PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

CRRR, CRRRR!!! Kdopak to zvoní u vašich dveří? Chytrý zvonek vám to řekne a ukáže, i když nejste doma

Chcete mít přehled o tom, kdo zvoní u vašich dveří, i když zrovna nejste doma? Pokud máte chytrý domovní zvonek s kamerou a připojením k internetu, pak to není žádný problém. Jak funguje, které typy existují, co umí a kolik stojí?
Vydáno: 26.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4370x

V dnešní době už ani nemusíte vstávat z gauče, abyste návštěvě otevřeli dveře. Stačí, když budete mít u dveří nainstalovaný chytrý zvonek propojený přes internet s mobilem a zámkem. Návštěva zazvoní, telefon vás na to upozorní, vy se podíváte, kdo zvoní, pozvete návštěvu dovnitř a zmáčknutím jednoho tlačítka jí odemknete dveře. A pokud nejste doma? Nevadí. Přes mobil si zkontrolujete, kdo zvoní, a případně si i pořídíte záznam o návštěvě. No a také si skrze zvonek můžete s osobou před dveřmi promluvit a domluvit se, kdy budete doma.

<p>Díky chytrému zvonku budete mít přehled o tom, kdo zvoní u vašich dveří. Foto: ©Depositphotos.com/pablocalvog</p>

Díky chytrému zvonku budete mít přehled o tom, kdo zvoní u vašich dveří. Foto: ©Depositphotos.com/pablocalvog

DoorBird

Chytrý zvonek DoorBird od společnosti Bird Home Automation lze ovládat z chytrého telefonu i tabletu. Zvonek má kameru, takže můžete na dálku přes internet komunikovat s návštěvníky. Zvonek je možné propojit i s dalšími kamerami a elektronickým zámkem, díky kterému na dálku odemknete důvěryhodným osobám. Kamera automaticky pořídí snímek osoby stojící u dveří a posledních 20 fotek ukládá pro případnou pozdější kontrolu. Má širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 180 stupňů a infračervené noční vidění. Zvonek musí být zapojený do zásuvky. Zvonek DoorBird pořídíte od zhruba 9 500 Kč.

Ring Video Doorbell

Ring Video Doorbell má integrovanou kameru s pohybovým čidlem. Při přiblížení osoby se kamera automaticky zapne a obraz přenáší do aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu. Zvonek může nahradit samostatný kamerový systém, můžete přes něj mluvit na návštěvníka a záznam obrazu se ukládá na cloudu. Ke zvonku lze zapojit i speciální elektrický zámek, takže pak návštěvě na dálku otevřete dveře.

Ring Video Doorbell jde propojit se službou IFTTT, která umožňuje třeba to, že se vám doma při zazvonění vypne hudba nebo že se rozsvítí světla, když pohybové čidlo zaznamená pohyb u dveří. Události o zazvonění pak můžete nechat zaznamenat do Evernote nebo Google kalendáře. Záznam videa do cloudu je placený, stojí zhruba 80 Kč měsíčně nebo 720 Kč ročně. Bez předplatného lze obraz pouze přenášet online bez možnosti uložení. Ke zvonku připojíte jakýkoliv drátový zvonek, který používá střídavý proud, případně k němu můžete dokoupit vnitřní zvonek Ring (abyste doma slyšeli zvonění). Vnitřní zvonek stojí zhruba 720 Kč, kamera pak 4 800 Kč.

August Doorbell Cam

Chytrý zvonek August Doorbell Cam kombinuje několik zařízení najednou. Zvonek je napojený na domácí Wi-Fi síť, po zazvonění dostanete notifikaci na svůj mobilní telefon a díky HD kameře se snímačem pohybu návštěvu uvidíte na jeho displeji. S návštěvou si můžete promluvit a na dálku jí otevřít dveře. Zvonek totiž spolupracuje i s chytrým zámkem. V aplikaci si přehrajete záznamy videa návštěv u dveří i záznam vašich hovorů. Kamera stojí v přepočtu asi 5 000 Kč.

Mydbell

Pokud chcete udělat chytrý zvonek z elektrického zvonku, který zrovna máte, můžete využít Mydbell. Jen se musíte spokojit s tím, že návštěvníky neuvidíte, ale pouze dostanete na mobil zprávu o tom, že někdo zvoní. Nestane se tak, že byste zvonění přeslechli kvůli tomu, že jste třeba na zahradě, balkóně, terase nebo máte v uších sluchátka. V aplikaci lze aktivovat i režim pro neslyšící, ve kterém je zvonění indikováno blikáním blesku nebo vibracemi.

Chytrý zvonek Mydbell je napájený stejně jako běžný zvonek, na rozdíl od něj však nepřenáší stisk tlačítka po elektrické síti, ale posílá ho bezdrátově na bránu, která se postará o jeho odeslání skrze síť (přes router) do telefonu, tabletu nebo počítače. Mydbell je kompatibilní se všemi systémy zvonků od 8 do 24 voltů a k instalaci nemusíte volat elektrikáře ani mít znalosti v oboru. Projekt je ve fázi startupu a předpokládaný termín dodání prvních zvonků je konec roku 2016. Počítejte s cenou zhruba 2 700 Kč a poštovným asi 200 Kč.

Jak se vám líbí chytré zvonky? Pořídili byste si některý z nich domů? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

2) Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

3) Jak snadno naučíte domácnost novým kouskům? Pořiďte si chytré zásuvky a ovládejte elektroniku mobilem

4) I vodovodní baterie mohou být chytré! Co všechno dnes dokáží a co dalšího by mohly umět v budoucnosti?

5) Jak dopřát květinám přesně to, co potřebují, aby krásně rostly? Pomohou vám chytré senzory a květináče

6) Máte doma kocoura v toulavých botách nebo psa útěkáře, který se často někam zaběhne? Pořiďte jim obojek s GPS

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 114x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 182x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek