PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Chcete večer někam vyrazit a odpočinout si, ale nemá vám kdo pohlídat děti? Najměte si chůvu na hlídání

Potřebujete pohlídat dítě? Najměte si chůvu. Jak funguje hlídání dětí a služby typu babysitting? Jak poznat spolehlivou a schopnou chůvu, kde ji sehnat a na kolik vás vyjdou její služby? Zvládne i něco dalšího, než jen hlídání?
Vydáno: 12.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1524x

Děti jsou radost, ale výchova je někdy docela náročná, a tak není divu, když si chce člověk trochu odpočinout, někam vyrazit a udělat si chvilku sám pro sebe. Jenže jak to udělat, když zrovna babička nemá čas a nemůžete sehnat nikoho jiného, kdo by vám děti pohlídal? Není nic jednoduššího, než si najmout chůvu. Práci babysittera vyhledávají především maturanti, studenti nebo mladí lidé, a to za účelem vydělat si peníze, u babysittingových agentur pak většinou najdete kvalifikované pracovnice.

Chůva pohlídá kojence i malé děti, zatímco jste mimo domov. Kromě klasického hlídání je může také vyzvedávat a doprovázet do školy a na kroužky, případně s nimi chodit na procházky. Někdy se s chůvou můžete domluvit i na uvaření, drobném nákupu během procházky s dítětem či úklidu hraček zpátky do polic a boxů na hračky. Chůva by však měla věnovat pozornost především vašemu dítěti a kromě her by měla pečovat i o jeho rozvoj a učení.

<p>Potřebujete pohlídat děti a babička nemá čas? Zavolejte chůvě. Foto: ©Depositphotos.com/ampack</p>

Potřebujete pohlídat děti a babička nemá čas? Zavolejte chůvě. Foto: ©Depositphotos.com/ampack

Kde chůvu hledat

Chůvu můžete hledat přes inzerát v inzertních novinách či na různých inzertních serverech, případně můžete umístit inzerát na nástěnky v okolí středních a vysokých škol nebo přímo v nich. Dnes existují i velké internetové portály, kde si můžete vybrat chůvu online, třeba hlídačky.cz. Ideální je, pokud chůva bydlí nedaleko vás nebo má vlastní auto, aby se k vám dostala snadno a rychle kdykoliv to bude třeba.

Ať už budete chůvu hledat přes inzerát nebo přes agenturu, vždy se informujte na několik zásadních věcí. Chůva musí být spolehlivá, takže by měla mít čistý trestní rejstřík. Ideální je, pokud má absolvované i psychologické testy a dobrý zdravotní stav, což potvrdí zdravotní průkaz. Ten zaručí i bezinfekčnost. O solidnosti chůvy vám však více než výpis z rejstříku trestů řeknou reference od ostatních maminek a předchozích zaměstnavatelů. 

Podle čeho si chůvu vybrat

Při výběru agentury byste měli zohlednit kvalifikaci jejích zaměstnanců. Většina agentur nabízí pedagogicky či zdravotně vzdělané chůvy nebo alespoň maminky s odrostlými dětmi. V některých případech prochází budoucí chůvy i různými testy, což však nemusí být zárukou kvality. Pokud chůva není laskavá a přátelská, tak jen těžko najde i přes veškeré vzdělání společnou řeč s vaším dítětem. Jestliže hledáte chůvu na vlastní pěst, záleží pouze na vás, jakou kvalifikaci po ní budete požadovat. 

Většina agentur vám v rámci svých služeb zaručí pojištění pro případ poškození majetku ve vaší domácnosti. Do určité výše většinou hradí škodu chůva sama, při překročení hranice pak dostanete peníze od pojišťovny. Pokud máte strach o vybavení bytu, požadujte pojištění i po chůvě, kterou kontaktujete přes inzerát. S chůvou se chtějte setkat ještě před tím, než podepíšete smlouvu. Na schůzce by mělo být i vaše dítě, abyste zjistili, jak to mezi ním a chůvou bude "fungovat".

<p>Chůva může děti doprovodit do kroužku nebo je vyzvednout ze školy. Foto: ©Depositphotos.com/mary_smn</p>

Chůva může děti doprovodit do kroužku nebo je vyzvednout ze školy. Foto: ©Depositphotos.com/mary_smn

Kolik hlídání stojí

U agentury se můžete domluvit na jednorázovém i pravidelném hlídání. Na délce pracovní doby a mzdě se obvykle domluvíte s chůvou, sepište to však do písemné pracovní smlouvy nebo dohody o pracovní činnosti. Hlídání dětí, doprovod i kočárkování vás vyjde zhruba od 150 Kč do 250 Kč za hodinu. Hlídání je většinou levnější, pokud je návštěva chůvy delší jak jednu hodinu a když jejích služeb využíváte častěji. U některých agentur si za příplatek můžete domluvit hlídání narychlo, třeba jen půl hodiny předem, nebo další činnosti, jako je třeba drobný nákup či uvaření večeře.

Využíváte někdy služeb chůvy? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Jak se přestěhovat snadno a rychle? Zavolejte si na pomoc stěhováky a nechejte na nich všechnu těžkou práci

2) Chcete si užívat všech výhod zahrady, ale nechce se vám o ni starat, případně na to nemáte čas? Najměte si zahradníka

3) Stalo se z vašeho bazénu zahradní jezírko plné žabince, takže se nemáte kde osvěžit? Najměte si bazénáře, ať ho vyčistí

4) Máte mravence v kredenci, štěnice v posteli nebo hlodavce na půdě? Zavolejte deratizátora, ať je zneškodní

5) Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely 

6) Odjíždíte na delší dobu pryč a neznáte nikoho, kdo by se vám postaral o dům? Domluvte si hlídače přes house sitting

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 110x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 178x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 211x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek