0komentářů

Co dělat se starým nábytkem, který se vám už nelíbí, ale vyhodit by ho byla škoda? Pošlete ho dál

Přemýšlíte nad tím, jak se zbavit starého nábytku? Pokud se již rozpadá, raději ho vyhoďte. Jestli však ještě slouží, tak jej nabídněte v aukci, přes inzerát, v bazaru či jinde. Třeba pár korun vyděláte, a někdo jiný zase ušetří.
Vydáno: 16.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2091x

Dostali jste chuť na změnu a chcete vyměnit starý nábytek za nový? Nebo jste jen dělali pořádek na půdě a narazili jste na starý nábytek, na který již doma nemáte místo? Pokud nikdo z rodiny nebo známých starší nábytek nevyužije a vy ho nechcete nebo ho nemáte čas renovovat, tak jej pošlete dál. Třeba na tom ještě vyděláte nějakou tu korunu nebo někomu uděláte radost.

Co dělat se starým nábytkem?

Pokud je nábytek nefunkční, odvezte ho do sběrného dvora nebo ho vyhoďte do kontejneru na velkoobjemový odpad, který většinou bývá přistaven na menších městech nebo vesnicích dvakrát do roka v rámci jarního a podzimního úklidu. Jestliže nechcete na kontejner čekat a máte nábytku hodně, tak si kontejner objednejte. Předtím ale nábytek rozložte na jednotlivé desky, ať nezabírá moc místa. Přistavení kontejneru na netříděný komunální odpad a jeho odvoz vás vyjde podle velikosti na cenu zhruba od 1 500 Kč.

Starý nábytek rozhodně nepalte doma v kamnech. Nábytek z masivu je totiž natřený lakem, v dřevotřísce, MDF a dalších materiálech jsou zase lepidla a další syntetické materiály, jejichž spalováním se uvolňují do ovzduší nebezpečné látky. Pracovníci sběrného dvora nábytek rozeberou a dřevěné části buďto dále využijí, nebo odvezou do spalovny, která je vybavená několikastupňovými filtry.

<p>Starou sedačku můžete zkusit postavit ke kontejnerům. Třeba si ji někdo odveze. Foto: ©Depositphotos.com/mtsyri</p>

Starou sedačku můžete zkusit postavit ke kontejnerům. Třeba si ji někdo odveze. Foto: ©Depositphotos.com/mtsyri

Co když je nábytek ještě funkční?

Jestliže je nábytek ještě funkční a nikdo ze známých o něj nemá zájem, tak se rozhodněte, zda na něm chcete utržit nějakou tu korunu, nebo jestli jej darujete za odvoz, čokoládu nebo zcela zdarma. Nábytek můžete nabídnout na různých internetových "recyklačních´" projektech, třeba Nevyhazuj to, Vše za odvoz či Daruji za odvoz, kde můžete kromě nábytku darovat i jiné staré věci, které již nepotřebujete. Starý nábytek uvítají i některé domovy, charity či útulky (třeba Nábytková farma nebo Charita Česká republika). Na konkrétní možnosti darování nábytku se vždy dopředu informujte u vybrané instituce.

Pokud chcete na starém nábytku vydělat nějakou tu korunu, můžete ho prodat do bazaru či antikvariátu (záleží především na jeho stavu a stáří), případně nabídnout na internetových inzertních nebo aukčních serverech, bazarových skupinách na sociálních sítích nebo přes různé diskuze. Vyzkoušejte třeba Annonci, Aukro, Bazoš nebo Sbazar. Menší kousky nábytku (třeba odkládací nebo noční stolky) můžete zkusit prodat i na bleším trhu, počítejte však s tím, že za pronájem místa na trhu zaplatíte nájem a prodej vám zabere více času.

<p>Pokud máte starého nábytku více, objednejte si raději velkoobjemový kontejner. Foto: ©Depositphotos.com/ginasanders</p>

Pokud máte starého nábytku více, objednejte si raději velkoobjemový kontejner. Foto: ©Depositphotos.com/ginasanders

Co jste se starým nábytkem udělali vy? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Máte mravence v kredenci, štěnice v posteli nebo hlodavce na půdě? Zavolejte deratizátora, ať je zneškodní

2) Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely 

3) Odjíždíte na delší dobu pryč a neznáte nikoho, kdo by se vám postaral o dům? Domluvte si hlídače přes house sitting

4) Chcete večer někam vyrazit a odpočinout si, ale nemá vám kdo pohlídat děti? Najměte si chůvu na hlídání

5) Chcete poznat nové lidi a něco si vydělat? Poskytněte cestovatelům místo k přespání nebo jim pronajměte pokoj

6) Jak v domácnosti ročně ušetřit několik tisíc? Najděte si díky srovnávačům cen levnější poskytovatele služeb

7) Máte hlad a lednička zeje prázdnotou? Nechce se vám jezdit do obchodu? Objednejte si celý nákup na internetu

8) Jak si doma užít kvalitního a originálního umění, i když nemáte dost peněz? Využijte službu půjčování obrazů

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 25x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 593x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 143x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek