0komentářů

Workout hřiště pro děti od 6 do 14 let jsou v kurzu. Zacvičte si také s použitím vlastní tělesné váhy

Dětské hřiště na zahradu v kategorii street workout je prima, šetří vaše šlachy, vazy i klouby. Navíc nepotřebujete žádnou tělocvičnu, fitko či drahé posilovací stroje. Stačí vám jenom váha vlastního těla. Čtěte 41. díl Babybytu.
Vydáno: 23.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2194x

V tuzemsku jsou stále oblíbenější až módní takzvaná street workoutová hřiště. Sportovní aktivity na nich jsou určeny spíše pro starší děti, ale v některých provedeních se tvůrci nebrání účasti zájemců „až do 99 let“. Jednoduše řečeno, jedná se o tělocvičnu v přírodě. Obsahuje sestavy bradel, žebřin, hrazd i dalších prvků, na kterých si děti, ale i vy, zacvičíte výhradně s pomocí vlastní tělesné váhy.

Soustavu nářadí mohou využít děti, mládež i dospělí

Výrobci dodávají sestavy nářadí z kvalitního akátového dřeva, které je odolné proti povětrnostním podmínkám i pravidelnému veřejnému užívání. Zpravidla je v nabídkách i nátěr dvěma vrstvami silnovrstvé lazury a ošetření kovových dílů proti korozi zinkovou vrstvou. Styl workout tréninku je známý už tisíce let, jeho základy najdeme v řeckořímské gymnastice. K nám se tento trend cvičení dostal zejména z USA a zemí východní Evropy, Ruska a Ukrajiny.

<p>Na workout nářadí se každý může do sytosti vyblbnout. Posílíte si nejen tělo, ale i duši. Foto: ©Depositphotos.com/serrnovik</p>

Na workout nářadí se každý může do sytosti vyblbnout. Posílíte si nejen tělo, ale i duši. Foto: ©Depositphotos.com/serrnovik

Při workout cvičení na veřejných hřištích odpadá potřeba posilovacích strojů. Většina cviků pak vychází ze základních nářadí, kruhů, hrazdy, bradel, žebřin, a laviček. Ve srovnání s posilovnou teenager nejenže ušetří peníze, ale cvičení tolik nenamáhá vazy ani šlachy a je i daleko šetrnější ke kloubům. Prevence kriminality a tvorba komunit na sportovní bázi je bonus pro rodiče navíc.

Dětská workout hřiště mají menší průměr trubek než ta pro dospěláky.

Workoutovou sestavu – teens pro děti od 6 do 14 let, si můžete pořídit i domů na zahradu. Musíte jen mít volný prostor 7,4 × 5,3 metru na udržovaném trávníku a 52 000 Kč v peněžence. Doprava je zdarma. Sestavu z tlakově impregnovaného dřeva tvoří lepené, proti hnilobě a škůdcům ošetřené hranoly. Dále tyče o menším průměru 28 mm či lezecí síť. Jednotlivé prvky jsou obecně nižší, maximálně do 2 m proti venkovnímu „fitness pro dospělé“. Vše drží v kovových pozinkovaných kotvách.Kvůli znatelnému a poměrně rychlému rozvoji tělesné kondice má venkovní workoutové cvičení v oblibě hlavně dospívající mládež. Na hřištích se ale vyřádí prakticky kdokoli od 3 do 100 let. Na sestavách můžete provádět strečink, protahovat jednotlivé svalové skupiny, ale i posilovat a tím si zvyšovat tělesnou sílu. Materiál těchto workoutových hřišť, venkovního fitness, bývá nejen kvalitní lepené smrkové dřevo, ale i odolné dřevo akátové.

Posilovna pro vlastní váhu těla zažívá v posledních letech obrovský boom

Nové trendové sportoviště objednáte u několika firem na internetu. Dřevo vždy dodávají s ochranou proti vlivům počasí a kovové prvky ošetřené proti korozi. Cenové rozpětí je velmi široké, od 2 300 Kč za jednotlivý prvek, třeba dřevěné schody, až po celou sestavu prvků za 78 000 korun. Odborníci tvrdí, že cvičení s vahou vlastního těla je pro člověka mnohem vhodnější než cvičení se závažím.V tuzemsku je v provozu celá řada workoutových hřišť. Od letoška se jím může pochlubit například Kutná Hora. Dále je má třeba Mimoň, z větších měst pak Brno či Olomouc. V Ostravě si teď můžete fyzičku pilovat dokonce na šesti místech. Hřiště ve velkých městských aglomeracích mohou včetně úprav povrchu a doplňkových staveb přijít i na půl až tři čtvrtě milionu korun. Přestože hřiště z principu nejsou pro ty úplně nejmenší děti, je vidět, že se na nich zabaví a vyblbnou úplně všichni, shodují se zástupci radnic.

Rozhodli jste si domů pořídit část sestavy na workout hřiště? Napište do komentáře pod článkem, kde jste načerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům s nákupem i cvičením.

Podívejte se také na další díly ze série Dětská hřiště:
1. Jak zabavíte potomky při tropech nad 30 °C? Pořiďte jim dětské vodní hry.
2. Co dál o prázdninách s volným časem? Dětská lezecká stěna=adrenalinový zážitek.
3. Vaše domácí hřiště oživí lanová dráha pro děti. Sednout a hurá dolů!
4. Jak dítě zabavit na dlouhé hodiny a zároveň rozvíjet jeho schopnosti? Postavte mu průlezku.
5. Máte doma malého Spidermana? Pořiďte provazové sítě, žebříky či prolézačky.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 29x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek
Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 54x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek
Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 85x

Potřebujete provonět domov, zbavit se všech nežádoucích pachů a vydezinfikovat vzduch? Pořiďte si katalytickou lampu. Na jakém principu funguje, co všechno umí, kolik stojí a jak byste ji měli správně používat a čistit?

Celý článek