáte si na tuto výrobu svépomocí? Pořiďte si poličku vyrobenou od profesionálů.

              Co budete potřebovat při výrobě:
              •    Bedýnku od zeleniny, smirkový papír
              •    Nastřelovač sponek, kleště
              •    Pilku s pokosem, laťku o šířce 3 mm
              •    Tavnou pistoli, nůžky
              •    Akrylovou barvu, štětec

Při konečné úpravě si poličku pěkně vymalujte, nejlépe dobře kryjícími akrylovými barvami. Pokud na zdobení zvolíte jinou techniku, přetřete výsledek raději ještě bezbarvým lakem, aby bedýnky odolávala vnějším vlivům. Chcete-li zachovat ráz dřeva, použijte práškovou barvu. Jenom ji před aplikací rozmíchejte ve vodě, a zafixujte bezbarvým lakem.Se zajímavou vychytávkou se na internetu představila čtenářka s přezdívkou Ritte. Přestěhovala svého malého syna na horní část patrové postele a pak si musela položit otázku, kam si potomek ale bude odkládat knížky či noční pití. “Odpověď je jednoduchá, přece na originál poličku, vyrobenou z dřevěné bedýnky,“ napsala. Podle ní je i praktická a na stěně se také krásně vyjímá.

Polička poslouží ideálně na malé doplňky, které potřebujeme mít při ruce

Bedýnky na ovoce a zeleninu se nejčastěji vyrábějí ze smrkového nebo borovicového dřeva. Jsou z latěk o tloušťce 8 mm a šířce zhruba 30 mm. Nejsou ovšem všechny stejné, seženete velké, malé, různě dlouhé i jinak široké. Získali jste více bedniček? Když u nich ponecháte jen dno, poslouží vám jako praktické prostírání při zahradním stolování.Udělat si úložné prostory nikdy nebylo jednodušší. Přemýšleli jste nad poličkami na osušky, nad místem pro různé papírové materiály nebo drobnosti? Všechno to dejte do beden po hruškách či hlávkovém salátu nebo mrkvi. Nic jednoduššího snad ani neexistuje. Pokud jste někdy hráli tetris, nebudete mít potíže bedýnky uspořádat tak, aby do sebe zapadaly.

Podívejte se také na poličky z bedýnek, které si vyrobili uživatelé sítě Pinterest.

Z dřevěných bedýnek můžete vytvořit do bytu řadu originálních nábytkových kousků. Klasiky si dejte do knihovny z bedýnek, bude se jim to tam líbit. Do bedýnek naaranžujte pokojové rostliny, vypadá to úžasně. Když na spodek bedýnky připevníte kolečka, máte parádní pojízdný šuplík třeba na knížky nebo časopisy, a s pouhou malou dírkou do dna si vyrobíte velice originální stínítko. Pro fajnšmekry se pak nabízí možnost tvorby celé bedýnkové stěny, případně kazetového stropu.

Vyrobili jste si doma netradiční poličky z bedýnek? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli u členů rodiny úspěch, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Mrkněte se i na další články o bedýnkovém nábytku:
1. Hledáte originální vzhled a přirozenou krásu přírodního dřeva? Nábytek z dřevěných bedýnek.
2. Dřevěné bedýnky jsou stále oblíbenější materiál. Vyrobte si z nich konferenční stolek.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Vydáno: 19.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 69x

Funkcionalistické domy a stavby poznáte hned. Dominuje jednoduchost tvarů, geometrie a čisté linie. Tento styl bydlení nyní slaví svůj come back. Nové materiály, kombinace kovu a dřeva i užití kůže dodávají bytu příjemný kontrast.

Celý článek
Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 90x

Vytvořit ze starého lodního kufru originální kousek nábytku není nic těžkého. Kde takový kufr sehnat a na co si dát při nákupu pozor? A co je potřeba s kufrem udělat, než z něj vyrobíte odkládací stolek, lavičku či minibar?

Celý článek
Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Vydáno: 17.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 83x

Vaší nemovitosti i domácnosti hrozí spousta rizik, třeba zloději, požár, potopa nebo prasklé potrubí. Raději se na ně pojistěte, ať nepřijdete o peníze, které jste do svého domova dali. Co všechno takové pojištění zahrnuje?

Celý článek