PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Vaše domácí hřiště oživí lanová dráha pro děti. Sednout, pevně se přidržet, krok a hurá dolů!

Vyhledávanou součástí vašeho dětského hřiště může být i dětská lanová dráha. Lze ji koupit, ale pokud si troufáte, můžete si ji sami postavit. Nezapomeňte ale na bezpečnost, lano musí mít průměr aspoň 5 mm. Čtěte 37. díl Babybytu.
Vydáno: 26.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2985x

Zahrada nemusí být jen místo pro pěstování ovoce, zeleniny, nebo trvalkových záhonů. Vaše děti zabavíte nejen pro ně mnohdy nudnou prací na pozemku, ale pořiďte či vyrobte dětskou lanovou dráhu. Vaši nejmilejší ve věku 3 až 12 let si s nadšením užijí perfektní jízdy buď vsedě, případně v závěsu za ruce. Nosnost lanovek bývá nejčastěji až 70 kilogramů.

Dřevěná podesta usnadní dětem nástup i výstup z lanovky

Lanovky výrobci dodávají buď jednostranné, nebo dvoustranné. Mají dvě základny, spojené lanem z oceli. Na něm je kladka se zavěšenou sedačkou, pneumatikou, případně kyvadlovým sedákem. V sestavě je dále dřevěná podesta pro nástup a výstup, kterou upevníte na ocelových kotvách. Pak už zbývá jen vylézt na sedačku a hurá na druhou stranu.

<p>A už to sviští...s dětskou lanovkou vtrhne na vaši zahradu nespoutaná zábava. Foto: ©Depositphotos.com/lucidwaters</p>

A už to sviští...s dětskou lanovkou vtrhne na vaši zahradu nespoutaná zábava. Foto: ©Depositphotos.com/lucidwaters

Vyhledávané pohyblivé herní prvky představuje třeba jednostranná dřevěná lanovka. Děti si na ní skvěle rozvinou pohybové dovednosti. Takzvaná pádová výška je v tomto případě pouhý metr, tudíž nemusíte mít žádné obavy ze zranění. Výrobci dali přednost robustní konstrukci lepených hranolů a ocelových segmentů. Pogumovaný sedák má ocelovou výztuž a visí na zinkovaném řetězu, samotný sedák pojíždí díky bezpečnostní nerezové pojezdová kočce.

Pádová výška kolem jednoho metru je ideální, ale řiďte se podle věku dítěte.

Lanovka dvoustranná má startovní rampu na obou stranách lanovky, proto se díky tomu děti rychle vystřídají. Pohodlné talířové sedátko umožní dětem nastoupit super jízdu třeba napříč pozemkem vedle zahradního nábytku. Pro instalaci této lanovky si totiž musíte vyhradit prostor zhruba 22 × 4 metry. Pádová výška do trávy je také maximálně metr, takže i případná „havárie“ bude jen snadný doskok.Na nosnou konstrukci využili výrobci konstrukční ocel. Kovový profil má rozměry 100 × 100 mm a proti korozi je chrání žárové zinkování. Tím se výrazně prodlouží životnost tohoto herního prvku. Veškerý spojovací materiál je pozinkovaný nebo nerezový. Celou konstrukci nové dětské lanovky zakotvíte buď vy, nebo odborná firma do betonového lože.

Protiskluzová rukojeť je fajn, výrazně sníží nebezpečí upadnutí při jízdě

Zhruba na 3 800 Kč vás přijde lanová dráha včetně pojezdového disku. Jeho protiskluzová rukojeť zvýší bezpečí malých vyznavačů adrenalinových zážitků. Stejně jako jisticí ocelové lano průměru 4 mm v délce 30 metrů. Výhradně červené pouzdro závěsného disku je z odolného a stálobarevného plastu. Délka celé atrakce je 30 metrů a mohou jí využít všichni až do 70 kg tělesné hmotnosti.Dvacetimetrová téměř profesionální lanovka na dětské hřiště stojí u jedné z firem zhruba 77 000 Kč, ale včetně odborné montáže za necelých 23 000 korun. Doprava je po celé republice zdarma. Výrobek se skládá z dokonale opracovaných, nestejně vysokých stojanů, které spojuje ocelové lano. Na něm visí pomocí speciální tyče pogumovaný sedák pro adepta báječných jízd.

Zkuste si vyrobit jednoduchou lanovku pro děti sami, potřebujete vhodný strom.

Nemáte najednou k dispozici tolik peněz? Oprašte dílnu a vyrobte si dětskou lanovou dráhu sami. Pro hlavní úchyt si vyberte strom, který má průměr kmene minimálně půl metru. Ocelové lano o průměru nejméně 5 mm pak zajistěte alespoň čtyřmi ocelovými podkovičkami a matkami. Vyberte trasu o délce 15 – 20 m s mírným sklonem, aby pádová výška byla maximálně 1,5 metru. Pokud si nechcete kladku vyrábět sami, v prodejnách pro horolezce se ptejte po speciálních úchytech. Dítě by při dojezdu mělo brzdit nohama a pod lanovku nasypte pro jistotu silnější vrstvu písku.Ať už pořídíte dětskou lanovou dráhu v obchodě nebo si ji vyrobíte sami ve své dílně, zkontrolujte pečlivě jejich bezpečnost a pevnost. Norma pro dětská hřiště je EN 71/3. Použité materiály by měly být trvanlivé a odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Jen tak si ten prima zážitek ze svištění kolem uší užijí nejen děti, ale také vy jako klidní rodiče.

Pořídili jste svým ratolestem na domácí dětské hřiště lanovou dráhu? Napište do komentáře pod článkem, jak se jim líbí, a poraďte ostatním čtenářům s nákupem nebo výrobou.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 117x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 191x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 215x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek