PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak si doma užít kvalitního a originálního umění, i když nemáte dost peněz? Využijte službu půjčování obrazů

Líbí se vám obrazy, ale moc jim nerozumíte nebo do jejich koupě nechcete investovat příliš mnoho peněz? Půjčte si je, ať vám doma nevisí kopie. Kde obraz na zapůjčení sehnat, jak půjčka probíhá a kolik za půjčení zaplatíte?
Vydáno: 08.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1746x

Nelíbí se vám prázdné místo nad sedačkou v obývacím pokoji nebo nad postelí v ložnici? Pověste si na zeď nějaký hezký obraz. Můžete si koupit levné repliky originálů slavných mistrů, které pořídíte za pár korun v některém z obchodních domů s nábytkem, ale musíte počítat s tím, že už nejspíše visí ve stovkách dalších domácností, takže nikoho neohromíte svojí originalitou ani vytříbeným vkusem pro umění. Jestliže nemáte dost peněz na to pořídit si originály, tak si obrazy pronajměte. Jen počítejte s tím, že se nebude jednat o originál Picassa či Moneta…

Výhodou zápůjčky je, že nemusíte investovat tak vysokou částku do originálu, vyhnete se péči a udržování, a navíc můžete výzdobu snadno a rychle změnit podle aktuální nálady nebo vkusu. Do pronájmu se často dostávají obrazy mladých českých umělců, takže zapůjčením obrazu podpoříte jejich tvorbu. Ve firemní sféře je pronájem obrazů oproti jejich nákupu výhodnější v tom, že jej můžete zahrnout do nákladů. Některé půjčovny nabízí i možnost odkupu zapůjčených děl za zvýhodněnou cenu, třeba za původní cenu sníženou o hodnotu zápůjčky.

<p>Pronájmem obrazů můžete podpořit české umělce. Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79</p>

Pronájmem obrazů můžete podpořit české umělce. Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79

Jak fungují půjčovny obrazů

Obrazy si můžete pronajmout jak do bytu, tak i kanceláře, a to na měsíc, na půl roku i na rok. Některé půjčovny umožňují i krátkodobý pronájem v řádu několika dnů. Počet obrazů, které si zapůjčíte, záleží pouze na tom, jaký prostor jim doma vyčleníte. Obrazy jsou většinou pronajímány v rámech, někdy si však můžete vybrat zarámování tak, aby se hodilo do vašeho interiéru. Kromě obrazů si můžete půjčit také sochy, různé plastiky a další umělecké předměty. Z půjčoven můžete vyzkoušet třeba Arto, Buyfeel nebo International Art Gallery

Některé půjčovny nabízí kromě pronájmu obrazů i odbornou konzultaci u vás doma, kde vám pracovník poradí, jaký obraz by se do interiéru hodil. Především při pronájmu většího objemu obrazů se vám bude hodit kompletní servis včetně dovozu děl a jejich odborné instalace. Cena pronájmu záleží hlavně na počtu obrazů, délce zápůjčky a hodnotě obrazů. Čím více obrazů a čím delší pronájem požadujete, tím je cena většinou nižší. Nejlevnější měsíční nájmy na doma vás vyjdou na sto korun, ty nejdražší i na 4 000 Kč (u obrazů o hodnotě hodně přes 100 000 Kč). U pronájmu do kanceláře se pak cena pohybuje od 200 Kč do 10 000 Kč za měsíc.

<p>Plánujete velkou oslavu? Překvapte přátele soukromou výstavou obrazů. Foto: ©Depositphotos.com/imagestock</p>

Plánujete velkou oslavu? Překvapte přátele soukromou výstavou obrazů. Foto: ©Depositphotos.com/imagestock

Jak to celé probíhá?

Jestliže si chcete pronajmout jeden či dva obrazy, tak vám stačí navštívit stránky vybrané půjčovny a vybrat si obraz podle vlastního vkusu, případně podle stylu, ve kterém máte danou místnost vybavenou. Pokud si s výběrem nejste jistí, můžete ho zkonzultovat s pracovníky půjčovny. Některé půjčovny umožňují zaslání fotky místa, kam chcete obrazy pověsit, odborníci vyberou několik vhodných obrazů, zasadí je v grafickém programu do fotografie a pošlou vám ji zpátky. Vy díky tomu okamžitě uvidíte, jak se navrhované obrazy do místnosti hodí, a můžete se tak pro některý z nich snáze rozhodnout.

Pokud byste si stále nemohli vybrat nebo si obraz u vás doma nedokázali představit, firma vám dané obrazy přijede ukázat v reálu a teprve pak se rozhodnete. Při zápůjčce většího počtu obrazů se již vyplatí zaslat půjčovně poptávku, na jejímž základě si domluvíte termín konzultace s jejími pracovníky u vás doma. Ti vám pak na základě ní připraví kolekci uměleckých děl vhodných přímo pro váš interiér. Po výběru obrazů vám firma sestaví smlouvu o nájmu a pojištění děl. Jakmile ji podepíšete, tak si obrazy buďto vyzvednete v půjčovně, nebo vám je dovezou její pracovníci. Ti mohou zajistit i odbornou instalaci obrazů včetně jejich správného nasvětlení.

Máte zkušenosti s půjčovnami obrazů? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Máte mravence v kredenci, štěnice v posteli nebo hlodavce na půdě? Zavolejte deratizátora, ať je zneškodní

2) Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely 

3) Odjíždíte na delší dobu pryč a neznáte nikoho, kdo by se vám postaral o dům? Domluvte si hlídače přes house sitting

4) Chcete večer někam vyrazit a odpočinout si, ale nemá vám kdo pohlídat děti? Najměte si chůvu na hlídání

5) Chcete poznat nové lidi a něco si vydělat? Poskytněte cestovatelům místo k přespání nebo jim pronajměte pokoj

6) Jak v domácnosti ročně ušetřit několik tisíc? Najděte si díky srovnávačům cen levnější poskytovatele služeb

7) Máte hlad a lednička zeje prázdnotou? Nechce se vám jezdit do obchodu? Objednejte si celý nákup na internetu

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 122x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek