PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Fototapety jsou stále v módě a jejich popularita stoupá. Jakou ale nejlépe vybrat a jak je doma nalepit?

Toužíte po změně? Téměř nekonečné možnosti úprav interiérů vám nabídnou moderní vliesové tapety nebo 3D fototapety. Znovu se vrátily do módy. Zbavte se monotónních stěn a dodejte vašemu bytu styl, originalitu i nevšední atmosféru.
Vydáno: 11.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1940x

Možná si pamatujete na doby rozvinutého socialismu, kdy měly některé rodiny doma fototapetu na celou stěnu. Tehdy to byl dost luxus. Většinou na ní byla nějaká krajinka s břízkami nebo jiný motiv pro onu dobu typický. Na čas pak fototapety z obývacích pokojů a moderních ložnic až vymizely, ale nyní se znovu vracejí na výsluní. Jenom je v obchodech najdete v trochu jiném stylu.

Originální fototapety dodají interiéru jinou dimenzi a hloubku

Fototapety na zeď vám umožní téměř nekonečné možnosti úprav a změn interiéru, podle vašich představ. Byt si zútulníte a bude vypadat prostě jinak. Výběr fotoobrazů je velice pestrý, můžete si zvolit celostěnnou fototapetu, nebo fototapetu na starší nábytek či dveře, případně si vybrat unikátní fototapetu, překrývající jenom část stěny nebo stropu.

<p>Do ložnice se na fototapetách hodí a jsou moderní květinové vzory. Foto: ©Depositphotos.com/beatabecla</p>

Do ložnice se na fototapetách hodí a jsou moderní květinové vzory. Foto: ©Depositphotos.com/beatabecla

Ne všude se ale všechno hodí. Dětem do pokojíčku třeba nebudete lepit fototapety s křiklavými barvami, které děti zbytečně rozrušují. Zohledněte při výběru věk a zájmy svých ratolestí. Na trhu je široká škála dětských tapet s motivy pohádkových postav, zvířat či oblíbených hrdinů. Při umístění fototapety u vás v moderní ložnici na stropě si asi nevyberete kubistické vzorce na stropě, po jejich bližším zkoumání nezamhouříte do rána oko.

Fototapeta může v místnosti vypadat úplně jinak za denního světla a jinak za umělého.

Fototapety by neměly prvoplánově poutat za každou cenu pozornost. Do kuchyně se například hodí menší fotoobrazy s motivy jídla, přírody, v koupelně se zase budou skvěle vyjímat fototapety přes celou stěnu, a s jednoduchými motivy. Pokud máte hladkou stěnu, zvolte latexovou, nebo HP wall paper tapetu. Pokud je stěna zrnitá a nerovná, vyberte si raději tapetu vliesovou nebo vinylovou.Obecně platí, že do malých bytů jsou vhodné tapety s jemným vzorem a do velkých místností zase s výrazným. Aby byl efekt fototapet dokonalý, nesmí před hlavním motivem stát žádný kus nábytku. Pokud jde o fototapety do ložnice, jsou nejlepším řešením krajiny, případně dnes moderní abstraktní vzory, makro motivy, květinové vzory či napodobeniny obrazů. Fototapety s motivy nepoužívejte na více, než jednu stěnu. Vždy je také lepší vybrat jeden velký fotoobraz než několik malých.

Vliesová tapeta se lepí za sucha, lepidlo nanášíte jen na zeď

Trendem moderního tapetování jsou vliesové tapety, které se lepí takzvaně za sucha. To znamená, že lepidlo nanesete na zeď válečkem nebo štětkou a suchý pás tapety nalepíte na zeď. Pak ho vyhladíte měkkým kartáčem nebo stěrkou. Díky tomu odpadá přenášení provlhlých a ztěžklých tapet. Pásy se přikládají “na hranu” tak, aby zůstala zachovaná celistvost vzoru. Podívejte se na podrobný návod, jak nejlépe přilepíte tapety vlastníma rukama bez pomoci řemeslníků.

<p>Veškeré pomůcky, které budete potřebovat při domácím tapetování. Foto: ©Depositphotos.com/severija</p>

Veškeré pomůcky, které budete potřebovat při domácím tapetování. Foto: ©Depositphotos.com/severija

Stejně lehce jako vliesovou tapetu nalepíte, tak ji také ze zdi odstraníte. Pomalu ji sloupnete bez vlhčení nebo škrabání a na stěně nezůstane žádný kousek. Zeď je tak okamžitě připravená k dalšímu tapetování nebo malování. Nalepené tapety nechte schnout alespoň 12, ale lépe 24 hodin. Během schnutí mírně větrejte, vyhněte se však průvanu nebo přílišnému topení.

Hitem poslední doby je zrcadlová tapetová folie, která drží i na nábytku. Opticky zvětšuje prostor a odráží světlo, proto je často k vidění i na stropech nebo v chodbách.

Fototapety jsou na trhu i v 3D provedení, díky kterému opticky zvětšíte každý pokoj. Dokonalou iluzi přímořského letoviska vám dodá okenní průhled na moře, romantici zase sáhnou po nekonečné cestě stromořadím. 3D zpracování poskytuje i dokonalou iluzi kapek nebo geometrických tvarů, které je velmi efektní a oživí každý bytový prostor.S tapetováním ale nemusíte zůstat jen u zdí. Samolepící fototapety využijete na oprýskaný nábytek, zrenovujete jimi za pár korun kuchyň nebo oživíte třeba nudnou ledničku. Líbí se vám parkety? Vzor je velikým trendem a kvalitou tisku se téměř rovná originálu. Seženete jej v mnoha barevných provedeních a hodí se zejména do bytů v rustikálním stylu. Totéž platí i o vliesové imitaci zdi ze štípaného kamene.

Fosforeskující tapety se budou líbit dětem, tma je už nevystraší

Tahákem je i fosforeskující tapeta. Nejlépe se vyjímá na stropě, kde vytvoří iluzi nekonečna. Přes den může mít velmi nenápadný vzhled, který se v noci promění na oblohu plnou zářících hvězd. Mohou za to částečky barviva, které se nabíjejí slunečním svitem. Tapeta potom ve tmě září přibližně 3 až 4 hodiny. Fosforeskující tapety mají i hravé vzory, které se budou líbit dětem.Většina fototapet je k dostání ve čtyřech základních velikostech S, M, L, XL. Skládají se vždy z několika dílů, které ve finále vytvoří požadovaný obraz. Jejich cena je vyšší, než u tapet běžných a k dostání jsou ve dvou variantách. Levnější papírová vás přijde do 300 Kč za metr, u dražší vliesové stojí metr od 400 až do 1 500 Kč. Vlies je speciální netkaná textilie, využívaná ve stavebnictví.

Fototapeta je moderní aplikace, která dokáže změnit váš byt k nepoznání.

Moderní bydlení vyžaduje moderní aplikace. Jednou z nich jsou i fototapety, které dokáží při nízkých nákladech proměnit prostor k nepoznání. Dodají mu hloubku a styl a spolu s vhodnými doplňky a zařízením dosáhnete jedinečného dojmu. Nezapomínejte ale na sílu barev, které díky své výraznosti ovlivňují velmi znatelně vaši náladu i rozpoložení.

Pořídili jste si domů novou fototapetu a podařilo se vám ji dokonale nalepit? Napište do komentáře pod článkem, jak jste postupovali a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 140x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 229x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 241x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek