PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak se doma horkem neudusit a zároveň nepustit dovnitř bzučící dotěry? Připevněte do dveří sítě proti hmyzu

Letní vedra nutí často v bytě i domě větrat, ale tím zvyšujete riziko návštěvy nevítaných bzučících tvorů. Dejte pro letošek všem hmyzím vetřelcům rezolutní stop. Vteřinový manžel poradí, jak připevnit sítě proti hmyzu do dveří.
Vydáno: 04.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1224x

Sítě proti hmyzu do oken se vám už podařilo připevnit. Nevítaná hmyzí návštěva ale bez skrupulí přijde i balkonovými nebo terasovými dveřmi. Mouchy poblíž jídla, bzučící komáři při pokusech o spánek, také vám to vadí? Přitom ale ve vedru chcete mít okna i veře dokořán a větrat. Jediná cesta k obraně proti obtěžujícímu hmyzu, jsou sítě nejen do oken, ale i do dveří.

Dveře ven nechte otevřené a pusťte domů příjemné letní teplo

Při krásném letním počasí a za dobrého síťového vybavení se zahrada rázem stane vaším druhým obývacím pokojem. Dveřní sítě proti hmyzu se ovládají většinou manuálně, různými typy madel nebo madlo-příček. V nabídce síťovin v dobrých obchodech najdete několik typů a barev, stejně jako snadno sladíte rám celé sítě proti hmyzu s vašimi okny.

<p>Otevřené dveře si ve vedru zasloužíte. Ale bez komárů a jiného otravného hmyzu. Foto: ©Depositphotos.com/Birute</p>

Otevřené dveře si ve vedru zasloužíte. Ale bez komárů a jiného otravného hmyzu. Foto: ©Depositphotos.com/Birute

Síťovina používaná na pevné, posuvné a rolovací sítě proti hmyzu je ze skelného vlákna, které výrobce potáhl PVC vrstvou. Díky tomu materiál nereaguje ani na výrazné teplotní výkyvy. Plisé dveřní síť, jako poslední ze čtyř typů sítí, montují odborné firmy ve spodní části s velmi nízkým PVC profilem. To vám umožní prakticky bezbariérový přechod mezi interiérem a exteriérem.

Pevné sítě mají jednoduchou konstrukci a vsadíte je do rámů všech dveří.

Pevné sítě proti hmyzu jsou nejjednodušší. Mají pevnou konstrukci, kterou vsadíte do rámů téměř všech typů dveří. V této variantě je síť napnutá do hliníkového rámu a na dveře ji můžete umístit s použitím samozavíracích pantů. Rám sítě je z hliníkových profilů, spojených pomocí "neviditelných" vnitřních či vnějších rohových spojek.Komfortní a současně elegantní variantu představuje posuvná síť proti hmyzu. Uchycení a vedení má ve speciálních kolejnicích, proto je samotný chod sítě velice tichý. Obvykle ji nainstalujete na francouzská okna nebo dveře. Hodí se i do míst, kde je méně prostoru přede dveřmi, ale k otevření vyžaduje vedle dveří prostor, nezapomeňte na to.

Přes těsnicí kartáček nemá žádný hmyz šanci dostat se dovnitř

Posuvné dveřní sítě mají částečné konstrukční omezení. Hodí se do výšky dveří 180 až 240 cm a šířky dveří 60 až 160 cm. Vodicí lišty stojí zhruba 450 Kč za metr a musíte je namontovat nahoře i dole. Posuvná síť má malou hloubku na dveřích, asi 2 cm, proto je nenápadná. Po celém obvodu rámu je kartáček, který dokonale těsní. Hmyz tedy nemá žádnou šanci dostat se do vašeho domova. Posuvnou síť můžete mít na dveřích celoročně.U rolovacích sítí se pohybuje síťovina ve vodicích lištách a navíjí se na hřídel v hliníkovém boxu. Rolování sítě obstarává speciální hřídel s pružinou, kde si můžete doobjednat i brzdu pro plynulejší chod síťoviny ve vodicích lištách. Vodicí i koncová lišta mají také tady těsnící kartáče. Ve stažené poloze síť zaaretujete koncovou lištou do speciálních úchytů. Ovládá se pomocí madel nebo šňůr.

Rozměrnější dveře vybavte spíše plisovanými sítěmi. Mechanicky je posouváte nahoře ve vodicím profilu tvaru U, dole pak ve velmi nízkém PVC profilu.

Standardní dveří síť koupíte jako stavebnici hliníkového dveřního křídla s příčkou, sklolaminátové síťoviny, dveřních samozavíracích pantů, dveřních madel a magnetů pro fixaci dveří v zavřené poloze. Barvu síťoviny zvolíte mezi šedou nebo černou. Rám dodávají výrobci vždy s vnitřním plastovým rohem. Odpadne vám tak problém s jejich vyblednutím. Síť namontujete navrtáním pantů do rámu balkonových dveří, případně jiné připravené zárubně.Velice zajímavou možností je průchozí dveřní síť pro terasy, balkony i vstupní dveře, vybavená magnety. Díky jim se po průchodu síť za vámi sama zavře. Tento typ ocení i chovatelé domácích mazlíčků. Síť je v balení ze dvou dílů o délce 210 cm a šířce 50 cm a nejčastěji v černé barvě. Na místo, třeba do ložnice s průchodem na terasu, ji snadno namontujete s pomocí suchých zipů nebo napínáků.

Návod nevyhazujte a na krabici najdete obrázky potřebného nářadí

Při montáži sítě se zpravidla neobejdete bez návodu. Na krabici najdete na obrázku také nářadí a nástroje, které budete pro sestavení dveřní sítě potřebovat. Skládačky bývají univerzální rozměrem a přizpůsobení konkrétně vašim dveřím tak není problém. Nejdříve si přesně změřte dveře a podle toho zakraťte kovové díly rámu. Sestavte jej dohromady i s rohovými a středovými spojkami.Na hotový rám nainstalujte síť, přičemž použijte přiložený gumový profil. Přesahy pak opatrně zařízněte zalamovacím nožem. K přivrtání rámu se sítí ke dveřním zárubním využijte základní sadu pantů, kterou najdete v krabici s výrobkem. Nakonec rám se sítí osaďte plastovými krytkami spojů a připevněte úchyt s magnetem. Hotové dveře s panty pak namontujte na protikusy v zárubních. Pes vám pohlídá zloděje, dveřní síť zase mouchy, komáry a ostatní hmyzí vetřelce.

Podařilo se vám doma úspěšně připevnit síť proti hmyzu do dveří? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 133x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 222x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 235x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek