0komentářů

Koupili jste si byt či dům, který je plný starého haraburdí a nábytku? Najměte si firmu, která ho vyklidí za vás

Pokud jste do svého majetku získali nemovitost plnou starého harampádí a nemáte rádi nepříjemná překvapení, tak si raději najměte na vyklízení firmu. Ušetříte si čas i nervy. Jak takové vyklízení probíhá a kolik za něj zaplatíte?
Vydáno: 23.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1393x

Vyklízení nemovitosti je potřeba provést při koupi nebo zdědění nemovitosti, po vystěhování problémového nájemníka či po vyhoření. Firma vám pomůže vyklidit soukromé i firemní prostory, dvory, sklady, zahrady či průmyslové areály a odveze starý nábytek, veškeré vybavení, bytové doplňky i suť a další stavební odpady. Některé vyklízecí firmy zvládnou také bourací práce a stržení starých podlah. Nemovitost sice můžete vyklidit sami, ale počítejte s tím, že vám to zabere spoustu času a mnohdy vás bude vyklízení stát i spoustu nervů.

S firmou proběhne vyklízení rychleji a efektivněji, než když byste ho dělali sami. Firma se totiž postará o přistavení kontejneru, vyklízení prostor podle vašich pokynů a následné odvezení kontejneru s odpadem na legální skládku. Odborníci ví lépe, co a jak roztřídit, abyste zbytečně neplatili za likvidaci veškerého odpadu, ale jen toho nejnutnějšího. Většinu roztříděného odpadu pak firma předává ke zpětné recyklaci, případně daruje část věcí charitě. 

Jak vyklízení probíhá

V případě pozůstalosti je dobré věci před příjezdem firmy alespoň trochu probrat a dát stranou to, co si chcete ponechat. Poté zavolejte vyklízecí firmu a domluvte se na první schůzce s technikem. Ten zjistí, kde bude vyklízení probíhat, v jakém stavu se nemovitost či místnost nachází a kolik věcí bude potřeba odvézt. Také se s vámi domluví na postupu vyklízení a provede návrh kalkulace a vystaví cenovou nabídku a smlouvu. Pokud firma nabízí odkup věcí, tak technik na schůzce stanoví i cenu za jejich výkup. Někdy firmě postačí seznam věcí (nejlépe s fotkami), podle kterého odhadne cenu výkupu.

<p>Nemáte sílu na vyklízení pozůstalosti nebo bytu plného harampádí? Najměte si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/cupertino</p>

Nemáte sílu na vyklízení pozůstalosti nebo bytu plného harampádí? Najměte si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/cupertino

Po podpisu smlouvy se v domluvený den a čas dostaví realizační tým, který přistaví kontejner nebo stěhovací auto, materiál určený k likvidaci roztřídí do připravených pytlů, krabic, popřípadě přepravek a odnosí je do připraveného kontejneru nebo auta. Před odjezdem byt uklidí a odpad odveze na skládku nebo sběrný dvůr. Veškeré vyklízecí práce mohou proběhnout i bez vaší přítomnosti, stačí, když firmě předáte klíče.

Kolik stojí vyklízecí práce?

Cena za vyklízení prostor musí být dohodnutá předem a stanovuje se na základě množství odpadu (jeho hmotnosti i objemu), druhu materiálu a celkové povaze vyklízených věcí (především množství nebezpečných odpadů), vzdálenosti na nejbližší skládku, dostupnosti nemovitosti od zpevněné komunikace, patra, ve kterém se nemovitost nachází a přítomnosti výtahu. Odvíjí se i od počtu pracovníků, velikosti kontejneru a typu odvozového auta. Ceny většinou začínají kolem 1 500 Kč za jednu místnost. Jeden pracovník bez auta vás přijde na zhruba 250 Kč za hodinu, s autem od 450 Kč za hodinu. Vyklízení pozůstalosti provádí některé firmy zdarma.

Před samotným vyklízením "odpadu" občas firma nabízí odkup zajímavých starožitných kousků, kdy přijede technik na prohlídku, probere věci, které chcete vyhodit, a řekne vám, jestli mezi nimi není něco starožitného či hodnotného, přičemž vám rovnou nabídne i cenu k jejich odkupu. O ni pak může ponížit cenu vyklízení, přičemž v některých případech dokonce cena za odkoupení těchto předmětů pokryje celou částku. Firmy většinou vykupují nábytek, elektroniku a bytové doplňky.  

Máte zkušenosti s vyklízecí firmou? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Chcete poznat nové lidi a něco si vydělat? Poskytněte cestovatelům místo k přespání nebo jim pronajměte pokoj

2) Jak v domácnosti ročně ušetřit několik tisíc? Najděte si díky srovnávačům cen levnější poskytovatele služeb

3) Máte hlad a lednička zeje prázdnotou? Nechce se vám jezdit do obchodu? Objednejte si celý nákup na internetu

4) Jak si doma užít kvalitního a originálního umění, i když nemáte dost peněz? Využijte službu půjčování obrazů

5) Co dělat se starým nábytkem, který se vám už nelíbí, ale vyhodit by ho byla škoda? Pošlete ho dál

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak uspořádat všechny spotřebiče a skříňky v rohové kuchyni ve tvaru L, aby se vám dobře vařilo?

Jak uspořádat všechny spotřebiče a skříňky v rohové kuchyni ve tvaru L, aby se vám dobře vařilo?

Vydáno: 18.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 63x

Kuchyňská linka ve tvaru L se hodí do téměř jakéhokoliv prostoru a její tvar přímo vybízí ke správnému zónování. Podívejte se, jak správně uspořádat všechny zóny, abyste dodrželi ergonomické zásady i kuchyňský trojúhelník.

Celý článek
Dětské koberce jsou na podlaze pokojíčku ideální. Vyberte si ten správný. Silnice nebo farma jsou super

Dětské koberce jsou na podlaze pokojíčku ideální. Vyberte si ten správný. Silnice nebo farma jsou super

Vydáno: 17.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 50x

Uvažujete už dlouho o výměně koberce v dětském pokoji, jen si nevíte rady s velikostí, materiálem či modelem? Oblíbeným doplňkem pokojíků jsou dětské kusové koberce s motivy silnice, města či farmy. Vyberte svým nejmenším správně.

Celý článek
Co s dětmi, když se venku žení všichni čerti? 12 tipů pro zimní dětské hry

Co s dětmi, když se venku žení všichni čerti? 12 tipů pro zimní dětské hry

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 145x

Zimní období je dlouhé, venku bývá nevlídno a brzy tma. „A co děti, mají si kde hrát?" Jak se s dětmi nejlépe zabavíte? Vyzkoušejte některý z 12 tipů na dětské hry a společnou zábavu, když je venku nevlídno a extra špatné počasí.

Celý článek