PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Odjíždíte na delší dobu pryč a neznáte nikoho, kdo by se vám postaral o dům? Domluvte si hlídače přes house sitting

Kdo vám pohlídá dům a postará se o květiny i domácí mazlíčky, když jedete na dlouho pryč? Hlídač najatý přes službu house sitting. Po dobu vaší nepřítomnosti se nastěhuje k vám domů a vše zařídí. Jak to funguje a kolik to stojí?
Vydáno: 05.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1615x

Potřebujete odjet pracovně na pár měsíců do zahraničí nebo si chcete užít dovolenou, ale bojíte se, že vás někdo vykrade? Jestliže zabezpečovacím systémům příliš nevěříte a nemáte nikoho, kdo by vám byt či dům pohlídal, zkuste službu house sitting. Funguje to tak, že si najmete člověka, který bude po dobu vaší nepřítomnosti bydlet u vás doma, takže dům nebude prázdný. Hlídač se navíc postará o vaše květiny, domácí mazlíčky, zahradu i hospodářská zvířata (pokud nějaká máte), bude vám vybírat poštu a o dění v domě vás bude průběžně informovat.

<p>Podepište s hlídačem smlouvu, předejte mu klíče od domu a můžete bez starostí odjet na dovolenou nebo za prací. Foto: ©Depositphotos.com/Feverpitch</p>

Podepište s hlídačem smlouvu, předejte mu klíče od domu a můžete bez starostí odjet na dovolenou nebo za prací. Foto: ©Depositphotos.com/Feverpitch

Kdo vám pohlídá byt či dům?

Hlídačem může být prakticky každý, ale dlouhodobější hlídaní většinou dělají ti, co mají možnost pracovat z domu. Protože se pro hlídače jedná o dobrou možnost, jak levně cestovat, naučit se jazyk a poznat život v dané zemi, tak je jich hodně, a proto se vás snaží co nejvíce zaujmout. Na jejich profilu tak najdete prakticky vše o jejich životě, jaké mají zkušenosti se starostí o dům a zvířata, jaký k nim mají vztah, jak jsou na tom s cizími jazyky, jak jsou zruční a jestli mají nějaké speciální dovednosti (třeba péče o vzhled psů, pastevectví, péče o zahrady).

Na jejich profilu většinou najdete také fotky a videa, na kterých se vás snaží zaujmout a předvést svoje speciální dovednosti, případně umístí do svého profilu odkaz na svůj osobní blog. Na profilu hlídače nesmí chybět reference od lidí, u kterých již hlídal. Pokud zatím žádné zkušenosti nemá, měl by uvést alespoň doporučení od majitele domu, kde bydlí, od svých přátel nebo od zaměstnavatele. Ideální je, pokud na profil nahraje i výpis z trestního rejstříku.

Kde hlídače hledat

Inzerát na hlídání domu si můžete zadat na jakémkoliv inzertním serveru, ale nejedná se o příliš dobré řešení, protože nevíte, kdo se vám ozve. Pokud využijete oficiálních webových stránek agentur house sittingu, uvidíte zde o hlídačích veškeré informace včetně referencí, a navíc budete kryti velkou společností v případě, že by se něco stalo. Nejlepší je zadat inzerát u více agentur. Registrace pro majitele domu je většinou zdarma.

Největší z agentur je trustedhousesitters.com, ale za roční členství zaplatíte zhruba od 200 Kč za měsíc. Další agentury jsou třeba housecarers.com či mindmyhouse.com, na venkov se pak zaměřují stránky aussiehousesitters.com.au, homesit.co.nz a mindahome.co.uk. Pro hlídání domu můžete využít i specializované firmy, ale počítejte s tím, že jich u nás mnoho není a za jejich služby musíte zaplatit.

<p>Hlídač se postará nejen o váš dům, ale i domácí mazlíčky. Foto: ©Depositphotos.com/Spaces</p>

Hlídač se postará nejen o váš dům, ale i domácí mazlíčky. Foto: ©Depositphotos.com/Spaces

Jak se s hlídačem domluvit

Při zadávání inzerátu sepište seznam všech požadavků ohledně domu, zahrady a zvířat a do inzerátu uveďte co nejvíce podrobností o nabídce. Kde přesně se dům nachází, jaké má vybavení a co může hlídač využívat, jaké možnosti vyžití má v okolí, jestli může jet na víkend pryč, jestli si může zvát kamarády, o co všechno se bude starat a jaká zvířata bude hlídat včetně toho, jakou péči vyžadují. Zmiňte i nevýhody, které se hlídání týkají (třeba že se jedná o pusté místo bez internetu nebo že máte hodně zvířat, o která je potřeba se postarat).

S hlídačem si před podpisem smlouvy promluvte telefonicky, nebo ještě lépe přes Skype, ještě jednou s ním projděte vše, co od něj očekáváte a domluvte se, za co bude muset platit (třeba účty, údržba domu, krmení pro zvířata). Hlídač si tak může udělat kalkulaci a zjistí, zda si může dovolit nabídku přijmout. Také se ho zeptejte, proč by chtěl hlídat zrovna váš dům a starat se o vaše zvířata. Díky takovému hovoru zjistíte, jak na vás hlídač působí a zda je vám sympatický. S hlídačem vždy sepište smlouvu nebo dohodu o hlídání, nezůstávejte u ústní domluvy. 

Při využití služby house sitting za hlídání neplatíte nic (maximálně členství u agentury). Platíte akorát za energie, ale s hlídačem se můžete domluvit, že svoji spotřebu vody, elektřiny a plynu zaplatí. Pokud si vyberete ke hlídání domu firmu, tak vás péče o chod domu i zahrady zároveň s hlídáním domácích mazlíčků vyjde podle požadavků na zhruba 1 000 - 1 500 Kč za jeden den. Při dlouhodobějším hlídání pak můžete dostat slevu. Firma poskytující služby house sittingu by měla mít sjednané pojištění pro případ, že by se něco stalo. 

<p>Máte zeleninovou zahrádku nebo záhony růží? Hlídač je bude pravidelně zalévat i plít. Foto: ©Depositphotos.com/Nobilior</p>

Máte zeleninovou zahrádku nebo záhony růží? Hlídač je bude pravidelně zalévat i plít. Foto: ©Depositphotos.com/Nobilior

Máte zkušenosti s house sittingem? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky

2) Chcete se z práce vracet do uklizeného a voňavého domova? Najměte si paní na úklid či úklidovou službu

3) Plánujete výměnu nebo renovaci podlahy a nevíte si s tím rady? Zavolejte na pomoc šikovného podlaháře

4) Jak se přestěhovat snadno a rychle? Zavolejte si na pomoc stěhováky a nechejte na nich všechnu těžkou práci

5) Chcete si užívat všech výhod zahrady, ale nechce se vám o ni starat, případně na to nemáte čas? Najměte si zahradníka

6) Stalo se z vašeho bazénu zahradní jezírko plné žabince, takže se nemáte kde osvěžit? Najměte si bazénáře, ať ho vyčistí

7) Máte mravence v kredenci, štěnice v posteli nebo hlodavce na půdě? Zavolejte deratizátora, ať je zneškodní

8) Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely 

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 168x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek