0komentářů

Máte doma kocoura v toulavých botách nebo psa útěkáře, který se často někam zaběhne? Pořiďte jim obojek s GPS

Jak najít zaběhnutého psa či zatoulaného kocoura? Moderní doba přináší moderní nástroje pro jejich hledání. Vybavte zvířecího miláčka GPS obojkem napojeným na chytrý telefon. Které se dají pořídit, jak fungují a kolik stojí?
Vydáno: 12.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1414x

Jak najít zaběhnuté zvíře snadno a rychle? Pořiďte mu obojek s GPS. Vyhnete se tak marnému pobíhání po městě či parku, vykřičeným hlasivkám, bolavým nohám a hlavně spoustě starostí. Už nebudete muset tisknout haldu plakátů s jeho fotkou a nabízenou odměnou, stačí, když se podíváte na mobil a hned budete vědět, kde běhá a kam si pro něj máte zajet.

Obojek s GPS lokátorem by měl mít dlouhou výdrž baterie, standard vodotěsnosti IP 67, odolnost proti nárazům a malou hmotnost, aby psa při nošení nějak nezatěžoval. GPS lokátor vám umožní sledovat trasu, po které se váš mazlíček procházel, i kompletní historii pohybu, a to přes SMS a mobilní aplikaci. Nevýhodou standardních GPS lokátorů bývá, že většinou mají nízkou výdrž baterie, a pokud zvíře někde zapadne, většinou ztratí signál.

<p>Obojek s GPS lokátorem je moderní nástroj pro hledání zatoulaných zvířat. Foto: agrarking.com</p>

Obojek s GPS lokátorem je moderní nástroj pro hledání zatoulaných zvířat. Foto: agrarking.com

GPS lokátory pohybu

GPS obojky bývají lehké, takže je mohou nosit i menší zvířata, a to už od zhruba 5 kg váhy. Některé obojky mají kromě možnosti sledování pohybu i mikrofon pro odposlech okolí a oboustrannou komunikaci, abyste na zvíře nebo nálezce mohli mluvit na dálku. Obojek vás může upozornit na to, že se pes dal do pohybu, a aby nezvonil pokaždé, bude se vám hodit funkce GEO fence, která umožňuje nastavit zóny, ve kterých se zvíře smí či nesmí pohybovat. Při vstupu nebo výstupu z této zóny pak dostanete upozornění na mobil.

GPS nefunguje všude (třeba z důvodu zastínění hustým porostem nebo vysokými budovami), takže je dobré, když má obojek i funkci LBS. Ta umožňuje přibližnou lokalizaci mobilních zařízení (mobilních telefonů či lokalizačních obojků) pomocí komunikačních vysílačů, které zajišťují komunikaci mezi mobilním zařízením a sítí. Aby mohl lokátor komunikovat na dálku, tak do něj musíte vložit micro SIM kartu s nabitým kreditem (nebo s aktivovaným datovým tarifem, pokud chcete využívat sledování přes webový server či smartphone aplikaci).

Lokátory, které nepotřebují SIM kartu

Pokud nechcete platit za datové přenosy, pořiďte si obojek vysílačkou. Spojení ruční stanice s obojkem na krku psa je rádiové, tedy systémem vysílač - přijímač bez potřeby použití sítě GSM (pro mobilní telefony). Nepotřebujete tedy SIM kartu, neplatíte žádné poplatky za přenos mobilnímu operátorovi a použití nezávisí na pokrytí signálem GSM. Musíte však počítat s omezeným dosahem signálu, který se pohybuje kolem 10 km. Na jednu vysílačku pak většinou můžete napojit více obojků. Nevýhodou je poměrně vysoká cena, protože se jedná spíše o profesionální modely.

Klasický obojek s GPS i LBS, který funguje se SIM kartou, stojí kolem 4 000 Kč, profesionální obojek s vysílačkou už vychází na zhruba 17 000 Kč. Při nákupu obojků s GPS lokalizátorem si dejte pozor, protože některé fungují jen se speciální SIM kartou od výrobce a za využívání služeb a mapové podklady musíte měsíčně platit poplatek, jinak je lokátor nefunkční. Například u obojku Kippy je první rok provozu zdarma, ale pro každý další rok musíte prodloužit registraci za poplatek zhruba 800 Kč.

Používáte GPS lokátory pro zvířata? Napište do komentáře pod článkem, jak jste s nimi spokojení.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

2) Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

3) Jak snadno naučíte domácnost novým kouskům? Pořiďte si chytré zásuvky a ovládejte elektroniku mobilem

4) I vodovodní baterie mohou být chytré! Co všechno dnes dokáží a co dalšího by mohly umět v budoucnosti?

5) Jak dopřát květinám přesně to, co potřebují, aby krásně rostly? Pomohou vám chytré senzory a květináče

Sdílejte tento článek 0x 0x 4x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete, aby váš domov působil moderně, elegantně a vzdušně? Nebojte se při jeho zařizování použít sklo

Chcete, aby váš domov působil moderně, elegantně a vzdušně? Nebojte se při jeho zařizování použít sklo

Vydáno: 22.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 46x

Jak vypadá nábytek a bytový interiér ze skla? Které typy skla se v interiérech používají, jak bývá povrchově dokončené a co všechno se z něj vyrábí? Proč se sklo používá, jak moc je bezpečné pro děti a jak náročné je na údržbu?

Celý článek
Udělejte radost někomu z vašich blízkých a nechejte mu dovézt kytici čerstvých řezaných květin až k jeho dveřím

Udělejte radost někomu z vašich blízkých a nechejte mu dovézt kytici čerstvých řezaných květin až k jeho dveřím

Vydáno: 21.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 54x

Chcete potěšit své blízké, ale nevíte jak, nebo jen nemáte moc času? Ukažte jim, že na ně myslíte a objednejte jim krásnou kytici s dovozem až domů. Jak funguje rozvoz květin, kolik stojí a co všechno můžete online objednat?

Celý článek
Chcete snadno změnit vzhled vašeho interiéru? Vteřinový manžel poradí, jak na tapetování nábytku

Chcete snadno změnit vzhled vašeho interiéru? Vteřinový manžel poradí, jak na tapetování nábytku

Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 138x

Máte doma zašlý nábytek a chcete, aby měl šmrnc? Pomohou vám samolepicí tapety nebo fólie. Změníte vybavení interiéru k nepoznání a navíc ušetříte, protože nebudete muset kupovat nové kousky. Vteřinový manžel poradí, jak na to.

Celý článek