PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nemůžete nebo nechcete vzít s sebou na dovolenou pejska či kočku? Využijte profesionály. Existují psí i kočičí hotely

Kam s domácími mazlíčky, když jedete na dovolenou nebo služební cestu a oni nemohou s vámi? Postarají se vám o ně specialisté, budou o ně pečovat, krmit a venčit v době vaší nepřítomnosti. Hotely pro psy i kočky tady už fungují.
Vydáno: 29.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1889x

Chovatelští nadšenci mívají pravidelně začátkem prázdninové letní sezóny traumata. S dovolenou a delší nepřítomností doma jim nastane klasické dilema, kam umístit svého domácího mazlíčka na jeden až několik týdnů. Patříte také mezi zanícené chovatele? Nenechávejte svého psa či kočku strádat samotné v obývacím pokoji. Svěřte je sousedům, rodině, nebo profesionálům.

<p>Pokud s sebou na dovolenou neberete vaše zvířecí miláčky, ubytujte je v hotelu. Foto: ©Depositphotos.com/snb2087</p>

Pokud s sebou na dovolenou neberete vaše zvířecí miláčky, ubytujte je v hotelu. Foto: ©Depositphotos.com/snb2087

Nejjednodušší to budete mít u členů vaší rodiny. Pejsci i kočky jsou na ně alespoň zčásti zvyklí a vy nebudete mít zbytečné starosti. Především ve velkých městech ale hned už běžně fungují psí i kočičí hotely, a profesionálům můžete svěřit i exotické ptáky nebo často chovaná morčata i křečky. Úroveň jednotlivých firem si ověřte na sociálních sítích nebo v hodnoceních na webu.

Ve městech běžně fungují psí i kočičí hotely, firmy se vám postarají i o exoty

Firem i jednotlivců, nabízejících pohlídání a péči o zvířata v době vaší nepřítomnosti, je celá řada. Obdobně široké je také cenové rozpětí, za které poskytují své služby. Mazlichůva působí třeba v Praze a okolí, ale i v Ústeckém a Plzeňském kraji. Dvouhodinová procházka se psem mezi 08:00 až 20:00 hodin vás tady vyjde na tři stovky. Celý den včetně noci u vás doma pak přijde na 750 korun. O něco levnější jsou ceny u kočiček a firma vám pohlídá i křečky, pískomily, osmáky či myšky.

<p><span>I takový sklípkan může být domácím miláčkem. Nevěříte? Zeptejte se jejich chovatelů. ©Depositphotos.com/davemhuntphoto</span></p>

I takový sklípkan může být domácím miláčkem. Nevěříte? Zeptejte se jejich chovatelů. ©Depositphotos.com/davemhuntphoto

Jednotliví zkušení chovatelé nabízejí také velmi individuální službu, a sice hlídání mazlíčků přímo v domácnosti majitele. Přínosem tohoto způsobu péče je, že zvířátko zůstává doma, kde je zvyklé třeba často pobývat v předsíni, kde je nestresuje cizí prostředí nebo jiná zvířata. Současně odpadají náklady spojené s dopravou, očkováním nebo odčervením, které bývají povinné při umístění zvířátka v "hotelu".

Na webu si vyberete napříč republikou prověřené a zkušené venčitele.

Existují i webové stránky, s jejichž pomocí se propojíte s desítkami prověřených milovníků psů po celé republice. Postarají se o vaše zvířátko, kdykoli bude potřeba. Zvolte si lokalitu, termín a pak už si jen vyberte ze seznamu dostupných náhradních páníčků. Každého z nich provozovatelé služby pečlivě vybrali a prověřili. Můžete se tak spolehnout, že váš miláček bude ve zkušených rukou.

<p><span>Profesionálové vám pohlídají i vaše oblíbené domácí papoušky vlnkované, neboli andulky. ©Depositphotos.com/lusyaya</span></p>

Profesionálové vám pohlídají i vaše oblíbené domácí papoušky vlnkované, neboli andulky. ©Depositphotos.com/lusyaya

V okolí Liberce začínají například ceny hlídání a psího hotelu na 80 Kč za hodinu s tím, že každá další hodina vás vyjde levněji. V tomto konkrétním penzionu navíc pohlídají jen plemena menšího vzrůstu do 10 kg a malého počtu do 5 pejsků denně. Počítejte s tím, že v podobné „náhradní péči“ vesměs vyžadují u pejsků základní poslušnost a u koček návyk chodit na kočičí toaletu.

Náhradní páníčci jsou u zkušených firem k dispozici nepřetržitě

Často pejsky hlídají a venčí studenti, kteří jsou zodpovědní a mají zkušenosti s péčí o zvířata. Vše lze zajistit většinou nejpozději do 7 dnů od objednání. Náhradní páníčci jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V Brně, Praze a Ostravě pracuje Agentura Mája, u níž si můžete venčitele vybrat z velkého počtu napříč celou republikou. Ceny tu začínají na 75 Kč za venčení. Agentura  úzce spolupracujeme s veterinární lékařkou, kterou doporučuje i k řešení neakutních případů.

<p><span>Skaláry vydrží i po dobu vaší dovolené. Nemusí mít krmení úplně každý den a voda nevyschne. ©Depositphotos.com/Andrelix</span></p>

Skaláry vydrží i po dobu vaší dovolené. Nemusí mít krmení úplně každý den a voda nevyschne. ©Depositphotos.com/Andrelix

Speciálně kočkám bude ale někdy lépe doma, než aby s vámi cestovaly na dovolenou. Týden bez vás totiž kočka zvládne docela hravě. Je totiž samotář a není na lidi zdaleka tak vázaná jako pes. Dobrou možností je, když se u vás v ložnici ubytuje na přechodnou dobu někdo, komu věříte a kočka se s ním zná. Pokud ji chcete s sebou opravdu vláčet, tak vždycky v přepravce.

Někdo musí kočce jednou denně dosypat granule, vyměnit vodu a čistit toaletu.

Při cestování pamatujte na to, že kočka nesmí být v průvanu ani ve velkém horku.  Často jí proto nabízejte vodu, aby nebyla dehydrovaná. Kvůli nebezpečí přehřátí ji nenechávejte v autě o samotě a dělejte při jízdě pravidelné zastávky na vyvenčení. Naučte ji chodit na vodítku, díky tomu ji můžete brát na procházky i v cizím prostředí a využijete ho už i během cesty. Dlouho před cestou navštivte veterináře, který kočku očipuje a vystaví pas. Zvíře musí mít také platné očkování proti vzteklině.

<p><span>Pokud to jde, nechte kočku raději doma. Na cestování moc není a chybět jí nebudete. ©Depositphotos.com/youloveben</span></p>

Pokud to jde, nechte kočku raději doma. Na cestování moc není a chybět jí nebudete. ©Depositphotos.com/youloveben

Internetové diskuze se hlídání zvířat také často věnují. Čtenářka s přezdívkou Práskaná píše: „Šneci a krevety týden bez jídla vydrží, takže asi jednou za týden cca mi je přijde nakrmit sestra, případně kámoška. Pes buď jezdí s náma, nebo je na hlídání u babičky, miluje to tam.“ Čtenářka Peťula zase pro změnu dává zvířata tam, kam děti. „Když jedeme na dovolenku i s dětma, tak poprosím někoho z kamarádů,“ dodává.

Po návratu dejte svému mazlíkovi za trpělivost nějaký pamlsek

Ať už využijete profesionálních hlídacích služeb, nebo dáte svého mazlíčka po dobu dovolené ke známým či k vlastní rodině, bude se jim po vás stýskat. Po návratu z cest tak nezapomeňte přilepšit zvířatům nějakým tím pamlskem, aby se na vás nezlobila a netvářila se uraženě. Ale u opravdových mazlíků tato situace nehrozí, jsou totiž veletrpěliví a věrní.

Odkládáte svého domácího mazlíčka po dobu vašeho volna k profesionální hlídací službě? Napište do komentáře pod článkem, jaké s ní máte zkušenosti a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu Služby pro byt:

1) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce
2) Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení
3) Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky
4) Chcete se z práce vracet do uklizeného a voňavého domova? Najměte si paní na úklid či úklidovou službu
5) Plánujete výměnu nebo renovaci podlahy a nevíte si s tím rady? Zavolejte na pomoc šikovného podlaháře

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 113x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 180x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek