PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Máte doma kocoura v toulavých botách nebo psa útěkáře, který se často někam zaběhne? Pořiďte jim obojek s GPS

Jak najít zaběhnutého psa či zatoulaného kocoura? Moderní doba přináší moderní nástroje pro jejich hledání. Vybavte zvířecího miláčka GPS obojkem napojeným na chytrý telefon. Které se dají pořídit, jak fungují a kolik stojí?
Vydáno: 12.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2036x

Jak najít zaběhnuté zvíře snadno a rychle? Pořiďte mu obojek s GPS. Vyhnete se tak marnému pobíhání po městě či parku, vykřičeným hlasivkám, bolavým nohám a hlavně spoustě starostí. Už nebudete muset tisknout haldu plakátů s jeho fotkou a nabízenou odměnou, stačí, když se podíváte na mobil a hned budete vědět, kde běhá a kam si pro něj máte zajet.

Obojek s GPS lokátorem by měl mít dlouhou výdrž baterie, standard vodotěsnosti IP 67, odolnost proti nárazům a malou hmotnost, aby psa při nošení nějak nezatěžoval. GPS lokátor vám umožní sledovat trasu, po které se váš mazlíček procházel, i kompletní historii pohybu, a to přes SMS a mobilní aplikaci. Nevýhodou standardních GPS lokátorů bývá, že většinou mají nízkou výdrž baterie, a pokud zvíře někde zapadne, většinou ztratí signál.

<p>Obojek s GPS lokátorem je moderní nástroj pro hledání zatoulaných zvířat. Foto: agrarking.com</p>

Obojek s GPS lokátorem je moderní nástroj pro hledání zatoulaných zvířat. Foto: agrarking.com

GPS lokátory pohybu

GPS obojky bývají lehké, takže je mohou nosit i menší zvířata, a to už od zhruba 5 kg váhy. Některé obojky mají kromě možnosti sledování pohybu i mikrofon pro odposlech okolí a oboustrannou komunikaci, abyste na zvíře nebo nálezce mohli mluvit na dálku. Obojek vás může upozornit na to, že se pes dal do pohybu, a aby nezvonil pokaždé, bude se vám hodit funkce GEO fence, která umožňuje nastavit zóny, ve kterých se zvíře smí či nesmí pohybovat. Při vstupu nebo výstupu z této zóny pak dostanete upozornění na mobil.

GPS nefunguje všude (třeba z důvodu zastínění hustým porostem nebo vysokými budovami), takže je dobré, když má obojek i funkci LBS. Ta umožňuje přibližnou lokalizaci mobilních zařízení (mobilních telefonů či lokalizačních obojků) pomocí komunikačních vysílačů, které zajišťují komunikaci mezi mobilním zařízením a sítí. Aby mohl lokátor komunikovat na dálku, tak do něj musíte vložit micro SIM kartu s nabitým kreditem (nebo s aktivovaným datovým tarifem, pokud chcete využívat sledování přes webový server či smartphone aplikaci).

Lokátory, které nepotřebují SIM kartu

Pokud nechcete platit za datové přenosy, pořiďte si obojek vysílačkou. Spojení ruční stanice s obojkem na krku psa je rádiové, tedy systémem vysílač - přijímač bez potřeby použití sítě GSM (pro mobilní telefony). Nepotřebujete tedy SIM kartu, neplatíte žádné poplatky za přenos mobilnímu operátorovi a použití nezávisí na pokrytí signálem GSM. Musíte však počítat s omezeným dosahem signálu, který se pohybuje kolem 10 km. Na jednu vysílačku pak většinou můžete napojit více obojků. Nevýhodou je poměrně vysoká cena, protože se jedná spíše o profesionální modely.

Klasický obojek s GPS i LBS, který funguje se SIM kartou, stojí kolem 4 000 Kč, profesionální obojek s vysílačkou už vychází na zhruba 17 000 Kč. Při nákupu obojků s GPS lokalizátorem si dejte pozor, protože některé fungují jen se speciální SIM kartou od výrobce a za využívání služeb a mapové podklady musíte měsíčně platit poplatek, jinak je lokátor nefunkční. Například u obojku Kippy je první rok provozu zdarma, ale pro každý další rok musíte prodloužit registraci za poplatek zhruba 800 Kč.

Používáte GPS lokátory pro zvířata? Napište do komentáře pod článkem, jak jste s nimi spokojení.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

2) Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

3) Jak snadno naučíte domácnost novým kouskům? Pořiďte si chytré zásuvky a ovládejte elektroniku mobilem

4) I vodovodní baterie mohou být chytré! Co všechno dnes dokáží a co dalšího by mohly umět v budoucnosti?

5) Jak dopřát květinám přesně to, co potřebují, aby krásně rostly? Pomohou vám chytré senzory a květináče

Sdílejte tento článek 0x 0x 3x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 124x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek