0komentářů

Jak si doma užít kvalitního a originálního umění, i když nemáte dost peněz? Využijte službu půjčování obrazů

Líbí se vám obrazy, ale moc jim nerozumíte nebo do jejich koupě nechcete investovat příliš mnoho peněz? Půjčte si je, ať vám doma nevisí kopie. Kde obraz na zapůjčení sehnat, jak půjčka probíhá a kolik za půjčení zaplatíte?
Vydáno: 08.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1689x

Nelíbí se vám prázdné místo nad sedačkou v obývacím pokoji nebo nad postelí v ložnici? Pověste si na zeď nějaký hezký obraz. Můžete si koupit levné repliky originálů slavných mistrů, které pořídíte za pár korun v některém z obchodních domů s nábytkem, ale musíte počítat s tím, že už nejspíše visí ve stovkách dalších domácností, takže nikoho neohromíte svojí originalitou ani vytříbeným vkusem pro umění. Jestliže nemáte dost peněz na to pořídit si originály, tak si obrazy pronajměte. Jen počítejte s tím, že se nebude jednat o originál Picassa či Moneta…

Výhodou zápůjčky je, že nemusíte investovat tak vysokou částku do originálu, vyhnete se péči a udržování, a navíc můžete výzdobu snadno a rychle změnit podle aktuální nálady nebo vkusu. Do pronájmu se často dostávají obrazy mladých českých umělců, takže zapůjčením obrazu podpoříte jejich tvorbu. Ve firemní sféře je pronájem obrazů oproti jejich nákupu výhodnější v tom, že jej můžete zahrnout do nákladů. Některé půjčovny nabízí i možnost odkupu zapůjčených děl za zvýhodněnou cenu, třeba za původní cenu sníženou o hodnotu zápůjčky.

<p>Pronájmem obrazů můžete podpořit české umělce. Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79</p>

Pronájmem obrazů můžete podpořit české umělce. Foto: ©Depositphotos.com/Mustang_79

Jak fungují půjčovny obrazů

Obrazy si můžete pronajmout jak do bytu, tak i kanceláře, a to na měsíc, na půl roku i na rok. Některé půjčovny umožňují i krátkodobý pronájem v řádu několika dnů. Počet obrazů, které si zapůjčíte, záleží pouze na tom, jaký prostor jim doma vyčleníte. Obrazy jsou většinou pronajímány v rámech, někdy si však můžete vybrat zarámování tak, aby se hodilo do vašeho interiéru. Kromě obrazů si můžete půjčit také sochy, různé plastiky a další umělecké předměty. Z půjčoven můžete vyzkoušet třeba Arto, Buyfeel nebo International Art Gallery

Některé půjčovny nabízí kromě pronájmu obrazů i odbornou konzultaci u vás doma, kde vám pracovník poradí, jaký obraz by se do interiéru hodil. Především při pronájmu většího objemu obrazů se vám bude hodit kompletní servis včetně dovozu děl a jejich odborné instalace. Cena pronájmu záleží hlavně na počtu obrazů, délce zápůjčky a hodnotě obrazů. Čím více obrazů a čím delší pronájem požadujete, tím je cena většinou nižší. Nejlevnější měsíční nájmy na doma vás vyjdou na sto korun, ty nejdražší i na 4 000 Kč (u obrazů o hodnotě hodně přes 100 000 Kč). U pronájmu do kanceláře se pak cena pohybuje od 200 Kč do 10 000 Kč za měsíc.

<p>Plánujete velkou oslavu? Překvapte přátele soukromou výstavou obrazů. Foto: ©Depositphotos.com/imagestock</p>

Plánujete velkou oslavu? Překvapte přátele soukromou výstavou obrazů. Foto: ©Depositphotos.com/imagestock

Jak to celé probíhá?

Jestliže si chcete pronajmout jeden či dva obrazy, tak vám stačí navštívit stránky vybrané půjčovny a vybrat si obraz podle vlastního vkusu, případně podle stylu, ve kterém máte danou místnost vybavenou. Pokud si s výběrem nejste jistí, můžete ho zkonzultovat s pracovníky půjčovny. Některé půjčovny umožňují zaslání fotky místa, kam chcete obrazy pověsit, odborníci vyberou několik vhodných obrazů, zasadí je v grafickém programu do fotografie a pošlou vám ji zpátky. Vy díky tomu okamžitě uvidíte, jak se navrhované obrazy do místnosti hodí, a můžete se tak pro některý z nich snáze rozhodnout.

Pokud byste si stále nemohli vybrat nebo si obraz u vás doma nedokázali představit, firma vám dané obrazy přijede ukázat v reálu a teprve pak se rozhodnete. Při zápůjčce většího počtu obrazů se již vyplatí zaslat půjčovně poptávku, na jejímž základě si domluvíte termín konzultace s jejími pracovníky u vás doma. Ti vám pak na základě ní připraví kolekci uměleckých děl vhodných přímo pro váš interiér. Po výběru obrazů vám firma sestaví smlouvu o nájmu a pojištění děl. Jakmile ji podepíšete, tak si obrazy buďto vyzvednete v půjčovně, nebo vám je dovezou její pracovníci. Ti mohou zajistit i odbornou instalaci obrazů včetně jejich správného nasvětlení.

Máte zkušenosti s půjčovnami obrazů? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Máte mravence v kredenci, štěnice v posteli nebo hlodavce na půdě? Zavolejte deratizátora, ať je zneškodní

2) Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely 

3) Odjíždíte na delší dobu pryč a neznáte nikoho, kdo by se vám postaral o dům? Domluvte si hlídače přes house sitting

4) Chcete večer někam vyrazit a odpočinout si, ale nemá vám kdo pohlídat děti? Najměte si chůvu na hlídání

5) Chcete poznat nové lidi a něco si vydělat? Poskytněte cestovatelům místo k přespání nebo jim pronajměte pokoj

6) Jak v domácnosti ročně ušetřit několik tisíc? Najděte si díky srovnávačům cen levnější poskytovatele služeb

7) Máte hlad a lednička zeje prázdnotou? Nechce se vám jezdit do obchodu? Objednejte si celý nákup na internetu

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete pohodlně sedět a zároveň relaxovat? Vteřinový manžel poradí, jak připevnit závěsné křeslo

Chcete pohodlně sedět a zároveň relaxovat? Vteřinový manžel poradí, jak připevnit závěsné křeslo

Vydáno: 30.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 19x

Houpání je fajn relax, třeba v závěsném křesle. V závěsu vypadají dobře také plastová „vajíčka“. Ale jak je připevnit, aby z uklidňujícího houpání nebylo tvrdé přistání na podlaze bytu? Zkontrolujte si nosnost a materiál stropu.

Celý článek
Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Vydáno: 29.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 43x

Chcete si užít houpání i za špatného počasí a houpací křeslo vám přijde příliš mohutné? Pořiďte si závěsné křeslo. Které typy existují a jaké mají výhody a nevýhody? Jak můžete křeslo pověsit a do jakých interiérů se hodí?

Celý článek
Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 53x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek