Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
35400
0komentářů

Koupili jste si byt či dům, který je plný starého haraburdí a nábytku? Najměte si firmu, která ho vyklidí za vás

Pokud jste do svého majetku získali nemovitost plnou starého harampádí a nemáte rádi nepříjemná překvapení, tak si raději najměte na vyklízení firmu. Ušetříte si čas i nervy. Jak takové vyklízení probíhá a kolik za něj zaplatíte?
Vydáno: 23.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1254x

Vyklízení nemovitosti je potřeba provést při koupi nebo zdědění nemovitosti, po vystěhování problémového nájemníka či po vyhoření. Firma vám pomůže vyklidit soukromé i firemní prostory, dvory, sklady, zahrady či průmyslové areály a odveze starý nábytek, veškeré vybavení, bytové doplňky i suť a další stavební odpady. Některé vyklízecí firmy zvládnou také bourací práce a stržení starých podlah. Nemovitost sice můžete vyklidit sami, ale počítejte s tím, že vám to zabere spoustu času a mnohdy vás bude vyklízení stát i spoustu nervů.

S firmou proběhne vyklízení rychleji a efektivněji, než když byste ho dělali sami. Firma se totiž postará o přistavení kontejneru, vyklízení prostor podle vašich pokynů a následné odvezení kontejneru s odpadem na legální skládku. Odborníci ví lépe, co a jak roztřídit, abyste zbytečně neplatili za likvidaci veškerého odpadu, ale jen toho nejnutnějšího. Většinu roztříděného odpadu pak firma předává ke zpětné recyklaci, případně daruje část věcí charitě. 

Jak vyklízení probíhá

V případě pozůstalosti je dobré věci před příjezdem firmy alespoň trochu probrat a dát stranou to, co si chcete ponechat. Poté zavolejte vyklízecí firmu a domluvte se na první schůzce s technikem. Ten zjistí, kde bude vyklízení probíhat, v jakém stavu se nemovitost či místnost nachází a kolik věcí bude potřeba odvézt. Také se s vámi domluví na postupu vyklízení a provede návrh kalkulace a vystaví cenovou nabídku a smlouvu. Pokud firma nabízí odkup věcí, tak technik na schůzce stanoví i cenu za jejich výkup. Někdy firmě postačí seznam věcí (nejlépe s fotkami), podle kterého odhadne cenu výkupu.

<p>Nemáte sílu na vyklízení pozůstalosti nebo bytu plného harampádí? Najměte si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/cupertino</p>

Nemáte sílu na vyklízení pozůstalosti nebo bytu plného harampádí? Najměte si na to firmu. Foto: ©Depositphotos.com/cupertino

Po podpisu smlouvy se v domluvený den a čas dostaví realizační tým, který přistaví kontejner nebo stěhovací auto, materiál určený k likvidaci roztřídí do připravených pytlů, krabic, popřípadě přepravek a odnosí je do připraveného kontejneru nebo auta. Před odjezdem byt uklidí a odpad odveze na skládku nebo sběrný dvůr. Veškeré vyklízecí práce mohou proběhnout i bez vaší přítomnosti, stačí, když firmě předáte klíče.

Kolik stojí vyklízecí práce?

Cena za vyklízení prostor musí být dohodnutá předem a stanovuje se na základě množství odpadu (jeho hmotnosti i objemu), druhu materiálu a celkové povaze vyklízených věcí (především množství nebezpečných odpadů), vzdálenosti na nejbližší skládku, dostupnosti nemovitosti od zpevněné komunikace, patra, ve kterém se nemovitost nachází a přítomnosti výtahu. Odvíjí se i od počtu pracovníků, velikosti kontejneru a typu odvozového auta. Ceny většinou začínají kolem 1 500 Kč za jednu místnost. Jeden pracovník bez auta vás přijde na zhruba 250 Kč za hodinu, s autem od 450 Kč za hodinu. Vyklízení pozůstalosti provádí některé firmy zdarma.

Před samotným vyklízením "odpadu" občas firma nabízí odkup zajímavých starožitných kousků, kdy přijede technik na prohlídku, probere věci, které chcete vyhodit, a řekne vám, jestli mezi nimi není něco starožitného či hodnotného, přičemž vám rovnou nabídne i cenu k jejich odkupu. O ni pak může ponížit cenu vyklízení, přičemž v některých případech dokonce cena za odkoupení těchto předmětů pokryje celou částku. Firmy většinou vykupují nábytek, elektroniku a bytové doplňky.  

Máte zkušenosti s vyklízecí firmou? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Chcete poznat nové lidi a něco si vydělat? Poskytněte cestovatelům místo k přespání nebo jim pronajměte pokoj

2) Jak v domácnosti ročně ušetřit několik tisíc? Najděte si díky srovnávačům cen levnější poskytovatele služeb

3) Máte hlad a lednička zeje prázdnotou? Nechce se vám jezdit do obchodu? Objednejte si celý nákup na internetu

4) Jak si doma užít kvalitního a originálního umění, i když nemáte dost peněz? Využijte službu půjčování obrazů

5) Co dělat se starým nábytkem, který se vám už nelíbí, ale vyhodit by ho byla škoda? Pošlete ho dál

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Šetřete svůj čas a věnujte ho do svých koníčků. Virtuální asistentka vyřídí všechno důležité zařizování za vás

Šetřete svůj čas a věnujte ho do svých koníčků. Virtuální asistentka vyřídí všechno důležité zařizování za vás

Vydáno: 09.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 3x

Máte málo času? Najměte si služby virtuální asistentky či asistenta. Seženou vám řemeslníky, uklízečku, zajistí nákupy i hlídání nebo naplánují dovolenou. Dokáží zařídit téměř cokoliv. Jak taková služba funguje a kolik stojí?

Celý článek
Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Vydáno: 08.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 50x

Máte alergii na jehličí, nebo jste v rodině přísní ochránci přírody a uříznutý stromek je pro vás tabu? Vteřinový manžel poradí 8 nápadů, jak si vyrobit originální vánoční stromeček z různých materiálů. Umělé stromky nechte jiným.

Celý článek
Veselé Vánoce: 5 dárkových tipů pro vaše blízké na menší kousky nábytku

Veselé Vánoce: 5 dárkových tipů pro vaše blízké na menší kousky nábytku

Vydáno: 07.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 52x

Vánoce se blíží a nápady na dárky jsou vzácné zboží. Dávat blízkým kuchyňskou linku pod stromeček asi nebudete, ale vhod může přijít 5 tipů na menší nábytkové kousky. Třeba právě ony vašim blízkým chybí. Vyberte jim pěkné kousky.

Celý článek