2komentářů

Hledáte originální vzhled, přirozenou krásu přírodního materiálu a variabilitu? Nábytek z dřevěných bedýnek je to pravé

Hledáte originální nábytek, který vás prostorově nijak nesvazuje, a můžete měnit jeho uspořádání? Podívejte se po vybavení z dřevěných bedýnek. Je variabilní, snadno jej kamkoliv přenesete a barevně lehce přizpůsobíte interiéru.
Vydáno: 20.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4195x

Slyšeli jste někdy o bydlení s bedýnkami? Tento materiál je pro tvorbu nábytku stále oblíbenější jednak pro svůj originální a netradiční vzhled, jednak pro svou přirozenou krásu přírodního dřeva. Pokud máte rádi přestavitelný a variabilní nábytek, je to pravé ořechové i pro vás. „Vyladíte“ si svůj byt podle vlastních potřeb, ať už jde o polici do kuchyně, pohovku nebo celou nábytkovou stěnu.

<p>Z bedýnek můžete mít v obýváku originální a pěknou sedací soupravu. Foto: ©Depositphotos.com/archideaphoto</p>

Z bedýnek můžete mít v obýváku originální a pěknou sedací soupravu. Foto: ©Depositphotos.com/archideaphoto

Vzhledem k povaze budoucího výrobku je třeba pevný a dobře povrchově upravený materiál. Proto nemusíte shánět po půdách nebo krámech nejrůznější dřevěné přepravky a bedýnky, jako kdysi při stavbě netradiční klubovny Foglarovy Rychlé šípy. Broušení, nátěry, patinu i výběr nejvhodnějších rozměrů za vás obstarají odborníci. Hotové výrobky pak můžete koupit v některých e-shopech.

Bedýnky jsou výborným skladovacím místem nejen pro láhve vína

Bedýnky využije i každý milovník vína k uskladnění svých oblíbených lahví. Povrchovou úpravu si přizpůsobíte vlastnímu interiéru. Buď necháte dřevo přírodní, nebo namořené, případně si vyberte patinování, případně lazuru. K dispozici máte nespočet kombinací. Dřevěné bedýnky se hodí takřka do každého pokoje, můžete je i nalakovat bezbarvými nebo tónovanými laky.Odborníci truhláři vyrábějí bedýnky zpravidla ze smrkového nebo borového broušeného dřeva. Jeho tloušťka je 18 a 20 mm, což dodává základním kamenům vašich bedýnkových nábytkových kreací dostatečnou pevnost a dlouhou životnost. Spoje jsou sponkované a navíc lepené, v rozích zpevněné vloženým růžkem. Na dně najdete buď překližku, nebo je necháte v laťkách s mezerami.

Knihovnu z dřevěných bedniček i s knížkami snadno kamkoli přestěhujete. Stačí vzít a přenést.

Nejčastější použití dřevěných bedýnek je ke skladování v úložných prostorech. Ideální tak budou do šaten, předsíní i komor. Dodejte dětskému pokoji svěží barevnost malovanými dřevěnými bednami. Pro barevnou skříň nebo knihovnu si vyberte v obchodě vhodný potištěný papír a nábytek zevnitř pěkně oblepte. Takový doplněk snadno v případě potřeby změníte.Dřevěné přepravky můžete využít i jako vtipný obklad stěny. Doplňte ji zelenými „pokojovkami“ a výsledek bude více než osvěžující. I když necháte bedničkám původní patinu, v interiéru zapůsobí. Na stěnu si tak připevníte sadu originálních poliček, před gauč postavíte vkusný konferenční stolek, případně u stěny zaparkujete pojízdnou komodu.

Pokud chcete z bedýnek sestavit skříňku, máte k dispozici i dvířka

Bedýnky si nastavte těsně k sobě nebo s mezerou, vedle sebe i na sebe, podle toho, jak potřebujete. Jednotlivé velikosti bedýnek jdou výborně kombinovat a sestavit z nich můžete téměř cokoliv. Když chcete sestavit skřínku, máte k dispozici i dvířka či police ve stejném odstínu. Pro snadné uchopení mají bedýnky na boku vyfrézované dva úchyty. Menší bedničky jsou skvělé v koupelně pro celou řadu věcí, například k ukládání ručníků, ale i na prací a čisticí prostředky.Ze dřeva výrobci v logistice, dopravě a skladování nepoužívají jenom bedýnky, ale také známé dřevěné palety. Pro obědy či večeře ve středomořském stylu, bude vaší tabuli slušet paletový stůl. Pokud jej natřete bílou barvou, může mít paletový nábytek mnoho podob. Například jako super podklad pro letní svačinu na zahradě. Bedničky i palety mohou skvěle doplnit a oživit jakoukoli klasicky vyhlížející domácnost, třeba v podobě originální policové skříně.

Podívejte se, jak vypadá nábytek z bedýnek v příspěvcích na síti Pinterest.

Nábytek z bedýnek není žádná „nouzovka“, ale možnost zařídit si domácnost variabilně, rychle a také cenově výhodně. Z dřevěných bedýnek od vína či ovoce je prostě originální nábytek. Stejně jako ze starých dveří, které jste už málem odvezli do sběrného dvora. Můžete mít nábytek nejen na zahradu, ale klidně i na doma, ať už je to stůl nebo zajímavý soubor polic a poliček. V krátkém seriálu budeme pokračovat a pár tipů na výrobu bedýnkových kousků přineseme v dalších dílech.

Líbí se vám nábytek z bedniček a dokážete si představit, že si jej pořídíte či vyrobíte? Napište do komentáře pod článkem, jak jste se rozhodli a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
1x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 2
Nadpis:
  Vaše jméno:
Nabytek z bedynek
Super nápad poličky, skříňky, stolky vypadá to originále, je to účelového a hezky to vypada. Jen nevím, kde se dají bedýnky koupit.
ODPOVĚDĚT
Miluška | 23.11.2016
Re: Nabytek z bedynek
Dobrý den, díky za reakci. Na internetu najdete kontakty jak na firmy, které vám bedýnky dodají jako takové (pokud si chcete nějaké kousky vyrobit sama) ale i ty, které vám dodají z bedýnek hotový nábytek. Podívejte se třeba na některý odkaz tady: https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=d%C5%99ev%C4%9Bn%C3%A9+bed%C3%BDnky+prodej
ODPOVĚDĚT
Jirka | 24.11.2016

Přečtěte si také ↓

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 28x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 616x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 153x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek