0komentářů

U každého znamení zvěrokruhu to doma vypadá trochu jinak. Jak mají bydlení zařízené lidé v ohnivém znamení?

Bydlení podle zvěrokruhu, část 1.: Jak vypadá domov ohnivých znamení, tedy Berana, Lva a Střelce? Kterým barvám a doplňkům dávají přednost a co musí v bytě či domě mít? Jak si zařizují svůj domov a co je středem jejich bydlení?
Vydáno: 07.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2668x

Každý člověk má trochu odlišný vkus a líbí se mu něco jiného. Pokud si nejste jistí, v jakém stylu si zařídit svůj domov, jaké zvolit barvy a které doplňky si pořídit a nechce se vám radit s profesionály, můžete se inspirovat v astrologii. Každé znamení zvěrokruhu se totiž přiklání k jiným barvám, materiálům i doplňkům. A co když se doma sejde více znamení s různými potřebami a představami o bydlení? Pak musíte hledat kompromisy stejně jako v dalších oblastech společného žití a snažit se hledat společné prvky a pro každého vytvořit alespoň koutek, kde se bude cítit dobře. Jak bydlí Beran, Střelec a Lev?

Ohnivá znamení dokáží pojmout své bydlení ve velkém stylu. Pokud mají dostatek prostředků, tak s prostorem i vybavením nakládají velkoryse. Centrem prostoru by měl být krb, protože oheň je nabíjí energií. Nepohrdnou moderním stylem a líbí se jim čisté a jednoznačné tvary, tedy spíše hranaté než oblé. Cítí se dobře v centru dění, takže tíhnou k bydlení v centru města nebo na místě, kde to žije a odkud to mají blízko ke svým známým. Ohnivá znamení nejsou fanoušky domácích prací a laciných zbytečností.

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Beran miluje akčnost a přímost. Protože má rád změny, měl by být nábytek snadno doplnitelný různými bytovými dekoracemi a doplňky podle momentální nálady a vkusu a nábytek by se měl dát snadno přestavět. Proto jsou ideální lehké kousky a modely na kolečkách. Má rád pohodlí, takže mu doma nesmí chybět pohodlná lenoška nebo křeslo a velký gauč. K Beranovi se hodí spíše hranaté prvky, ostřejší kontury a výrazný design. Dává přednost přírodním materiálům a nepotrpí si na zdobný nábytek. Domov musí mít zařízený tak, aby se o něj nemusel příliš starat. Z toho důvodu si vybírá spíše kvalitní nábytek, který vydrží i méně pečlivé zacházení.

Beranovi vyhovují všechny teplé pastelové barvy, nejraději však má červenou, která mu slouží k dobíjení energie. Tato barva by ale neměla v interiéru převládat. V bytě by nemělo chybět pár kousků kvalitního a avantgardního umění, které je skvělým prostředkem pro rozproudění zajímavé diskuze s přáteli. Beran má rád i fotografie a originální historické zbraně a jejich dokonalé soudobé repliky. Potřebuje dostatek oken a místo záclon a závěsů by měl raději zvolit žaluzie. Pokud by mohl, pořídí si domů krb. Beran nerad pobývá na severu, takže by zde měly být pouze místnosti, ve kterých netráví moc času, třeba kuchyně nebo sociální zařízení. Ložnice by měla být na západě nebo jihu, jinak si v ní Beran neodpočine a mohl by začít trpět migrénami.

<p>Beran má rád pohodlí, takže by měl doma mít pohodlnou lenošku nebo velký gauč. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Beran má rád pohodlí, takže by měl doma mít pohodlnou lenošku nebo velký gauč. Foto: mt-nabytek.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Lev se často obklopuje kvalitou (ručně tkané koberce, kvalitní potahové látky, masivní nábytek) a pro dobití energie potřebuje Slunce. Proto by měly být místnosti vzdušné a zařízené jen pár kousky nábytku. Ty však musí být luxusní a velmi kvalitní, nejlépe pak od slavného designéra nebo výrobce. Pro Lva je důležité pohodlné křeslo a originální obrazy na zdech. Stěny by měly být bílé, aby vynikl jeho nábytek. V interiéru by mělo převažovat sklo a nerez a nesmí chybět ani satén a damašek. Tyto materiály pak může v menší míře doplnit dřevo a kámen. Tvary mohou být různé i lehce kontrastní, v ložnici však pouze oblé.

Lev si potrpí na velkou koupelnu, která by měla být pečlivě zařízená. Ideální je, pokud z ní má výhled na zahradu, ale postačí mu i okno dekorované živou zelení. V koupelně nesmí chybět velké a výrazné zrcadlo. V ložnici by měla být velká a masivní manželská postel, která něco vydrží. Lev miluje teplé barvy a lesklou zlatou. Ideální jsou pro něj odstíny okrové žluti a medu a kontrasty něžné modré a šeříkově fialové. Lev se často obklopuje spoustou kýčů a potěší ho huňatá kožešinová deka. Pocit klidu mu dodá jemné nasvícení interiéru spoustou lampiček nebo svíček.

<p>Lev potřebuje velkou masivní postel, která něco vydrží, a hodně světla. Foto: ©Depositphotos.com/ersler</p>

Lev potřebuje velkou masivní postel, která něco vydrží, a hodně světla. Foto: ©Depositphotos.com/ersler

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Střelec často volí veselé barvy, které vyzařují jeho teplo a energii. Potřebuje však spíše tlumené barvy, protože křiklavé odstíny ho dráždí. Z barevných kombinací mu vyhovují všechny odstíny modré, malachitová zeleň, medově žlutá a hnědá. Hlavně v ložnici by se měl vyhnout červené a oranžové, kterou většinou přímo nesnáší. Má rád velké věci a společnost, takže je pro něj důležitá velká společenská místnost. Střelec nelpí na ložnici a stačí mu spací kout, protože se dobře vyspí prakticky kdekoliv. V zájmu klidu je ochotný se uskrovnit a místnost navíc přenechat dětem. Miluje masivní nábytek v přírodních odstínech a často se přiklání ke koloniálnímu stylu, posteli s nebesy a obrovské knihovně. 

Střelec je mistrem v řešení úložných prostor a byt zařizuje účelně. Záleží mu na dobrém jídle, takže potřebuje obrovskou kuchyň a moderní spotřebiče. Má rád zeleň, přírodu a zvířata, takže by měl mít dostatek rostlin a nesmí zapomínat ani na místo pro domácího mazlíčka nebo alespoň akvárium s rybičkami. Líbí se mu keramika, samorosty i kožešiny a doma mu nesmí chybět kvalitní hi-fi věž. Všechno vybavení včetně dekorací a obrazů bývá v bytě Střelce extravagantní. Střelec nerad uklízí, takže dekorací, na které by se chytal prach, nemívá příliš mnoho. Byt by měl být orientovaný na jih nebo jihovýchod.

<p>Střelec má rád dobré jídlo, takže si potrpí na velkou kuchyň. Foto: ©Depositphotos.com/Imphot</p>

Střelec má rád dobré jídlo, takže si potrpí na velkou kuchyň. Foto: ©Depositphotos.com/Imphot

Patříte mezi ohnivá znamení? Jak máte zařízený byt či dům? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Nenechte válet svršky a kabáty jen tak v předsíni. Stojanový věšák je prima pomocník

Nenechte válet svršky a kabáty jen tak v předsíni. Stojanový věšák je prima pomocník

Vydáno: 28.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 34x

Přemýšlíte, kam pověsit návštěvám bundy, klobouky a svršky, ale nechcete montovat háčky či věšáky na zeď? Pořiďte si stojanový věšák, který snadno můžete kdykoli a kamkoli přemístit. Kovový i dřevěný je i pěkným doplňkem předsíně.

Celý článek
Zahrada v únoru je ve znamení příprav na jaro. Pěstitelské rady zkompletuje nový seriál Zahradníček

Zahrada v únoru je ve znamení příprav na jaro. Pěstitelské rady zkompletuje nový seriál Zahradníček

Vydáno: 27.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 128x

Zahrádka v únoru spí jenom zdánlivě. Nenechte se pak překvapit prudkým nástupem jara a vysévejte do truhlíků. Seriál Zahradníček vám přinese občasné rady a tipy pro malé zahrádky, balkonové pěstování, či mini skleníčky na terase.

Celý článek
Zabrání prahy pod dveřmi průvanu v bytě či domě, nebo jsou zbytečné? Podívejte se na další bytový mýtus

Zabrání prahy pod dveřmi průvanu v bytě či domě, nebo jsou zbytečné? Podívejte se na další bytový mýtus

Vydáno: 26.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

U dveří prý musí být práh, aby pod nimi netáhlo a nešířily se pachy a hluk. Opravdu to bez prahu nejde, nebo je to další bytový mýtus? Můžete prahy něčím nahradit? Jak fungují přechodové lišty a co je to mechanický padací práh?

Celý článek