PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Máte rádi posezení doma nebo venku u živého ohně? Pořiďte si bio krb. Komín nepotřebujete

Pohled do živých plamenů dokáže uklidnit a vytvořit doma pohodovou náladu. Chybí vám ale komín? Řešením je bio krb na bioethanol. Zprostředkují vám zážitek z ohně v obývácím pokoji i venku na terase bez kouře a obtížných zplodin.
Vydáno: 15.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5006x

Láká vás pohled do mihotavých plamenů, které dokáží tak báječně zaplašit tmu a vyvolávají tu pravou náladu při posezení v soukromí či s přáteli? Vynecháme-li ten nejklasičtější otevřený oheň u táboráku a opékání buřtů, je nejčastějším řešením nejen v obývacích pokojích krb. Potřebný komín pro odvod spalin a kouře ale nemá každá domácnost či stavba. Řešení však existuje.

Bio krby nepotřebují komín, hoří bez nepříjemného kouře

Příjemným doplňkem každého bytu nebo domu jsou takzvané bio krby. Lze je doplnit i dálkovým ovládáním či automatickým zapalováním. Jako palivo vám tady poslouží bioethanol, který shoří bez škodlivých zplodin a kouře. Nepotřebujete tedy komín. Můžete si vybrat z několika variant designu, který přesně zapadne do vaší domácnosti a užijete si tak báječnou romantiku.

<p>Lehnout si doma k bio krbu, spokojeně odpočívat a dívat se do plamenů. Idyla. Foto: ©Depositphotos.com/rades</p>

Lehnout si doma k bio krbu, spokojeně odpočívat a dívat se do plamenů. Idyla. Foto: ©Depositphotos.com/rades

Bio krby můžete samozřejmě v outdoorovém provedení používat i venku na terase či vaší zahradě. Není nad podvečerní letní party s pohledem do plamínků, u níž si dokonce můžete pohovět i na speciálních zahradních židlích nebo křeslech. Otevřete si s přáteli lahvinku, udělejte si nějakou dobrou laskominu a prostě buďte rádi na světě.

Bioethanol slouží jako biopalivo a vyrábí se technologií alkoholového kvašení z biomasy. Ta ve velké většině pochází z rostlin, obsahujících větší množství škrobu i jiných sacharidů. Vedle škrobnatých rostlin, jako jsou kukuřice, obilí a brambory, jsou další nejčastěji používanou surovinou cukrová třtina a cukrová řepa.

Bio krby sice nejsou primárně určeny pro pravidelné vyhřívání místnosti, ale jimi vydávaný oheň je živý, žádná imitace. Na rozdíl od elektrických krbů také nepotřebují žádné připojení k síti. Další výhodou je nízká váha a snadná mobilita. S bio krbem tudíž můžete manipulovat, jak se vám zrovna zlíbí a mít jej tam, kde chcete a potřebujete. Kouř, prach či zápach vám neotravují smysly.

<p>Bio krby nepotřebují komín, palivem je bioethanol. Jen musíte v místnosti občas větrat. Foto: ©Depositphotos.com/rades</p>

Bio krby nepotřebují komín, palivem je bioethanol. Jen musíte v místnosti občas větrat. Foto: ©Depositphotos.com/rades

V interiérech instalujete bio krby nejčastěji v obytných nebo relaxačních místnostech. Vynikne tu jejich dekorační účel a design. Zanedbatelná není ani finanční úspora, protože spotřeba bioethanolu se pohybuje kolem 0,2 - 0,3 litru za hodinu. Stejně jako u jiných živých ohňů ale spalují i bio krby kyslík uvnitř místností, kde se nachází. Počítejte proto s nutným a pravidelným větráním.

Provozní náklady bio krbu závisí pouze na délce jeho provozu

Jednotlivé krby se liší podle obsahu nádrže na bioethanol, který se liší od 1,5 až po 15 litrů. Doba hoření kolísá podle jednotlivých typů mezi třemi, ale i deseti hodinami. Litr standartního paliva do bio krbu stojí přitom 96 Kč, pětilitrová zásoba přijde na 475 korun. Provoz bio krbů je bezpečný, i tady ale platí všeobecná zásada, že jako u všech spotřebičů s ohněm musíte být opatrní.Chtěli byste mít doma neobvyklý a unikátní doplněk? Zavěste si bio krb značky WallFire na stěnu. Výrobci jej dodávají na trh z nerezové oceli a nejen obývacím místnostem, ale klidně i vaší velké knihovně dodá ten správný šmrnc. S nádrží necelých tří litrů bioethanolu dokáže krb hořet až šest hodin. Pokud byste si chtěli tento výrobek domů pořídit, vyjde vás na necelých 55 000 korun.

Bio krb je fajn řešení, pokud si nechcete nebo nemůžete pořídit klasický krb na dřevo.

Významným dodavatelem bio krbů v tuzemsku je pražská společnost TOPSYS. Funguje od roku 1997 po celé republice i v Evropě. Mimo jiné zastupuje francouzského výrobce krbů, krbových vložek a krbových kamen Seguin Duteriez Group. „Postavíme vám s vlastními zaměstnanci krby i komíny, dodáme krbové vložky, ale také litinová krbová kamna,“ uvádí na webových stránkách firmy Vladimír Klíma.

<p>Bio krb Zen Garden je ideální pro venkovní použití, vydrží hořet až 8 hodin. Foto: TOPSYS</p>

Bio krb Zen Garden je ideální pro venkovní použití, vydrží hořet až 8 hodin. Foto: TOPSYS

Mezi bio krby čistě pro použití na venkovní terase nebo zahradě patří například výrobek z nerezové oceli Fire Line Outdoor. S patnáctilitrovou nádrží vám vydrží dělat radost zhruba čtyři hodinky a je pro vaši domácnost tou pravou designovou třešničkou na dortu. Stojí necelých 39 000 Kč. Zhruba o 13 000 korun více dáte za venkovní bio krb Zen Garden. S 10 litry paliva hoří kolem osmi hodin.

Existují i krby s dálkovým ovládáním pro inteligentní dům

V nabízené výrobkové řadě existuje i bio krb Totem Commerce, vhodný pro venkovní, ale i vnitřní použití. Design vytvořil autor z umělého kamene, který zapadne ideálně do vaší zahrady, terasy či na váš balkón. Má sice nádrž jen 1,5 litru, ale vydrží hořet tři až sedm hodin. Na jeho pořízení vám bude stačit 30 000 korun. Mezi super třídu pak patří Fire Line Automatic 3 s šestilitrovou nádrží. Má dálkové ovládání s WiFi modulem pro inteligentní dům a stojí necelých 190 000 Kč.

<p>Bio krb WallFire je z nerezové oceli a dá se zavěsit na stěnu. Obsah nádrže je 2,8 litru. Foto: TOPSYS</p>

Bio krb WallFire je z nerezové oceli a dá se zavěsit na stěnu. Obsah nádrže je 2,8 litru. Foto: TOPSYS

Ať už je to betonový či polyesterový korpus s hořákem, nebo designový výrobek z černé lakované oceli, vzbudí váš nový bio krb zvědavost nejen u členů rodiny, ale i návštěvníků a přátel. Využijete je v domě, bytě, na chatě i chalupě. Všude tam, kde buď není komín, případně jej nelze dodatečně postavit. Nebojte se novinek a udělejte si doma pohodu s krbem bez kouře a prachu.

Líbí se vám oheň v místnosti, ve které nemáte komín, nebo preferujete tancující plamínky na zahradě či terase? Napište do komentáře pod článkem, jaké máte zkušenosti s bio krbem a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 227x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek