0komentářů

Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely

Kam s domácími mazlíčky, když jedete na dovolenou nebo služební cestu a oni nemohou s vámi? Postarají se vám o ně specialisté, budou o ně pečovat, krmit a venčit v době vaší nepřítomnosti. Hotely pro psy i kočky tady už fungují.
Vydáno: 29.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1726x

Chovatelští nadšenci mívají pravidelně začátkem prázdninové letní sezóny traumata. S dovolenou a delší nepřítomností doma jim nastane klasické dilema, kam umístit svého domácího mazlíčka na jeden až několik týdnů. Patříte také mezi zanícené chovatele? Nenechávejte svého psa či kočku strádat samotné v obývacím pokoji. Svěřte je sousedům, rodině, nebo profesionálům.

<p>Pokud s sebou na dovolenou neberete vaše zvířecí miláčky, ubytujte je v hotelu. Foto: ©Depositphotos.com/snb2087</p>

Pokud s sebou na dovolenou neberete vaše zvířecí miláčky, ubytujte je v hotelu. Foto: ©Depositphotos.com/snb2087

Nejjednodušší to budete mít u členů vaší rodiny. Pejsci i kočky jsou na ně alespoň zčásti zvyklí a vy nebudete mít zbytečné starosti. Především ve velkých městech ale hned už běžně fungují psí i kočičí hotely, a profesionálům můžete svěřit i exotické ptáky nebo často chovaná morčata i křečky. Úroveň jednotlivých firem si ověřte na sociálních sítích nebo v hodnoceních na webu.

Ve městech běžně fungují psí i kočičí hotely, firmy se vám postarají i o exoty

Firem i jednotlivců, nabízejících pohlídání a péči o zvířata v době vaší nepřítomnosti, je celá řada. Obdobně široké je také cenové rozpětí, za které poskytují své služby. Mazlichůva působí třeba v Praze a okolí, ale i v Ústeckém a Plzeňském kraji. Dvouhodinová procházka se psem mezi 08:00 až 20:00 hodin vás tady vyjde na tři stovky. Celý den včetně noci u vás doma pak přijde na 750 korun. O něco levnější jsou ceny u kočiček a firma vám pohlídá i křečky, pískomily, osmáky či myšky.

<p><span>I takový sklípkan může být domácím miláčkem. Nevěříte? Zeptejte se jejich chovatelů. ©Depositphotos.com/davemhuntphoto</span></p>

I takový sklípkan může být domácím miláčkem. Nevěříte? Zeptejte se jejich chovatelů. ©Depositphotos.com/davemhuntphoto

Jednotliví zkušení chovatelé nabízejí také velmi individuální službu, a sice hlídání mazlíčků přímo v domácnosti majitele. Přínosem tohoto způsobu péče je, že zvířátko zůstává doma, kde je zvyklé třeba často pobývat v předsíni, kde je nestresuje cizí prostředí nebo jiná zvířata. Současně odpadají náklady spojené s dopravou, očkováním nebo odčervením, které bývají povinné při umístění zvířátka v "hotelu".

Na webu si vyberete napříč republikou prověřené a zkušené venčitele.

Existují i webové stránky, s jejichž pomocí se propojíte s desítkami prověřených milovníků psů po celé republice. Postarají se o vaše zvířátko, kdykoli bude potřeba. Zvolte si lokalitu, termín a pak už si jen vyberte ze seznamu dostupných náhradních páníčků. Každého z nich provozovatelé služby pečlivě vybrali a prověřili. Můžete se tak spolehnout, že váš miláček bude ve zkušených rukou.

<p><span>Profesionálové vám pohlídají i vaše oblíbené domácí papoušky vlnkované, neboli andulky. ©Depositphotos.com/lusyaya</span></p>

Profesionálové vám pohlídají i vaše oblíbené domácí papoušky vlnkované, neboli andulky. ©Depositphotos.com/lusyaya

V okolí Liberce začínají například ceny hlídání a psího hotelu na 80 Kč za hodinu s tím, že každá další hodina vás vyjde levněji. V tomto konkrétním penzionu navíc pohlídají jen plemena menšího vzrůstu do 10 kg a malého počtu do 5 pejsků denně. Počítejte s tím, že v podobné „náhradní péči“ vesměs vyžadují u pejsků základní poslušnost a u koček návyk chodit na kočičí toaletu.

Náhradní páníčci jsou u zkušených firem k dispozici nepřetržitě

Často pejsky hlídají a venčí studenti, kteří jsou zodpovědní a mají zkušenosti s péčí o zvířata. Vše lze zajistit většinou nejpozději do 7 dnů od objednání. Náhradní páníčci jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V Brně, Praze a Ostravě pracuje Agentura Mája, u níž si můžete venčitele vybrat z velkého počtu napříč celou republikou. Ceny tu začínají na 75 Kč za venčení. Agentura  úzce spolupracujeme s veterinární lékařkou, kterou doporučuje i k řešení neakutních případů.

<p><span>Skaláry vydrží i po dobu vaší dovolené. Nemusí mít krmení úplně každý den a voda nevyschne. ©Depositphotos.com/Andrelix</span></p>

Skaláry vydrží i po dobu vaší dovolené. Nemusí mít krmení úplně každý den a voda nevyschne. ©Depositphotos.com/Andrelix

Speciálně kočkám bude ale někdy lépe doma, než aby s vámi cestovaly na dovolenou. Týden bez vás totiž kočka zvládne docela hravě. Je totiž samotář a není na lidi zdaleka tak vázaná jako pes. Dobrou možností je, když se u vás v ložnici ubytuje na přechodnou dobu někdo, komu věříte a kočka se s ním zná. Pokud ji chcete s sebou opravdu vláčet, tak vždycky v přepravce.

Někdo musí kočce jednou denně dosypat granule, vyměnit vodu a čistit toaletu.

Při cestování pamatujte na to, že kočka nesmí být v průvanu ani ve velkém horku.  Často jí proto nabízejte vodu, aby nebyla dehydrovaná. Kvůli nebezpečí přehřátí ji nenechávejte v autě o samotě a dělejte při jízdě pravidelné zastávky na vyvenčení. Naučte ji chodit na vodítku, díky tomu ji můžete brát na procházky i v cizím prostředí a využijete ho už i během cesty. Dlouho před cestou navštivte veterináře, který kočku očipuje a vystaví pas. Zvíře musí mít také platné očkování proti vzteklině.

<p><span>Pokud to jde, nechte kočku raději doma. Na cestování moc není a chybět jí nebudete. ©Depositphotos.com/youloveben</span></p>

Pokud to jde, nechte kočku raději doma. Na cestování moc není a chybět jí nebudete. ©Depositphotos.com/youloveben

Internetové diskuze se hlídání zvířat také často věnují. Čtenářka s přezdívkou Práskaná píše: „Šneci a krevety týden bez jídla vydrží, takže asi jednou za týden cca mi je přijde nakrmit sestra, případně kámoška. Pes buď jezdí s náma, nebo je na hlídání u babičky, miluje to tam.“ Čtenářka Peťula zase pro změnu dává zvířata tam, kam děti. „Když jedeme na dovolenku i s dětma, tak poprosím někoho z kamarádů,“ dodává.

Po návratu dejte svému mazlíkovi za trpělivost nějaký pamlsek

Ať už využijete profesionálních hlídacích služeb, nebo dáte svého mazlíčka po dobu dovolené ke známým či k vlastní rodině, bude se jim po vás stýskat. Po návratu z cest tak nezapomeňte přilepšit zvířatům nějakým tím pamlskem, aby se na vás nezlobila a netvářila se uraženě. Ale u opravdových mazlíků tato situace nehrozí, jsou totiž veletrpěliví a věrní.

Odkládáte svého domácího mazlíčka po dobu vašeho volna k profesionální hlídací službě? Napište do komentáře pod článkem, jaké s ní máte zkušenosti a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce
2) Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení
3) Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky
4) Chcete se z práce vracet do uklizeného a voňavého domova? Najměte si paní na úklid či úklidovou službu
5) Plánujete výměnu nebo renovaci podlahy a nevíte si s tím rady? Zavolejte na pomoc šikovného podlaháře

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jedlá soda je nenápadný bílý prášek. 16 triků a babských rad, co se sodou bicarbonou

Jedlá soda je nenápadný bílý prášek. 16 triků a babských rad, co se sodou bicarbonou

Vydáno: 22.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 99x

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda je lék proti pálení žáhy, bolestem břicha, ale i na leštění, čištění, bělení a další činnosti v domácnosti. Jak ji nejlépe doma využijete? Čtěte 16 babských rad, co se sodou bikarbonou.

Celý článek
Hrozí sesunutí sněhu a ledu z vaší střechy? Myslete na bezpečnost a zavolejte firmu na jeho odklizení

Hrozí sesunutí sněhu a ledu z vaší střechy? Myslete na bezpečnost a zavolejte firmu na jeho odklizení

Vydáno: 20.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 49x

Máte na střeše tolik mokrého sněhu a ledu, že hrozí jejich spadení na chodník? Kdo je zodpovědný za jejich odklizení a případné škody a zranění? Kdo vám s odklízením pomůže, kde pomocníky sehnat a kolik stojí jejich služby?

Celý článek
Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Sněhové zpravodajství hlásí stálý příděl vloček. Co dělat se zapadanou střechou? Opatrně ji shrňte a pozor na rampouchy

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 1641x

Pokud napadne hodně sněhu a navíc je mokrý, musí střecha udržet obrovské zatížení. Raději velkou vrstvu sněhu shrňte dolů, hlavně ze střech pultových a rovných. Pozor i na rampouchy, visící nad chodníkem. Když se ulomí, je zle.

Celý článek