PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak v domácnosti ročně ušetřit několik tisíc? Najděte si díky srovnávačům cen levnější poskytovatele služeb

Srovnejte si účty a zjistěte, kde byste mohli ušetřit. Výběrem vhodného dodavatele můžete ročně uspořit tisíce korun. Nemáte čas procházet stránky všech poskytovatelů a běhat po jejich pobočkách? Použijte srovnávače cen služeb.
Vydáno: 26.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1807x

Při výběru správného dodavatele energií či jiných služeb do domácnosti můžete ročně ušetřit tisíce korun. Abyste nemuseli procházet webové stránky všech poskytovatelů nebo běhat po jejich kamenných pobočkách, použijte nezávislý srovnávač, který nepreferuje žádného dodavatele v závislosti na provizích či jiných výhodách a není s žádným dodavatelem v obchodním vztahu. Kalkulátor by neměl vyžadovat zadání jakýchkoliv osobních údajů, které by mohli obchodníci použít ke kontaktu s vámi. Je to přijatelné pouze v případě, kdy se jedná o dobrovolnou možnost pro usnadnění komunikace.

I když mnoho srovnávačů nabízí uzavření smlouvy, je lepší je použít pouze pro prvotní rychlou orientaci. Pak je lepší navštívit web poskytovatele vytipovaného produktu a sjednat smlouvu přímo tam. Obvykle si tak zajistíte stejnou nebo ještě lepší cenu, než nabízí srovnávač, protože ten si může vzít nějakou tu provizi za sjednání smlouvy. Navíc je dobré se lépe seznámit s podmínkami smlouvy dané společnosti a nevybírat jen podle nejnižší ceny.

<p>Chcete ušetřit několik tisíc ročně? Najděte si přes srovnávače levnější poskytovatele služeb. Foto: ©Depositphotos.com/artush</p>

Chcete ušetřit několik tisíc ročně? Najděte si přes srovnávače levnější poskytovatele služeb. Foto: ©Depositphotos.com/artush

Srovnávač cen za internet

Na základě uvedení vašich potřeb vám cenová kalkulačka zdarma porovná aktuální služby operátorů a nalezne pro vás cenově nejvýhodnější tarif. Jednotlivé tarify by měly být alespoň 1× měsíčně aktualizované, proto si vždy zkontrolujte datum poslední aktualizace. Ideální je, pokud kalkulačka zahrnuje tarify všech operátorů včetně virtuálních. Ke srovnání můžete použít třeba kalkulačku Korektel.

Porovnání cen dodavatelů elektřiny a plynu

V dnešní době existuje velké množství dodavatelů energií, takže nelze očekávat, že v jednom srovnávači najdete kompletní přehled jejich cenových nabídek. Proto je lepší nespoléhat se pouze na jeden, ale vyzkoušet jich několik. Srovnávač musí pracovat s aktuálními daty a kromě aktuálních ceníků může sledovat i historický vývoj cen u dodavatelů a s předstihem uveřejňovat budoucí ceny energií. Žádný kalkulátor nedokáže zcela přesně spočítat roční náklady v konkrétním odběrném místě. Srovnání je do jisté míry vždy pouze orientační. Na internetu najdete spoustu srovnávačů cen energií, vyzkoušejte například kalkulátor ERÚ, TZB-info, CenyEnergie nebo Srovnejto.

Srovnávač řemeslníků

Pro výběr kvalitních řemeslníků můžete použit srovnávač řemeslníků. Na webu vyplníte svou poptávku (popíšete co nejpřesněji, co od řemeslníka potřebujete a v jaké lokalitě), provozovatelé webu následně osloví nejvhodnější firmy či živnostníky ve vašem okolí a řemeslníci vám pak zašlou svoji nabídku včetně navrhované ceny. Rozhodujícím kritériem při finálním výběru by pak pro vás měly být kromě ceny i reference od bývalých zákazníků. Existuje několik portálů, které vám připraví nabídku přesně podle vašich požadavků, třeba Nej Řemeslníci, Seznam řemeslníků nebo AAA poptávka.

Kalkulačka pojištění majetku

Pojištění chrání domácnost či stavbu proti nejrůznějším negativním vlivům, jako jsou živelné pohromy, havárie, úmyslná poškození nebo krádeže. Pro zjištění všech nabídek můžete využít kalkulačku, pro přesnou nabídku ji však musíte poctivě vyplnit. Kalkulačka většinou srovná cenu vašeho pojištění s nabídkami od jiných pojišťoven. Opět nelze očekávat, že v přehledu budou všechny nabídky.  

Kalkulačka by měla pracovat s aktuálními údaji a nejlépe i s akčními nabídkami a internetovými sazbami pojišťoven. Jen tak získáte pojištění za takovou sazbu, jakou vám kalkulačka nabídla. Srovnání můžete provádět podle ceny, ale i rizik, na která chcete svůj majetek pojistit. Pojištění domácnosti či nemovitosti můžete srovnat v kalkulačce Srovnejto, Srovnávač nebo Ušetři peníze.

Hypoteční kalkulačky

Podobně jako nabídku pojištění můžete srovnat i nabídku hypoték. Celkové náklady na hypotéku však mohou být oproti hodnotě uvedené ve srovnávači vyšší, pokud musíte bance uhradit další poplatky související s hypotékou (třeba odhad nemovitosti nebo poplatek za poskytnutí hypotéky na základě návrhu na zápis do katastru nemovitostí). Výše poplatků obecně závisí na aktuální obchodní strategii banky, hodnocení klienta a jeho konkrétní situaci. Hypotéky můžete porovnat ve srovnávači Kurzy.cz, Hypoteční kalkulačka nebo Měšec.

Používáte při výběru poskytovatelů služeb do domácnosti srovnávače cen? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Jak se přestěhovat snadno a rychle? Zavolejte si na pomoc stěhováky a nechejte na nich všechnu těžkou práci

2) Chcete si užívat všech výhod zahrady, ale nechce se vám o ni starat, případně na to nemáte čas? Najměte si zahradníka

3) Stalo se z vašeho bazénu zahradní jezírko plné žabince, takže se nemáte kde osvěžit? Najměte si bazénáře, ať ho vyčistí

4) Máte mravence v kredenci, štěnice v posteli nebo hlodavce na půdě? Zavolejte deratizátora, ať je zneškodní

5) Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely 

6) Odjíždíte na delší dobu pryč a neznáte nikoho, kdo by se vám postaral o dům? Domluvte si hlídače přes house sitting

7) Chcete večer někam vyrazit a odpočinout si, ale nemá vám kdo pohlídat děti? Najměte si chůvu na hlídání

8) Chcete poznat nové lidi a něco si vydělat? Poskytněte cestovatelům místo k přespání nebo jim pronajměte pokoj

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 167x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek