0komentářů

Mobilní hry na téma bydlení, to je zábava do deště i na dlouhé cesty. Které z nich stojí za to vyzkoušet?

Venku prší a vy se doma nudíte? Navštívili jste už všechna muzea i galerie v okolí a na zákusek u kávy v útulné kavárně nemáte chuť? Zahrajte si některou z mobilních her na téma bydlení a staňte se na chvíli třeba starostou.
Vydáno: 29.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1285x

Ne každý se chce stát hrdinou, který získal všechny Pokémony. Pokud jste si už vyzkoušeli hru Pokémon GO a zjistili jste, že vás nebaví, nebo zrovna venku prší, takže se nemůžete vydat na další lov, vyzkoušejte třeba mobilní hry ze světa bydlení. Možná zjistíte, že byste se spíše než lovcem Pokémonů stali raději bytovým návrhářem, architektem nebo starostou. Tyto hry jsou ideální na přečkání deštivého počasí doma či na hotelovém pokoji, když není poblíž žádné muzeum, galerie nebo útulná kavárnička, kde byste se schovali před kapkami deště.

<p>Mobilní hry jsou ideální na dlouhé cesty i do deštivého počasí. Foto: ©Depositphotos.com/chaoss</p>

Mobilní hry jsou ideální na dlouhé cesty i do deštivého počasí. Foto: ©Depositphotos.com/chaoss

Fallout Shelter

Hra Fallout Shelter je budovatelská strategie, ve které se vcítíte do role správce a budovatele protiatomového krytu. Činnosti ve hře lze v zásadě rozdělit do dvou oblastí. Tou první je samotná stavba a rozšiřování krytu, druhou pak udržování spokojenosti obyvatel. Abyste získali potřebný materiál, můžete obyvatele krytu vysílat na průzkum venkovní pustiny. Zde však mohou narazit na nejrůznější nástrahy, takže je musíte chránit. Obyvatelstvo se rozšiřuje příchody tuláků, anebo plozením uvnitř krytu.

Hra nemá žádný konkrétní milník nebo konečný cíl, takže může po několika hodinách hraní přestat bavit. Nezpestří ji ani občasné katastrofy, nehody a zkoušky v podobě infekce v jídelně, požáru v elektrárně či nájezdů nepřátel. Hru však můžete hrát zdarma, a to na mobilech se systémem Android i iOS.

Najdi skrytý předmět v pokoji

Hra Najdi skrytý předmět v pokoji patří k oblíbeným hledacím hrám, ve kterých se snažíte za co nejkratší čas najít všechny určené předměty. V této hře se ocitnete v chaoticky uspořádaném obývacím pokoji. Při hledání si procvičíte koncentraci i rychlost vnímání. Hra má spoustu úrovní a více jak 1 000 skrytých objektů ke hledání. Navíc má textový režim, který je vhodný pro děti k učení se názvů objektů. Hru si zahrajete zdarma na Androidu.

Eden - World Builder

Eden - World Builder je budovatelský klon Minecraftu, který si zahrajete na zařízeních s iOS. Začínáte v náhodném místě generovaného světa (buď v klasickém světě, nebo na zcela rovné ploše), ve kterém se můžete volně procházet a cokoliv libovolně měnit. Věci můžete zapalovat, rozbíjet i přebarvovat a s trochou fantazie postavíte prakticky cokoliv. Oproti Minecraftu zde není žádný Survivor mód, ve kterém byste se museli bát o život. Hru pořídíte za 0,99 dolarů. Na Androidu, iOS i Windows Phone si pak můžete zahrát Minecraft - Pocket Edition, což je osekaná verze této populární hry. Stojí zhruba 190 Kč.

The Sims FreePlay

The Sims FreePlay je mobilní verzí simulátoru života The Sims. Ve hře máte na starost jednu nebo více osob (Simíků), kterým ze začátku hry postavíte nebo koupíte dům, a poté se musíte starat o jejich potřeby. K dispozici máte tři herní módy, a to Život, Nákup a Stavbu. V módu Život se staráte o svoji postavičku, mód Nákup je určený pro vybavení domácnosti nebo exteriéru předměty a v módu Stavba stopnete čas a můžete stavět či bourat dům, upravovat terén zahrady, stavět bazén a mnoho dalšího.

Hra je časově synchronizovaná s reálným světem a vyžaduje neustálé připojení k internetu během hraní, což může někomu vadit. Díky připojení k internetu však můžete navštěvovat další hráče, tedy své sousedy a jejich domy. Tak můžete navázat nová přátelství a povídat si se svými známými či úplně cizími lidmi. Hra je k dispozici zdarma pro Android, iOS i Windows Phone.

Megapolis

Nestačí vám stavět domy nebo upravovat jejich interiér? Zahrajte si Megapolis. Ve hře budete v roli architekta, majitele, dělníka i stavbyvedoucího současně. V rámci hry musíte vybudovat největší a nejhezčí město. Ve stavbě můžete soupeřit nebo spolupracovat s ostatními hráči, kteří staví města ve vašem okolí. Hra vám nabízí více než 700 různých budov a postavené město můžete rozšířit přes vodu nebo na další místa na souši. Hra je zdarma a zahrajete si ji na chytrých telefonech se systémem Android, iOS i Windows Phone.

Helidroid 3 : 3D RC Helicopter

Helidroid je arkádový letecký simulátor, ve kterém budete létat s modelem helikoptéry v obrovské vile a přilehlé zahradě. Hra má spoustu zajímavých misí, za úkol budete mít třeba uhasit zahradní gril, odhodit do koše několik plechovek od coca-coly nebo přistát na jedoucím kamionu. Vedle létání však nechybí ani mise, v nichž se musíte zhostit i střílení a dalších aktivit. V plnění jednotlivých misí vám pak překáží věci z každodenního života a různý nábytek. Hru pro Android, iOS i Windows Phone stáhnete zdarma.

Znáte nějakou další mobilní hru na téma bydlení, kterou by měli ostatní čtenáři zkusit? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zabrání prahy pod dveřmi průvanu v bytě či domě, nebo jsou zbytečné? Podívejte se na další bytový mýtus

Zabrání prahy pod dveřmi průvanu v bytě či domě, nebo jsou zbytečné? Podívejte se na další bytový mýtus

Vydáno: 26.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 63x

U dveří prý musí být práh, aby pod nimi netáhlo a nešířily se pachy a hluk. Opravdu to bez prahu nejde, nebo je to další bytový mýtus? Můžete prahy něčím nahradit? Jak fungují přechodové lišty a co je to mechanický padací práh?

Celý článek
Nafukovací postele a lůžka používejte spíše pro příležitostné spaní a návštěvy. Zdravá záda nadevše

Nafukovací postele a lůžka používejte spíše pro příležitostné spaní a návštěvy. Zdravá záda nadevše

Vydáno: 25.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 47x

Pokoj pro hosty není zdaleka běžnou součástí všech obydlí. Návštěvu z daleka ale musíte zpravidla někam uložit. Přenechat jí vlastní ložnici a spát na zemi je ale nesmyslná oběť. Využijte nafukovací matrace, nebo i celé postele.

Celý článek
2komentářů
Jak najít lokálního farmáře či pěstitele? Stačí vám smartphone s připojením k internetu a správnou aplikací

Jak najít lokálního farmáře či pěstitele? Stačí vám smartphone s připojením k internetu a správnou aplikací

Vydáno: 24.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 86x

Zajímáte se o to, co dáváte sobě a své rodině na talíř? Chcete podporovat lokální pěstitele a farmáře, ale nevíte, kde je hledat? Nainstalujte si 4 aplikace, které vám je pomohou najít a které vám o nich řeknou víc než jen adresu.

Celý článek