PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Drobná oprava plovoucí podlahy není náročná. Pomozte si se speciálními renovačními sety, radí Vteřinový manžel

Víte, jak opravit plovoucí podlahu, když na ni spadne těžší předmět a udělá do ní rýhu či hlubší škrábanec? Není to tak složité, existují celé opravářské sety s podlahářskými vosky. Mrkněte se na 4 kroky pro jednoduchou renovaci.
Vydáno: 29.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4255x

Je obecně známo, že k nejvíce zatěžovaným částem interiéru patří podlahy. I pokud máte doma ty z nejodolnějších materiálů, dříve či později se během času nějak poničí či opotřebují. Spadne vám nějaký těžší předmět, nevšimnete si zaseklého kamínku na botě, případně neostříháte drápky svým domácím mazlíčkům a nepříjemnost v podobě škrábanců, rýh či prohlubní je na světě. Pokuste se podlahu opravit svépomocí, není to tak náročné.

S menším poškozením laminátových podlah musíte počítat

Oděrkám, drobným rýhám a odřeninám plovoucích podlah se většinou nevyhnete. Vesměs ale jde o porušení struktury povrchu, bez narušení nosné části podlahové lamely. Pomozte si tady speciální opravnou tužkou v odstínech jednotlivých podlah. Menší poškození se dají odstranit také pomocí průhledného laku nebo speciální pryskyřice. Na větší „rány“, například v často používané kuchyni už vezměte tvrdý podlahářský vosk.

<p>Při drobné opravě nebudete muset měnit celou podlahovou lamelu. Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79</p>

Při drobné opravě nebudete muset měnit celou podlahovou lamelu. Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79

Tvrdým voskem v barvě vaší podlahy perfektně zacelíte narušený povrch, dírky a hlubší škrábance. Přípravek totiž pronikne do hloubky lamely. Poškozené místo zbavte nečistot a naneste na něj rozehřátý vosk. Po jeho ztuhnutí setřete přebytečný materiál kovovou stěrkou a dočištěné místo přejeďte retušovacím perem. Při větším poškození podlahy už musíte vyměnit celou lamelu.

V hobby obchodech seženete bez problémů celé opravné sety na plovoucí podlahy.

V internetových obchodech najdete řadu hobby prostředků pro opravu lamino povrchů i přírodního dřeva. Opravný set pro přírodní i umělé povrchy pořídíte zhruba za 1 400 Kč a najdete v něm mimo jiné barevný i bezbarvý tvrdý vosk, pájku včetně baterií i lakovací fix. Jednotlivé vosky na opravu různých typů podlahové krytiny pořídíte zpravidla do 130 korun. Šikovnou vychytávkou je těsnicí a výplňový korek v univerzálním provedení. Dostanete jej v půllitrovém balení za tři stovky.Úplnou profesionální sadu pro opravy dřevěných i umělých povrchů koupíte za necelých 6 500 Kč a bohaté vybavení si z obchodu odnesete v praktickém kufříku. Opravu škrábanců, malých otvorů, promáčklin a poškozených hran zvládnete se setem pro lakované a umělé podlahy, nábytek, dveře, schodnice a kuchyně. Stojí 1 300 Kč a pro fixaci opravy vám v tomto případě poslouží bezbarvý lak ve fixu se štětcovým hrotem.

Mírně poškozenou dřevěnou podlahu oparně zbruste a na povrchu přetmelte

Ať už se jedná o laminátovou, vinylovou či podlahu z masivního dřeva, je obecně jejich největším nepřítelem vlhkost, voda, nečistoty či ostré hrany předmětů. Jejich oprava ale i celá renovace záleží vždy na rozsahu poškození. Dřevěnou, mírně narušenou podlahu, proto jen přebrousíte na vrchní nášlapné vrstvě, pak ji přetmelíte, opět jemně obrousíte a nalakujete. U hrubě poškozeného dřeva je nutné vícenásobné obroušení a nejlépe konzultace s odborníkem, podlahářem.Máte doma třeba v obytné ložnici vinylovou krytinu? Sama o sobě je velice odolná vůči různým nečistotám, nesesychá a je také rozměrově stálá. Podlahy z vinylu jsou velmi pružné a tvrdé, tudíž vydrží i pády některých těžších věcí. Pokud se vám tím přesto podařilo poškodit svrchní průhlednou polyuretanovou vrstvu, vyplňte rýhu speciálním přípravkem na vinylové krytiny.

Jakoukoli rozlitou tekutinu na laminátové plovoucí podlaze pokud možno ihned utřete.

I mimo akutních oprav po poškození se musíte o laminátovou plovoucí podlahu průběžně starat. Už při vchodu do domu mějte rohož nebo čistící zónu. Obuv na ní otřete od venkovních nečistot, zimní soli i ostrých letních kamínků. Vojenské pořekadlo „co je mokré, to je čisté“ zapomeňte a doma na svou podlahu opatrně používejte pouze navlhčený, nikdy ne mokrý, mop. Preferujte vysávání. Kvůli zbytkům vody dejte pozor na spáry, které jsou u plovoucích podlah na vrchní části lamel.Nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky, které nejsou přímo určeny pro péči o laminátové plovoucí podlahy. Většinu šmouh a skvrn odstraníte vhodným čističem. Vynechte také tekuté písky, drhnoucí prostředky, nebo nejrůznější politury. Nejspolehlivější je strojové čištění odbornou firmou. Pokud máte v obývacím pokoji pokojové květiny, dávejte pozor na jejich přelití.

Zvládli jste opravu vaší poškozené podlahy svépomocí? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste použili způsob a poraďte ostatním čtenářům, jak nejlépe na to.

Podívejte se i na další články s radami Vteřinového manžela:
1. Jak opravíte vanu nebo sprchovou vaničku, kde odprýskl kousek smaltu
2. Jak zatmelit spáry u vany, umyvadla, dřezu či oken? Použijte silikon nebo polymer
3. Umíte sami vyměnit vodovodní baterii? Nevolejte instalatéra

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 120x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 206x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 221x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek