PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Odemknout dveře pouhým dotekem? Žádný problém. Stačí mít chytrý zámek na dveřích a smartphone v kapse

Pořiďte si chytré dveřní zámky. Které typy elektronických zámků existují, jak vypadají a fungují, k čemu slouží a čím vším je můžete odemknout? Kolik takové zámky stojí? A co když zrovna nefunguje elektřina, dostanete se pak domů?
Vydáno: 23.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3011x

Chytré zámky jsou různé. Některé mají pouze čtečku otisků prstů, jiné klávesnici pro zadávání kódů a další komunikují s elektronickými klíči, případně se odemknou po přiložení karty nebo čipu. Nejvyspělejší jsou elektronické zámky, které přes internet nebo Bluetooth propojíte nejen se svým chytrým telefonem, ale i dveřním zvonkem nebo systémem chytré domácnosti. U těchto zámků si však raději při nákupu ověřte, že mají certifikovanou bezpečnostní vložku. Mnohé totiž fungují spíše jako chytrá západka či druhý zámek, což znamená, že je nenainstalujete místo klasické dveřní vložky.

Výpadku elektřiny se nebojte, protože většinu chytrých zámků pohání klasické baterky, případně dobíjecí akumulátor. Zámek vás dokonce sám upozorní notifikací v mobilu na to, že jsou baterie téměř vybité. A pokud i toto selže, vždy máte možnost zámek odemknout klasickým klíčem. Některé chytré dveřní vložky se dokonce obejdou zcela bez zdroje energie. Elektronická vložka se čtečkou otisků prstů a klávesnicí pro zadávání kódu stojí kolem 10 000 Kč, dveřní biometrický zámek na otisk prstu však seženete i za 6 000 Kč. Záleží především na výrobci, designu a množství funkcí.

<p>Chcete odemykat vstupní dveře pomocí smartphonu? Pořiďte si chytrý zámek. Foto: ©Depositphotos.com/aa-w</p>

Chcete odemykat vstupní dveře pomocí smartphonu? Pořiďte si chytrý zámek. Foto: ©Depositphotos.com/aa-w

Mechatronické dveřní vložky

Mechatronická dveřní vložka komunikuje s klíči s elektronicky kódovanou informací. K povolení otočení klíče dojde až po vložení nakódovaného klíče do vložky, přečtení dat a ověření platnosti klíče. Klíčem bez platného kódu tedy tuto vložku neodemknete. Některé zámky vyžadují baterie v klíči, ve vložce či napojení do zásuvky, některé "vyrobí" potřebnou energii při vsunutí klíče do vložky. 

Všechny klíče jsou stejné, liší se jen nakódováním. Můžete nastavit různé úrovně oprávnění pro vstup (i časově omezený přístup), případně některým klíčům přístup zakázat (třeba v případě ztracení), a to i na dálku. Zámky mohou mít také paměť událostí (zaznamenají každé odemčení či pokus o otevření neplatným klíčem), které si můžete zpětně prohlédnout v dodávaném softwaru.

IKILOCK

IKILOCK je chytrý zámek, který můžete odemknout a zamknout odkudkoliv na světě pomocí smartphonu. Virtuální klíč můžete sdílet s rodinou i přáteli, a tento můžete na dálku upravovat či zcela zakázat. V reálném čase jste pak upozorněni na vstup či odchod jednotlivých osob z objektu. Kromě elektronického klíče můžete k odemčení zámku použít i klasický klíč. 

IKILOCK snadno nainstalujete namísto původního cylindrické vložky (nemusíte nic vrtat ani natahovat kabeláž), přičemž zvenčí vypadá nenápadně. Ke správné funkčnosti chytrého zámku potřebujete základnu IKICENTER, která propojí zámek a telefon přes vzdálený server. Zámek je poháněn AA bateriemi, základna je zapojená přímo do zásuvky. IKILOCK včetně IKICENTRA pořídíte v předobjednávce za 9 500 Kč.

ENTR Lock

ENTR Lock je inteligentní zámek, díky kterému můžete dveře odemykat a zamykat pomocí mobilního telefonu, číselným kódem zadaným na klávesnici, otiskem prstu, dálkovým ovladačem i běžným klíčem. Navíc můžete komukoliv přidělit dočasný klíč, který má omezenou platnost. Dveře se mohou zamknout i automaticky po zavření. Zevnitř zámek odemknete také manuálně pomocí otočné části nebo pohlazením části s displejem po stranách.

Mechanismus jednoduše nainstalujete místo stávajícího zámku bez vrtání či jiného vážnějšího zásahu do dveří. Většina konstrukce je vidět z vnitřní strany dveří, zvenčí je pak vidět jen klasická vložka. Bezdrátová klávesnice s tlačítky a čtečkou otisků je napájená dvěma bateriemi, samotný zámek pak dobíjíte pomocí nabíječky ze sítě. Při instalaci tak nemusíte přivádět k zámku žádné elektrické kabely. Aplikace k ENTR Lock je zdarma a můžete pomocí ní odemknout i zamknout zámek, přidávat další uživatele nebo zobrazit stav baterie. Cena zámku je asi 12 500 Kč.

Danalock

Chytrý zámek Danalock odemknete na dálku stisknutím tlačítka v aplikaci, dotekem na zámek nebo automaticky při přiblížení se k zámku s mobilem a platným elektronickým klíčem v kapse. Ovládání je bezdrátové a o komunikaci se stará Bluetooth a Z-Wave protokol. Napájení je řešené běžnými bateriemi. V aplikaci můžete nastavit omezený přístup některým osobám a zasílání notifikací, abyste měli přehled o tom, kdo se v budově nachází.

Zámek můžete propojit se systémem chytré domácnosti Fibaro, takže při jeho odemknutí automaticky spustíte i uvítací scénu (třeba rozsvícení světel v předsíni a na chodbě). Instalace je jednoduchá, protože stačí vyjmout klasickou dveřní vložku a místo ní vložit do dveří chytrý zámek. Dokonce si můžete dokoupit i certifikovanou bezpečnostní vložku. Zámek Danalock pořídíte za 6 900 Kč.

Líbí se vám chytré zámky? Pořídili byste si některý z nich domů? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

2) Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

3) Jak snadno naučíte domácnost novým kouskům? Pořiďte si chytré zásuvky a ovládejte elektroniku mobilem

4) I vodovodní baterie mohou být chytré! Co všechno dnes dokáží a co dalšího by mohly umět v budoucnosti?

5) Jak dopřát květinám přesně to, co potřebují, aby krásně rostly? Pomohou vám chytré senzory a květináče

6) Máte doma kocoura v toulavých botách nebo psa útěkáře, který se často někam zaběhne? Pořiďte jim obojek s GPS

7) CRRR, CRRRR!!! Kdopak to zvoní u vašich dveří? Chytrý zvonek vám to řekne a ukáže, i když nejste doma

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 129x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 219x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 234x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek