PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Lámete si hlavu nad tím, jak osvětlit květináče či zahradní cestičky? Se svítícími kameny to jde snadno a rychle

Chcete mít fešáckou zahradu nebo terasu i v noci? Vyzdobte ji svítícími kameny. Z čeho jsou vyrobené, jak v noci svítí a které typy svítících kamenů existují? Jak dlouho svítí, kolik stojí a k čemu všemu je můžete použít?
Vydáno: 19.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3952x

Máte krásně nazdobenou zahradu, ale je vám líto, že ve tmě žádná dekorace nevynikne? Ozdobte svou zahradu tak, aby to bylo vidět i v noci, nasvětlete ji pomocí svítících kamenů. Ve dne budou působit nenápadně, jakmile se však setmí, vaše zahrada se jako zázrakem rozsvítí magickým světlem. S výzdobou to však nepřehánějte, ať to u vás nevypadá jako v Las Vegas. Svítícími kameny a oblázky můžete ozdobit třeba záhony, květináče, chodníčky, jezírko či schody. Prakticky vše, co vás napadne. Fluorescenční oblázky nasypané podél cestičky nebo kolem schodů navíc poslouží jako orientační světlo, díky kterému je snadno najdete i ve tmě.

<p>Fosforeskujícími kameny můžete ozdobit prakticky cokoliv. Foto: bestdarky.cz</p>

Fosforeskujícími kameny můžete ozdobit prakticky cokoliv. Foto: bestdarky.cz

Fosforeskující oblázky

K nasvětlení je nejjednodušší použít fosforeskující kameny, které za denního či umělého světla absorbují světlo a v nočních hodinách nebo na temném místě začnou svítit. Kromě světla tak nepotřebují žádné další externí napájení. Barva světla bývá zelená, modrá i žlutozelená a kameny vydrží svítit zhruba 6 - 8 hodin. A co je nejlepší? Jednoduchá instalace. Stačí je totiž nasypat tam, kde chcete, aby svítily (třeba do jezírka nebo kolem houpačky).

Kamínky jsou vyrobené ze speciálního povětrnostně odolného plastu, neobsahují žádné radioaktivní látky a nejsou toxické. Většinou jsou docela malé s průměrem do zhruba 3 cm a za tepla je můžete tvarovat, vrtat nebo brousit, takže je snadno přizpůsobíte vašim potřebám. Navíc je můžete vkládat do betonu, kamene či dlažeb. Zajímavého nočního efektu docílíte tím, že oblázky zamícháte mezi klasické kamínky, kterými vysypete cestičky na zahradě. Balení obsahující 100 malých oblázků stojí kolem 300 Kč.

Jak vypadá zahrada osvětlená fosforeskujícími oblázky? Podívejte se na Pinterest.

Pro zalití do betonu se hodí spíše fotoluminiscenční štěrk, který svítí žlutozeleně nebo modrozeleně. Také seženete svítící písek, který je vyrobený na bázi kovů alkalických zemin hlinitanu, který má za standardních podmínek světle žlutou barvu a při snížených světelných podmínkách vyzařuje v žlutozelené nebo modrozelené barvě. Písek je však určený pro sklářský průmysl a glazování (především proces slinování a obalování).

Svítící kameny na elektrický pohon

Pokud chcete, aby kameny více svítili, nebo toužíte po větší dekoraci, pořiďte si světla imitující kamenné oblázky. Většinou mají halogenové nebo LED žárovky a bývají poháněné bateriemi nebo solárním panelem. Některé však musíte zapojit do zásuvky.  Kameny mohou být vyrobené z robustního polyresinu odolného proti povětrnostním vlivům i ze skla, které je odolné proti vysoké zátěži. Skleněné kameny je možné použít i pod vodou, ale ujistěte se, že mají dostatečné krytí IP. Do exteriéru stačí IP 44, kdy je světlo chráněno proti stříkající vodě, pro trvalé použití pod vodou by mělo být IP 68.

LED kameny na solární pohon, které se automaticky rozsvítí po setmění, stojí 420 Kč (souprava jednoho velkého a deseti malých kamenů se solárním panelem). Velký plastový kámen s LED zdrojem, kterému můžete pomocí dálkového ovladače měnit barvu světla, stojí 1 850 Kč (rozměr 150 × 400 mm). Svítící kameny mohou být vyrobeny i z průsvitného plastu pokrytého pískem. Tyto stojí podle typu a velikosti od 2 400 Kč.

Seženete i svítidla vyrobená z masivního polyethylenu s ručně lepenými elementy z přírodního pískovce a s nohou z masivního hliníku, třeba ve tvaru koule, sloupku nebo krychle. Zdroj světla je LED nebo halogen a podle velikosti a tvaru stojí svítidlo od 20 000 Kč výše. Jako nejluxusnější variantu pak můžete zvolit přírodní lomový kámen, který je rozříznutý a do mezery mezi jednotlivými částmi je vložené speciální tvrzené sklo. Spodní část kamene je pak provrtaná pro potřebu umístění halogenového osvětlení.

<p>Venkovní dekorační světlo z lomového kamene vypadá luxusně. Foto: led-zahrada.cz</p>

Venkovní dekorační světlo z lomového kamene vypadá luxusně. Foto: led-zahrada.cz

Líbí se vám svítící kameny do zahrady, anebo nemáte takové dekorace v lásce? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 140x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 229x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 241x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek