0komentářů

CRRR, CRRRR!!! Kdopak to zvoní u vašich dveří? Chytrý zvonek vám to řekne a ukáže, i když nejste doma

Chcete mít přehled o tom, kdo zvoní u vašich dveří, i když zrovna nejste doma? Pokud máte chytrý domovní zvonek s kamerou a připojením k internetu, pak to není žádný problém. Jak funguje, které typy existují, co umí a kolik stojí?
Vydáno: 26.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4214x

V dnešní době už ani nemusíte vstávat z gauče, abyste návštěvě otevřeli dveře. Stačí, když budete mít u dveří nainstalovaný chytrý zvonek propojený přes internet s mobilem a zámkem. Návštěva zazvoní, telefon vás na to upozorní, vy se podíváte, kdo zvoní, pozvete návštěvu dovnitř a zmáčknutím jednoho tlačítka jí odemknete dveře. A pokud nejste doma? Nevadí. Přes mobil si zkontrolujete, kdo zvoní, a případně si i pořídíte záznam o návštěvě. No a také si skrze zvonek můžete s osobou před dveřmi promluvit a domluvit se, kdy budete doma.

<p>Díky chytrému zvonku budete mít přehled o tom, kdo zvoní u vašich dveří. Foto: ©Depositphotos.com/pablocalvog</p>

Díky chytrému zvonku budete mít přehled o tom, kdo zvoní u vašich dveří. Foto: ©Depositphotos.com/pablocalvog

DoorBird

Chytrý zvonek DoorBird od společnosti Bird Home Automation lze ovládat z chytrého telefonu i tabletu. Zvonek má kameru, takže můžete na dálku přes internet komunikovat s návštěvníky. Zvonek je možné propojit i s dalšími kamerami a elektronickým zámkem, díky kterému na dálku odemknete důvěryhodným osobám. Kamera automaticky pořídí snímek osoby stojící u dveří a posledních 20 fotek ukládá pro případnou pozdější kontrolu. Má širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 180 stupňů a infračervené noční vidění. Zvonek musí být zapojený do zásuvky. Zvonek DoorBird pořídíte od zhruba 9 500 Kč.

Ring Video Doorbell

Ring Video Doorbell má integrovanou kameru s pohybovým čidlem. Při přiblížení osoby se kamera automaticky zapne a obraz přenáší do aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu. Zvonek může nahradit samostatný kamerový systém, můžete přes něj mluvit na návštěvníka a záznam obrazu se ukládá na cloudu. Ke zvonku lze zapojit i speciální elektrický zámek, takže pak návštěvě na dálku otevřete dveře.

Ring Video Doorbell jde propojit se službou IFTTT, která umožňuje třeba to, že se vám doma při zazvonění vypne hudba nebo že se rozsvítí světla, když pohybové čidlo zaznamená pohyb u dveří. Události o zazvonění pak můžete nechat zaznamenat do Evernote nebo Google kalendáře. Záznam videa do cloudu je placený, stojí zhruba 80 Kč měsíčně nebo 720 Kč ročně. Bez předplatného lze obraz pouze přenášet online bez možnosti uložení. Ke zvonku připojíte jakýkoliv drátový zvonek, který používá střídavý proud, případně k němu můžete dokoupit vnitřní zvonek Ring (abyste doma slyšeli zvonění). Vnitřní zvonek stojí zhruba 720 Kč, kamera pak 4 800 Kč.

August Doorbell Cam

Chytrý zvonek August Doorbell Cam kombinuje několik zařízení najednou. Zvonek je napojený na domácí Wi-Fi síť, po zazvonění dostanete notifikaci na svůj mobilní telefon a díky HD kameře se snímačem pohybu návštěvu uvidíte na jeho displeji. S návštěvou si můžete promluvit a na dálku jí otevřít dveře. Zvonek totiž spolupracuje i s chytrým zámkem. V aplikaci si přehrajete záznamy videa návštěv u dveří i záznam vašich hovorů. Kamera stojí v přepočtu asi 5 000 Kč.

Mydbell

Pokud chcete udělat chytrý zvonek z elektrického zvonku, který zrovna máte, můžete využít Mydbell. Jen se musíte spokojit s tím, že návštěvníky neuvidíte, ale pouze dostanete na mobil zprávu o tom, že někdo zvoní. Nestane se tak, že byste zvonění přeslechli kvůli tomu, že jste třeba na zahradě, balkóně, terase nebo máte v uších sluchátka. V aplikaci lze aktivovat i režim pro neslyšící, ve kterém je zvonění indikováno blikáním blesku nebo vibracemi.

Chytrý zvonek Mydbell je napájený stejně jako běžný zvonek, na rozdíl od něj však nepřenáší stisk tlačítka po elektrické síti, ale posílá ho bezdrátově na bránu, která se postará o jeho odeslání skrze síť (přes router) do telefonu, tabletu nebo počítače. Mydbell je kompatibilní se všemi systémy zvonků od 8 do 24 voltů a k instalaci nemusíte volat elektrikáře ani mít znalosti v oboru. Projekt je ve fázi startupu a předpokládaný termín dodání prvních zvonků je konec roku 2016. Počítejte s cenou zhruba 2 700 Kč a poštovným asi 200 Kč.

Jak se vám líbí chytré zvonky? Pořídili byste si některý z nich domů? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

2) Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

3) Jak snadno naučíte domácnost novým kouskům? Pořiďte si chytré zásuvky a ovládejte elektroniku mobilem

4) I vodovodní baterie mohou být chytré! Co všechno dnes dokáží a co dalšího by mohly umět v budoucnosti?

5) Jak dopřát květinám přesně to, co potřebují, aby krásně rostly? Pomohou vám chytré senzory a květináče

6) Máte doma kocoura v toulavých botách nebo psa útěkáře, který se často někam zaběhne? Pořiďte jim obojek s GPS

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 47x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek
Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 59x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek
Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 89x

Potřebujete provonět domov, zbavit se všech nežádoucích pachů a vydezinfikovat vzduch? Pořiďte si katalytickou lampu. Na jakém principu funguje, co všechno umí, kolik stojí a jak byste ji měli správně používat a čistit?

Celý článek