PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Hledáte nové, úsporné a ekologické bydlení? Ideálním řešením je dřevostavba. Od objednávky se do 3 měsíců nastěhujete

Plánujete výstavbu nového bydlení a sníte o rychlém a ve výsledku úsporném řešení? Objednejte si dřevostavbu na klíč. Kromě spodní betonové desky odpadají veškeré mokré procesy i technologické pauzy. Po jednom měsíci jste ve svém.
Vydáno: 24.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5341x

Bydlení v dřevostavbě je v současnosti snem mnoha rodin i lidí, kteří chtějí mít vlastní příbytek podle svých představ. Moderní technologie při výrobě rodinných domků ze dřeva přitom už bez problémů dokáží spojit tradici a historii tohoto typu staveb u nás s požadovanou úsporou energií. Naivní jsou přitom názory, že takový dům nevydrží věky. Dřevo výrobci pochopitelně upravují proti škůdcům a potom je takřka věčné. Dokladem toho jsou na vesnicích obdivované nádherné dřevěné chalupy, nebo urbanistické celky ve skanzenech. A to víceméně na celém světě.

<p>Bydlení v dřevostavbě je příjemné. Navíc uspoříte nemalé částky za energie. Foto: ©Depositphotos.com/virgonira</p>

Bydlení v dřevostavbě je příjemné. Navíc uspoříte nemalé částky za energie. Foto: ©Depositphotos.com/virgonira

Co je to vlastně dřevostavba? Dá se říci, že stavba, která je „převážně“ konstruovaná ze dřeva. V přízemí dřevostavby je většinou základová deska, případně podsklepená část. Tato část stavby z technických, technologických i praktických důvodů bývá betonová, nebo betonová a zděná. Ostatní podlahy i stropy lze s úspěchem zaměnit za dřevěné konstrukce. Co ještě můžete zaměnit za dřevo a dřevěné komponenty, případně materiály, dřevo obsahující?

Dřevostavba vám umožní šetrný a úsporný provoz nového bydlení

S dopomocí moderních izolací jsou to kompletní stěny. Obdobně i střecha s výjimkou krytiny nebo oplechování izolací. Bez problémů můžete pomocí dřevěných konstrukcí řešit schodiště, stejně jako garáže, altány, zahradní nábytek a různé pergoly. Rozvody vody nebo elektřiny ponechávají stavebníci na stávajících technologiích. Využijte v tomto kontextu úsporná řešení. Jsou to třeba krby, spojené se systémem ohřevu topné vody, zemní čerpadla, rekuperační jednotky či stínící technika. To vše umožní šetrný, úsporný, ekologický a nezávislý provozní standard vašeho bydlení.Kde ale najít vlastní bydlení, které bude splňovat parametry plnohodnotného rodinného domu, bude energeticky úsporné, ekologické, kvalitní a navíc levné? Máme jeden tip, konkrétně na dřevostavby RD Rýmařov. Mezi jejich hlavní výhody patří stylový a moderní vzhled, extrémně rychlá výstavba, výhodná cena a úspora energií. Jinými slovy, domky nejsou žádné „hájenky“, bydlet budete už do 1 měsíce, cenově se dostanete i pod 2 miliony Kč a poté ušetříte až desetitisíce za energie.

Průměrná doba od rozhodnutí stavět dům po vyřízení stavebního povolení činí asi 7 měsíců.

Firma díky stavebnicové technologii a použitému materiálu staví rychle při nízkých nákladech. Je na čase opustit mylné představy, které možná o dřevostavbách máte. Jejich důsledkem je fakt, že se u nás staví méně než 1 % staveb ze dřeva, zatímco v sousedním Rakousku a Německu je to mezi 10 a 15 %, v USA 60 %, ve Skandinávii a Kanadě dokonce přes 70 %. Nové a energeticky úsporné bydlení vám postaví jeden z největších výrobců montovaných rodinných domů v EU.

<p>Rodinný domek KUBIS 631. <em>Foto: RD Rýmařov</em></p>

Rodinný domek KUBIS 631. Foto: RD Rýmařov

RD Rýmařov s. r. o. působí na stavebním trhu téměř 46 let. Realizovala téměř 23 000 staveb, a to nejen rodinných či bytových domů, ale také celých developerských projektů. Na úplném počátku bylo know-how západoněmecké firmy OKAL. „Dnes se opíráme o vlastní, mnohaleté zkušenosti a máme sebevědomí i potenciál operovat na evropském stavebním trhu,“ řekl ing. Jiří Pouhloudek, spolumajitel a obchodní ředitel firmy RD Rýmařov.

Části vaší nové dřevostavby vyrobí přímo v rýmařovských halách

Výroba jednotlivých částí vaší nové dřevostavby probíhá v halách přímo v Rýmařově. Zde vám na moderní automatické výrobní lince připraví obvodové stěny, stropy, příčky a další komponenty. Do obvodových stěn pak výrobce usadí okna i dveře, připraví zateplení a venkovní TMF omítky. Tyto hotové konstrukční prvky převezou montéři na místo stavby, kde je pomocí jeřábu usadí na hotovou základovou desku. Díky předpřípravě je dřevostavba nejpozději do měsíce hotová.Časový harmonogram výstavby od RD Rýmařov počítá s 1 až 4 týdny na studii domu zdarma, čtyři až 8 týdnů zabere zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení, ale současně také osazení domu na pozemku a přípojky. Vyřízení stavebního řízení, ohlášení stavby, plus souhlasu s užíváním trvá 4 až 9 týdnů, základová deska a příprava staveniště od RD Rýmařov vezme dva až tři týdny. Příprava domu, zařazení do harmonogramu a nákup jednotlivých dílů trvá 8 týdnů, vlastní stavba domu pak 2 až 4 týdny.

Série komponentů napomáhá mimořádným energetickým úsporám domů z RD Rýmařov.

Konstrukce domů z RD Rýmařov využívá obvodové stěny nejen s důkladnou vnitřní izolací, ale navíc i s vnější termofasádou. Mimořádným energetickým úsporám napomáhá i série dalších komponentů, tedy oken, střešních oken i vchodových a terasových dveří výborných parametrů.

Modelový příklad platebního kalendáře pro typ Nova 101 model 2016 při 100% platbě hypotékou nebo stavebním spořením:
- 36 300 Kč zaplatí klient projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení (před objednáním)
- 100 000 nebo 250 000 Kč záloha při objednání domu (po podpis smlouvy o dílo)
- ostatní platby jsou se splatností do 15 dnů po předání a převzetí domu klientem

<p>Rodinný domek NOVA 101. <em>Foto: RD Rýmařov</em></p>

Rodinný domek NOVA 101. Foto: RD Rýmařov

Proč byste tedy měli stavět rodinný dům na klíč s RD Rýmařov? Maximální délka výstavby, a to i u největších domů, je 1 měsíc. Nezáleží na tom, zda je zima a mráz. Můžete si vybrat z 11 typových řad domů, přičemž každá řada nabízí množství rodinných domů, jejich variant provedení a různých architektonických doplňků. Cena ve smlouvě je vždy konečná, bez vícenákladů, a získáte i záruku 30 let na konstrukční systém. Garantovaným maximem pro vytápění je 60 kWh na m2 ročně.

Veškeré pracovní postupy i mokré procesy na stavbě jdou mimo vás

U dřevostaveb klady nesporně převyšují nad zápory. Na stavbě odpadají kromě spodní desky veškeré mokré procesy, veškeré pracovní postupy jdou mimo vás. Až po finální montáž se všechno odehrává v halách realizační firmy. Po 30 dnech si cinkáte klíčky od „svého hnízdečka“ a toto je k nastěhování. Žádné míchačky, žádné prosívání písku, betony, omítky, schnutí, otravné prostoje, potřebné na různé technologické procesy. Vaše stavba se neřídí denní dobou nebo ročním obdobím.I přes klady dřevostaveb panuje mnohdy u nás stále přesvědčení, že cihla je cihla. Myslíte ale, že v Kanadě, Americe, ve Finsku a vlastně skoro v celém světě opravdu nemají cihly? Nebo využívají regionálních zdrojů, jednoduchosti řešení a výsledného efektu? Zapřemýšlejte. Ekologie, přírodní materiály, recyklace, úspora, kvalita, tradice, krása dřeva… To vše jsou aspekty, které vám poskytne dřevostavba. Pokud je to jen trochu možné, zkuste této malé vnitřní nápovědě naslouchat. Odměna v podobě nádherného, zdravého a úsporného bydlení vás nemine.

Rozhodli jste se pro výstavbu energeticky úsporného bydlení v dřevostavbě? Napište do komentáře pod článkem, jaké jste měli zkušenosti a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 114x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 182x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek