PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

I vodovodní baterie mohou být chytré! Co všechno dnes dokáží a co dalšího by mohly umět v budoucnosti?

Chytré vodovodní baterie vám pomohou snížit spotřebu vody, a to ani nemusí být připojené k internetu. Proč si je pořídit, co všechno umí a kolik stojí? Které typy chytrých baterií existují a co by mohly umět v příštích letech?
Vydáno: 22.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3499x

Člověk by si mohl říct, že vyměnit vodovodní baterie za chytré je zbytečné, ale opak je pravdou. Záleží však na tom, který typ si vyberete. Prvky chytré domácnosti by měly být vzájemně propojitelné, což je ale u vodovodní baterie poněkud zbytečné, a ani to zatím žádná neumí. K čemu vám tedy chyté baterie budou? Pomohou vám se snížením spotřeby vody a zvýší komfort koupelny či kuchyně. Mezi nejjednodušší chytré baterie patří termostatické modely a modely s barevnou indikací teploty vody pomocí LED.

Vyspělejší modely chytrých vodovodních baterií mají bezdotykové ovládání pomocí senzorů, případně dotykový ovládací panel, na kterém si nastavíte třeba požadovanou teplotu vody nebo intenzitu průtoku. Některé mají i digitální displej, na kterém se vám zobrazí přesná teplota vody.

Do budoucna by chytré baterie mohly mít dotykový displej a zabudovanou kameru pro rozpoznání obličeje. Díky tomu by si mohly pamatovat různá nastavení teploty a průtoku vody pro každého člena domácnosti. Navíc by mohly být vybaveny displejem, na kterém by se dal zobrazit třeba kalendář nebo emaily, případně údaje z chytré osobní váhy, ale k tomu je pak lepší použít chytré zrcadlo, které poskytne větší zobrazovací plochu.

<p>Chytré vodovodní baterie mohou mít třeba displej pro zobrazení teploty vody. Foto: alux.com</p>

Chytré vodovodní baterie mohou mít třeba displej pro zobrazení teploty vody. Foto: alux.com

Termostatické baterie

U termostatické vodovodní baterie si dopředu nastavíte požadovanou teplotu vody a baterie pak tuto teplotu udržuje po celou dobu puštění vody, a to i v případě, že vodu několikrát zastavíte a znovu pustíte, třeba při mydlení. Díky tomu, že nebudete muset stále hledat ideální teplotu vody, ušetříte svůj čas a snížíte spotřebu vody. Baterie navíc udržuje stálou teplotu vody i v momentě, kdy klesne tlak vody, takže se vám nestane, že by na vás začala téct extrémně studená nebo vařící voda.

"Chytré" vodovodní baterie jsou navíc opatřeny blokačním tlačítkem, které zabraňuje samovolnému spuštění vody teplejší než 38 °C. Pro uvolnění blokace je nutné tlačítko současně stlačit a otočit podobně jako u uzávěrů čisticích prostředků, takže pro děti je odblokování příliš složité a nehrozí, že se při sprchování opaří. Termostatické vodovodní baterie seženete už za cenu kolem 1 300 Kč.

LED vodovodní baterie

Mnoho baterií již dokáže indikovat teplotu vody barevným podsvícením pomocí LED. To se zapíná automaticky při průtoku vody. Baterie většinou využívá tři barvy, a to modrou (0 - 25 °C), zelenou (25 - 45 °C) a červenou (40 - 50 °C). Je-li teplota vyšší než 50 °C, začne červená barva blikat. Baterie mívají různé nezvyklé tvary a voda většinou proudí jako vodopád. Baterie ovládáte buď klasicky pákově, nebo pomocí elektronických senzorů. Různé typy svítících baterií seženete zhruba od 1 800 Kč podle typu a provedení.

Miscea CLASSIC

Miscea CLASSIC je bezdotyková baterie, která má zabudované dávkovače mýdla a dezinfekčního prostředku. Na bezdotykovém ovladači můžete nastavit teplotu vody či množství mýdla. Všechna nastavení můžete provádět i na bezdrátovém ovladači, který si můžete přikoupit. Ovladačem nastavíte teplotu spouštěné vody, prodlevu pro vypnutí, osvětlení LED či zvukovou odezvu. Baterie včetně boxu na mýdlo stojí 1 095 Euro, kuchyňská baterie vás vyjde na 1 195 Euro a za ovladač dáte 89 Euro.

Nizza Victory

Nizza Victory je termostatická baterie s dotykovým displejem, který dokáže zobrazovat teplotu vody a aktuální datum a čas. Na displeji můžete pomocí tlačítek nastavit teplotu vody a intenzitu průtoku. Vodovodní baterie stojí 425 dolarů.

Dyson Airblade Tap

Dyson Airblade Tap je kombinací vodovodní baterie a osoušeče rukou. Ruce budete mít suché za 14 vteřin, a protože je usušíte přímo nad umyvadlem, tak si nenakapete na zem. Vysoušeče obsahují HEPA filtry, takže se do ovzduší nedostávají žádné bakterie. Voda se spouští pomocí senzoru. Baterie je určená spíše na veřejné toalety a stojí 1 899 dolarů.

Digitální baterie Veris F-Digital

Digitální baterie Veris F-Digital od firmy Grohe má bezdrátový multifunkční ovladač určený pro zapnutí i vypnutí vody a ovládání teploty a průtoku vody (otáčením vnějšího kruhu kontrolujete tlak vody). Ovladač má navíc světelný kroužek, který vám dá okamžitou zpětnou vazbu o teplotě vody. Baterii včetně ovladače seženete za cenu od 19 600 Kč. Baterie s vylepšenou verzí ovládacího panelu s digitálním displejem, který zobrazí i teplotu vody a stav baterie (Grohe Ondus) seženete od 35 000 Kč.

Máte doma chytré vodovodní baterie? Pomohly vám se snížením spotřeby vody? Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti v komentáři pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Znáte Internet věcí? V seriálu Chytrá domácnost se dozvíte, kam směřuje vývoj chytré elektroniky a spotřebičů

2) Chcete spát jako Šípková Růženka, ale probouzíte se jako princezna na hrášku? Vyzkoušejte chytrou postel

3) Chcete vědět, co se děje u vás v bytě, i když nejste doma? Nainstalujte si do chytré domácnosti bezpečnostní IP kameru

4) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

5) Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

6) Jak snadno naučíte domácnost novým kouskům? Pořiďte si chytré zásuvky a ovládejte elektroniku mobilem

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 168x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek