PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Chvilka neopatrnosti a na linu nebo PVC podlaze je hluboká rýha. Co s tím, vyměnit? Jak opravit lino či marmoleum

Na nově položené lino, PVC podlahu nebo marmoleum je radost pohledět. Horší už je, pokud se vám jej podaří na povrchu viditelně poškodit. Oprava lina není složitá, ale nespěchejte. Pomůže vám lepidlo na PVC podlahy i tekutá guma.
Vydáno: 13.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4226x

Máte doma nádhernou, poměrně novou podlahu z linolea a rozhodli jste se stěhovat těžký nábytek. Proč ne. Jenže jste neměli dost síly, skříň se vysmekla a udělala vám do skoro nově položeného lina šklebící se díru. Co s tím nejlépe udělat? Výměna celé krytiny je samozřejmě nesmysl, renovovat ji můžete úplně bez problémů. Stačí se poohlédnout po zbytcích, které u vás nechal podlahář.

Jednoduchou opravu zvládnete se zbytkem lina po jeho instalaci

Našli jste stejný materiál, který máte položený na podlaze? Poškozené lino nebo PVC zařízněte přesně, nejlépe podle příložníku. Vzniklý otvor změřte a poté vyřízněte ze zbytku „flek“ o přesných rozměrech. Oba materiály pak svařte, ale častěji je jen podlepíte a zatížíte. Odlepující se schody z PVC nebo lina spravíte svařením hrany a lina po předchozím přesném zaměření.

<p>Podlahy z linolea jsou variabilní, ale buďte na ně raději opatrní. Foto: ©Depositphotos.com/karammiri</p>

Podlahy z linolea jsou variabilní, ale buďte na ně raději opatrní. Foto: ©Depositphotos.com/karammiri

Na trhu najdete docela širokou škálu prostředků pro opravu i renovaci syntetických podlahových krytin. Mezi levnější patří například matný tvrdý opravný vosk, který aplikujte s tavnou pistolí. Je k dostání v celé řadě odstínů, jedna kostka zhruba do 60 Kč. Naproti tomu na druhé straně cenové hladiny je velký servisní kufr pro opravy podlah za 22. 600 Kč, kde najdete téměř úplně vše.

Profíci vám zrenovují PVC podlahu, která po letech ztratila hedvábný vzhled.

Renovovat můžete nejen přírodní linoleum, PVC podlahy, ale i podlahy korkové, epoxidové a také venkovní terasové podlahy. Profesionální podlaháři vám v případě potřeby také vyčistí a nanesou novou PU ochrannou vrstvu na PVC podlahu, která za pár let ztratila svůj hedvábný vzhled. Získají tím větší odolnost, jsou čisté a mají příjemný vzhled. Ceny těchto renovací se pohybují mezi 70 až 120 Kč za m2, podle znečistění a zvolené zátěže PU ochrany.

Při radikální výměně si nechte raději podklad připravit od odborníků

Radikální výměna u lina je už složitější, pokud ji necháte na odborné firmě, počítejte se sazbou na hodinu od 250 do 300 Kč plus likvidaci na skládce. Po stržení staré podlahy je potřebné stávající podklad vyrovnat. Do toho se raději sami napouštějte, protože měkčené podlahy, lepené linoleum a lepené vinylové podlahy vám neodpustí ani milimetr lokální nerovnosti či kamínek pod podlahou. Příprava podkladu se pohybuje od 60do 200 Kč za m2 a jeho nivelace od 180 do 300 Kč za m2.Linoleum i PVC podlahy spojuje jedno společné a tím je nutnost spojit jednotlivé dílky podlahové krytiny k sobě. Výrobci linolea a PVC podlah doporučují spoje svařovat z důvodu vodotěsného pevného uzavření spojů. Pokud nespojíte správně k sobě jednotlivé díly, bude mezi nimi při úklidu protékat voda a znehodnotíte si celou podlahu. Horkovzdušné svařování svařovací šňůrou nechte raději odborné podlahářské firmě.

Výrobci doporučují lino svařovat kvůli vodotěsnosti spojů při mokrém úklidu.

Ani v otázce renovací linoleové či PVC podlahy jste nevynechali internetové diskuze a rady. Čtenářka s přezdívkou Heda si postěžovala, že po stěhování těžkého stolu se jí podařilo do nového linolea vyrýt pěknou rýhu. „Uvažuji, že na to nalepím nějakou nálepku, vystřihnu z něčeho, co bude linu podobné třeba psí tlapu velikou a nalepím nahoru,“ napsala s tím, že případně využije zbytky, které jí v garáži zůstaly po řemeslnících.Záplatu nahoru ale spíše nedoporučuje čtenář s přezdívkou Bohém: „Pokud je linoleum přilepeno k podkladu lepidlem a máte-li od něj nějaké zbytky, můžete prodřené či roztržené místo vyříznout úplně. Nahraďte jej pečlivě připraveným, shodně velkým kusem nového lina, které opět precizně přilepíte k podkladu lepidlem.“ Pokud se na opravu sama necítíte, oslovte řemeslníka podlaháře.

Opravy lina jsou možné, ale raději se jim svou opatrností vyhněte

Renovace a opravy moderních podlahových krytin jsou bez problémů možné. Přesto se ale raději vyhněte jejich mechanickému poškozování třeba při stěhování nebo jen neopatrností. Nemuselo by to skončit jen prostým zalepením poškozeného místa a výměna celého dílu nebo úplné krytiny na podlaze už není jednak levná, jednak jednoduchá.

Podařilo se vám opravit šrámy po stěhování nábytku na vašem domácím linoleu? Napište do komentáře pod článkem, jak jste si pomohli a poraďte ostatním čtenářům.

Podívejte se i na další díly Vteřinového manžela:
1. Drobná oprava plovoucí podlahy není náročná. Pomozte si s renovačními sety.
2. Obklady a dlažby nejsou navěky, můžete je i rozbít. Jak je opravit nebo vyměnit.
3. Jak opravit vrzající podlahu, parkety, či dřevěné schody.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 228x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek