Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
39825
0komentářů

Vyrobte si originální rámy na fotky z dovolené. 6 snadných kroků, jak na to

Vyrobte rodině vzpomínkové místo na fotografie z letní dovolené a prázdnin. Stačí vám k tomu starý rám na obraz nebo dělený okenní rám, barva, provázek, a pár kolíčků na prádlo. Vteřinový manžel ve 31. díle prozradí, jak na to.
Vydáno: 01.09.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2553x

Přijeli jste z nádherné letní dovolené či prázdnin v tuzemsku a máte odsud haldu vzpomínkových fotografií. Není škoda nechat je povalovat v krabicích nebo je maximálně seřadit do alb? Vystavte je v bytě a pochlubte se s nimi návštěvám. Vyrobte si originální rám na zeď a připomínejte si tak stále ten příjemný čas volna mimo pracovní povinnosti, kdy úplně jinak plynul čas.

Vyrobte si téměř zadarmo originální rám na fotky z dovolené

Dávno pryč je doba kinofilmů na 35 políček, převálcovala je digitální fotografie. Dnes už fotí řada lidí a vy můžete projevit svou tvořivost třeba vlastnoruční výrobou netradičních fotorámečků. Nebo vyrobte jako dárek originální rámy dva jeden pro manželku, druhý pro děti do pokojíčku. Výzdobu vnitřku rámu fotkami už si podle vašeho popisu zařídí obdarovaní.

<p>Lanko, kolíčky a fotografie, to je velice šikovná kombinace na stěně dětského pokoje. Foto: ©Depositphotos.com/ayo888</p>

Lanko, kolíčky a fotografie, to je velice šikovná kombinace na stěně dětského pokoje. Foto: ©Depositphotos.com/ayo888

Prolítněte půdu či spřízněné sklenářství a rámařství, a najděte starý omšelejší rám na obrazy. Pěkně bude vypadat také staré dělené okno bez skel někde z bouračky. Dřevo očistěte a natřete barvou, která bude ladit s interiérem. Potřebujete ještě čalounické sponky nebo malé hřebíčky, provázek či silný silon a sadu dřevěných kolíčků na prádlo.

               6 jednoduchých kroků pro výrobu rámu na dovolenkové fotky:
               •    Sežeňte starý rám na obraz, třeba objevíte nějaký zaprášený v rámařství
               •    Rám očistěte a natřete barvou, která pokud možno ladí s vaším interiérem
               •    Dovnitř rámu nacvakejte čalounické sponky nebo kladívkem natlučte hřebíčky
               •    Mezi takto vytvořené úchyty napněte provázky nebo silon
               •    Na provázky připevněte pár malých kolíčků, pod ně fotky
               •    Pověste váš výtvor na zeď a kochejte se, máte hotovo

Každodenní pohled na některou ze vzpomínek vás určitě potěší. Už zmiňované fotorámečky připevněte na zeď nebo je dejte třeba na krbovou římsu. Originálně vypadají velká fotoplátna rodinných momentek či dovolenkových fotografií. Fotky můžete dát i na zajímavé nástěnky, případně jen na malé věšáčky, které původně slouží třeba pro pověšení klíčů do předsíně.Našli jste na půdě staré, oprýskané, dělené okno? Nevyhazujte je, ale na místo jednotlivých tabulek vyberte fotky. Dobře vypadají zejména tónované kousky, které nainstalujte do výpletu starého kola z bicyklu. Jako rám využijte třeba i polovinu starých štaflí, pověšenou na stěnu. Další inspiraci najdete v galerii 20 netradičních nápadů, jak doma vystavit vlastní fotografie.

Vystavte rodinné fotky ve stylizovaných hodinách s designovými ručičkami.

Zajímavé a netradiční vystavení fotografií nabízí stylizované hodiny. Vyrobte si nejdříve 12 foto rámečků, které po rozměření rozmístěte do kruhu jako číslice na ciferníku. Dovnitř kruhu dejte hodinový strojek s designovými ručičkami. Výhodou je možnost pravidelných změn fotek, takže se vám příliš neomrzí. Stylové hodiny pořídíte v cenovém rozpětí od 300 do 600 Kč.Máte doma prázdný volný kout, kde vyloženě chybí ozdoba a vy jste letos byli zrovna u moře? Vyzkoušejte sem pověsit volnou síťovinu, na kterou připevníte mušle, kamínky nebo jiné přírodniny v nepravidelném vzoru. Skvěle vypadá i vaše fotografie s mořskou tématikou, oblepený na rámečku mušlemi. Úprava velmi jednoduchá – výsledek úžasný.

Udělejte si doma koláž z rámečků až pro 9 snímků

Fotky v rámečku nemusíte za každou cenu věšet na stěnu. Pořiďte si mělké poličky s mantinelem a fotografie do nich vystavte. Rámečky různých velikostí a hloubek spolu kombinujte, nebo si třeba vyberte dvě barvy a vše sjednoťte dekorem rámů. Zajímavou koláž vytvoříte z rámů pro uspořádání až 9 snímků, obrázky ale přehledně seřadíte i na speciálních poličkách.Zajímavá je PVC nálepka na stěnu v podobě stromu. Například v černé barvě a rozměrech 93 × 67 centimetrů, pro dvě velikosti rámečků, S (7,5 × 5,5 cm) a L (10 × 8 cm) ji seženete do 140 korun.  Místo jednotlivých plodů stromu dejte fotky členů vaší rodiny.  Budete je mít stále na očích a zároveň příjemně zútulníte domov. S fotkami můžete mít i samolepící fólie nebo tapety.

        Podívejte se také, jak vypadají na různé typy fotorámů na síti Pinterest.

Do výšky očí dávejte největší a nejbarevnější fotky, další řady pak založte jak nad nimi, tak pod nimi. Pokud se vám fotografie bez ohledu na velikost vejdou do jedné řady, držte se vždy středové osy. Dejte pozor i na místa proti oknu, počítejte se slunečním osvitem. Fotky na zdi nedávejte také příliš vysoko, příjemnější je dívat se spíše dolů, než zaklánět hlavu.

„Nechte kolem fotek dost místa, aby vynikly a snažte se mít hlavní motiv přímo proti očím,“ radí na závěr všem domácím galeristům brněnský fotograf Otto Baloun.

Vyrobili jste si originální rám na vzpomínkové fotografie z letošní nezapomenutelné dovolené? Napište do komentáře pod článkem, jak se vám dílo podařilo, a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Mobilní aplikace pro chytré telefony existují prakticky na cokoliv. Které z nich vám usnadní období adventu a Vánoc?

Mobilní aplikace pro chytré telefony existují prakticky na cokoliv. Které z nich vám usnadní období adventu a Vánoc?

Vydáno: 10.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 25x

Jak si zpříjemnit adventní období a usnadnit předvánoční činnosti s chytrým telefonem v ruce? Vyzkoušejte 7 mobilních aplikací, které vám pomohou s nákupem dárků i výzdobou domu. Některé vás i vaše přátele dokonce pobaví a potěší.

Celý článek
Šetřete svůj čas a věnujte ho do svých koníčků. Virtuální asistentka vyřídí všechno důležité zařizování za vás

Šetřete svůj čas a věnujte ho do svých koníčků. Virtuální asistentka vyřídí všechno důležité zařizování za vás

Vydáno: 09.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 62x

Máte málo času? Najměte si služby virtuální asistentky či asistenta. Seženou vám řemeslníky, uklízečku, zajistí nákupy i hlídání nebo naplánují dovolenou. Dokáží zařídit téměř cokoliv. Jak taková služba funguje a kolik stojí?

Celý článek
Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Zelené jehličí vás letos neláká? Mrkněte na 8 nápadů, jak vyrobit originální vánoční stromek

Vydáno: 08.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 113x

Máte alergii na jehličí, nebo jste v rodině přísní ochránci přírody a uříznutý stromek je pro vás tabu? Vteřinový manžel poradí 8 nápadů, jak si vyrobit originální vánoční stromeček z různých materiálů. Umělé stromky nechte jiným.

Celý článek