PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Co dál o prázdninách s volným časem? Dětská lezecká stěna = adrenalinové zážitky, rozvoj těla i týmové spolupráce

Připravte dětem novou prázdninovou zábavu, která rozvine jejich fyzickou zdatnost a naučí je spolupracovat v kolektivu. Postavte jim venku na zahradě nebo doma v pokoji malou lezeckou stěnu. Netroufáte si? Lze ji koupit i hotovou.
Vydáno: 03.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2934x

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, vaše děti i se svými kamarády užívají sladké volné dny. Dobrodružné zkoumání tajemna můžete podpořit postavením zahradního domečku, bunkru nebo věže. Pokud tedy máte štěstí a vlastníte velký pozemek. Ještě lepší ale bude probudit sportovního ducha vašich potomků, a sice stavbou dětské lezecké stěny.

Díky technologickému rozvoji je lezení na stěně bezpečné

Proč vůbec lézt? Je to jeden z adrenalinových sportů, mezi mládeží velmi populární. Jde o velice všestranný druh pohybu. Každý krok na stěně je jiný, zatěžuje jinou partii svalstva a přispívá proto k rovnoměrnému rozvoji tělesné zdatnosti dítěte. Postupné překonávání strachu z výšky a obtížnosti lezených cest pomáhají rozvoji osobnosti, stejně jako pobyt v kolektivu a nutnost spolupráce párů.

<p>Tohle už není žádná začátečnice, ale při troše tréninku to dokáže i vaše dítě. Foto: ©Depositphotos.com/Remains</p>

Tohle už není žádná začátečnice, ale při troše tréninku to dokáže i vaše dítě. Foto: ©Depositphotos.com/Remains

Pokud nemáte prostorové možnosti, můžete svým dětem lezení na stěně darovat. Tato nabídka existuje v řadě větších měst v centrech, kde je k dispozici dostatek nejlehčích cest i prostoru pro nejmenší děti, ale i možnost pro mladé ambiciózní lezce. Speciální předpoklady pro dětské lezení nejsou a potřebné lezecké vybavení zapůjčí instruktoři na místě. Zážitek stojí okolo 1 400 Kč.

Umělé stěny se rozdělují na dvě základní kategorie, lezení s jištěním a takzvaný bouldering. Plocha pod stěnou je v druhém případě vypolštářovaná, takže případný pád tolik nebolí. Podobnou stěnu postavíte i vy, takže na měkký dopad nezapomínejte.

Děti zpravidla lezení přitahuje. Lezecké stěny jsou často veřejné, v různých centrech pro volný čas, někde je postavili i v tělocvičně ve škole pro své žáky a ve volných časech je pronajímají. Dětem ale můžete postavit malou stěnu pro zpestření pohybu na zahradě, ale klidně i v obývacím pokoji. Potřebujete jakýkoli kvalitní deskový materiál, překližku nebo OSB desku.Desku provrtejte desítkami děr, do kterých patří narážecí matice, známé buldoky. Nejjednodušší matice se k desce nešroubují, jen se do ní zaryjí křidélky. Nezapomeňte desku připevnit na rám z obyčejných střešních latí. Narážecí matice z rubu nad desku lehce vystupují, proto potřebují malou mezeru od pevné podložky, třeba stěny v pokoji.

Umělá skála v tělocvičnách je vytvarovaná ze silného laminátu

Pokud máte na zahradě houpačku pro děti ve tvaru velkého písmene A, využijte toho a přes jednu stranu položte na šikmo desku s chyty. Hlavně u malých začněte tímto snadným způsobem, chyty jim poslouží jen jako podpory. Podle toho, jak se bude vaše ratolest zlepšovat, pak můžete připevnit stěnu kolmo ke stěně, časem ji rozšířit a případně zavěsit tak, aby připomínala převis.Jestliže si na výrobu dětské lezecké stěny netroufnete, koupíte ji třeba jako polotovar, smontovaný z 18 milimetrové překližky a osazený 84 otvory. Výsledný rozměr desky je 120 × 200 cm a zaplatíte za ni kolem 3 500 korun. Nezapomeňte měnit kombinace jednotlivých chytů, které vyšroubujete a opět připevníte imbusovými šrouby. Beze změn totiž děti přestane lezení po stěně brzy bavit.

Nejdříve dejte dětem na lezení obyčejné tenisky, až potom jim kupte speciální boty.

Pro dětské lezce nakoupíte i spoustu potřebných doplňků, jako jsou bezpečnostní úvazy nebo boty. Při prvním zkoušení dejte dítěti obyčejné tenisky. Pokud z něj postupem času roste nový Reinhold Messner, pořídíte mu i vlastní helmu a speciální boty. Zhruba od 700 Kč získáte ve specializovaných prodejnách boty, které absolutně nekloužou a lépe se v nich překonávají i komplikovaná místa.

<p>Bezpečné jištění přidá na klidu nejen vaší lezoucí ratolesti, ale hlavně vám. Foto: ©Depositphotos.com/matehavitaliy</p>

Bezpečné jištění přidá na klidu nejen vaší lezoucí ratolesti, ale hlavně vám. Foto: ©Depositphotos.com/matehavitaliy

Pokud je lezecká stěna pro děti, je důležité instalovat velké a oblé chyty, tvrdí v internetové diskuzi čtenář s přezdívkou Nick. „Hlavně žádné prstové dírky, všechny se musí držet celou rukou bez ostrého úchopu nebo na tlak, celou dlaní,“ píše. Děti mají podle něj slabé prsty a mohlo by jim to ublížit. Jako ideál pak označil soustavu závitových děr, kde je možné umístění chytů měnit.

„Když jsme měli desku přímo na zdi, musel být na každý typ chytu speciálně zaříznutý šroub,“ říká čtenářka s přezdívkou Gitty. Manžel podle ní teď dělá takovou „prču“ ani ne dva metry vysokou, spíš na zpevnění postele. „Dír máme kvůli pro přehazování chytů víc než míň, a na venkovní stěnu stačí OSB deska,“ doplnila s tím, že do pokoje použili raději bukovou překližku.

Podívejte se, jak perfektně vypadají dětské lezecké stěny na síti Pinterest.

Tuzemskou stálicí pro prázdninová dobrodružství je ale pořád stan. Pořídíte je v nejrůznější velikosti a kvalitě od těch opravdu dětských až po ty velké zahradní altány. Jestliže vám chybí zahrada a děti na nějaké skrýši trvají, rozbijte jim malý stan klidně i na balkóně, svůj účel to splní. Při špatném počasí i v dětském pokoji. Jsou už vesměs samonosné, takže kolíky do parket zatloukat nemusíte. Užijte si se svými dětmi prázdniny, na ty společné se nezapomíná.

Pořídili jste svým ratolestem dětskou lezeckou stěnu? Napište do komentáře pod článkem, jaký mají budoucí malí horolezci úspěch, a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si další díly Babybytu o vybavení dětských hřišť:
1. Nafukovací trampolína nebo skákací hrad? Udělejte dětem radost, skákání osvobozuje
2. Pískoviště, to je dětský evergreen. Zařiďte svým nejmenším prima zábavu
3. Nechte během roku vaše děti především venku. 12 tipů pro herní prvky na zahradu

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 227x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek