PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Proč si domů pořizovat nástěnku, když můžete beztrestně psát po zdi? Stačí ji natřít popisovatelnou barvou

Nástěnky, flipcharty, tabule. Jestliže vám doma překáží, ale přesto potřebujete místo, kam si zapisovat nápady nebo jiné poznámky, tak si místo nich natřete stěnu popisovatelnou barvou. Kolik stojí a jak se aplikuje na zeď?
Vydáno: 13.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2363x

Popisovatelný nátěr na zeď je ideální náhradou za klasické popisovatelné tabule a flipcharty. Napíšete na něj cokoliv a napsané snadno smažete. Využijí ho jak firmy na poradách, tak i lidé v domácnostech. Na zeď u jídelního stolu můžete sepsat jídelníček na celý týden dopředu, v pracovně u pracovního stolu různé motivační citáty nebo pracovní poznámky a na zeď na chodbě či v předsíni třeba rozdělení domácích prací. Děti si pak mohou po zdi ve svém pokoji malovat nebo zkoušet příklady ze školy.

Speciálním nátěrem můžete natřít jakoukoliv barevnou i bílou stěnu a psát po něm můžete běžnými popisovacími fixy stíratelnými za sucha, které pak pomocí utěrky (jakýkoliv suchý hadřík nebo hadřík z mikrovlákna) jednoduše setřete. Záruka na životnost nátěru je 10 let, ale pokud se vám stane, že náhodou kousek nátěru odštípnete, můžete ho lehce opravit. Poškozené místo stačí obrousit pomocí brusného papíru, poté aplikovat malířský tmel a podkladovou barvu, nechat je zaschnout a aplikovat novou vrstvu nátěru. 

<p>Popisovatelnou barvu na zeď využijete jak doma, tak i v kanceláři. Foto: ©Depositphotos.com/Syda_Productions</p>

Popisovatelnou barvu na zeď využijete jak doma, tak i v kanceláři. Foto: ©Depositphotos.com/Syda_Productions

Které nátěry si můžete pořídit?

Speciální nátěr se prodává především pod obchodním názvem "Chytrá zeď". Seženete ho v bílé a transparentní variantě, přičemž obě dvě mohou být magnetické. Produkty Chytré zdi se dodávají v baleních na 2, 6, 18 a 34 metrů čtverečních. Každé balení obsahuje chytrý nátěr skládající se ze dvou plechovek A a B, váleček, brusný blok, rukavice, hadřík z mikrovlákna, návod k použití, průvodce pro koncového uživatele a samolepku Chytrá zeď. V setu je pak obsažený i Primer (podkladová barva bílá) nebo Sealer (transparentní podkladová barva). Set s bílou variantou a příslušenstvím na 2 m2 stojí 4 600 Kč, průhledný 4 720 Kč, průhledný magnetický 5 100 Kč a bílý magnetický 5 930 Kč.

Pokud nechcete nebo nemůžete zeď natírat, použijte Chytrou fólii. Je to speciální papír, který je za sucha stíratelný a opakovatelně popisovatelný, takže ho můžete použít stejně jako flipchart nebo bílou tabuli. Výhodou fólie je její flexibilita použití a snadnost instalace, protože díky statické elektřině drží na jakémkoli hladkém povrchu bez nutnosti lepení. Nalepíte ji na zeď, dveře, okno i sklo. Chytrá fólie je vhodná na občasné používání, takže pokud po ní chcete psát několikrát týdně, zvolte raději Chytrý nátěr. Jeden list fólie pokryje plochu 60 × 80 cm, přičemž si můžete pořídit balení s 10 ks za 600 Kč nebo s 20 ks za 900 Kč.

Jestliže chcete to, co na Chytrou zeď napíšete, převést přímo do počítače, můžete si pořídit Chytrou fixu. Je to bezdrátové zařízení, které z každé tabule, flipchartu nebo popisovatelné plochy vytvoří záznamovou plochu. Obyčejnou fixu na bílé tabule vložíte do držáku ve tvaru fixy (vysílač) a pohyb tohoto držáku je zaznamenávaný do paměti v krabičce, odkud jej pak přenesete do počítače. Vaše poznámky tedy zaznamená a ukládá nebo streamuje do dalších zařízení. Záznamová plocha může být velká až 7,5 m2. Chytrou fixu koupíte za cenu kolem 26 500 Kč.

Jak na aplikaci popisovatelného nátěru

Pro aplikaci potřebujete speciální váleček, který je součástí balení, můžete však použít i stříkací pistoli se systémem HVLP, který pro rozprášení barvy využívá velký objem vzduchu o nízkém tlaku. Chytrou zeď můžete nanést na zděnou, štukovou i hrubou stěnu, sádrokarton, sklo, dřevo i tapetu, vždy je však potřeba, aby byl povrch dostatečně hladký, čistý, suchý a odmaštěný. Hrubou plochu obruste, odstraňte prach a napenetrujte univerzálním penetračním nátěrem, který sjednotí a sníží různou nasákavost povrchu.

Pro bílou variantu Chytré zdi musíte použít bílý Primer (základovou barvu)́, pro průhlednou variantu se používá Sealer. Ten však nemusíte použít, pokud je plocha vymalována kvalitní disperzní barvou a pokud provádíte aplikaci na skleněné či lesklé povrchy, nábytek a laminátové desky (tyto povrchy stačí důkladně očistit a odmastit). Jestliže pochybujete o kvalitě podkladu, tak raději Sealer použijte. K aplikaci podkladového materiálu použijte molitanový váleček nebo váleček s krátkým vlasem. Nátěr nařeďte podle návodu a naneste ve dvou vrstvách. Mezi jednotlivými vrstvami nechejte alespoň jednu hodinu nátěr schnout a před aplikací dalšího nátěru povrch zbruste velice jemným brusným papírem. Před aplikací Chytré zdi nechejte podklad schnout alespoň 24 hodin.

Jakmile máte podklad připravený, smíchejte plechovky A a B z balení, důkladně je promíchejte a aplikujte pomocí válečku  na zeď. Nátěr naneste do 60 minut od promíchání. Pokud jste schopni obě plechovky namíchat ve správném poměru, pak můžete použít pouze část balení a zbytek aplikovat jindy. K tomu však budete potřebovat nový váleček. Doba zasychání nátěru je 2 - 4 hodiny. Chytrý nátěr je suchý na dotyk po 5 hodinách a pro psaní je připraven 5 dní po aplikaci. Při aplikaci otevřete okna nebo dveře, aby mohl v místnosti cirkulovat čerstvý vzduch. Průhledná varianta nátěru má silnější zápach, proto je nutné větrat důkladněji.

Máte doma stěnu natřenou popisovatelnou barvou? Jak jste s ní spokojení?

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 99x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 160x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 196x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek