0komentářů

Stalo se z vašeho bazénu zahradní jezírko plné žabince, takže se nemáte kde osvěžit? Najměte si bazénáře, ať ho vyčistí

Mít bazén je fajn, ale když se o něj správně nestaráte, začne se kazit voda a koupání už nebude zrovna zdraví prospěšné. Nemáte čas? Najměte si bazénáře, ať se o bazén postará. Kolik stojí jeho služby a co všechno zařídí?
Vydáno: 15.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2284x

V horkých letních dnech je super mít na zahradě vlastní bazén. Kvůli osvěžení se pak nemusíte táhnout přes celé město na koupák či k rybníku a tam hledat volné místo. Místo toho jen vyjdete na zahradu a uložíte se na vlastní zahradní lehátko. Péče o bazén je však časově náročná a zanedbání nebo opomenutí pravidelné péče vede ke zhoršení kvality a zdravotní nezávadnosti bazénové vody, v tom nejhorším případě pak ke zničení či poškození samotného bazénu nebo bazénové technologie. Jestli tedy nemáte čas a nechcete, aby k tomu došlo, objednejte si na údržbu bazénu firmu. Pravidelnou a profesionální péčí prodloužíte bazénu jeho životnost a sobě zajistíte zdravé koupání.

Každého, kdo chce bezproblémový provoz bazénu, čeká několik standartních úkonů. Patří mezi ně zazimování a odzimování bazénu, čištění bazénu (před, v průběhu i po ukončení koupací sezóny), pravidelná kontrola kvality bazénové vody a její úprava, pravidelné a správné dávkování bazénové chemie, kontrola správné funkčnosti bazénové technologie a bazénového příslušenství a v neposlední řadě i zajištění servisu (opravy nebo výměny) při zjištění nějaké závady. Při objednání firmy si můžete vybrat jednorázový nebo pravidelný servis.

Při výběru bazénáře dejte na doporučení od známých a recenze bývalých i současných zákazníků. Zjistěte si, jaké technologie a bazénovou chemii firma používá a jak dlouho na trhu působí. Před podepsáním smlouvy se chtějte setkat přímo s osobou, která se vám o bazén bude starat. Firma by se měla přizpůsobit vašim časovým požadavkům, aby nenarušovala váš harmonogram. Do smlouvy uveďte všechny činnosti, na kterých jste se s bazénářem dohodli, a to včetně termínů a konečných cen.

<p>Nechcete se o bazén starat nebo na to nemáte čas? Bazénář se o něj postará za vás. Foto: ©Depositphotos.com/steveheap</p>

Nechcete se o bazén starat nebo na to nemáte čas? Bazénář se o něj postará za vás. Foto: ©Depositphotos.com/steveheap

Co všechno zahrnuje pravidelná péče o bazén?

Ruční čištění bazénu byste měli provést před prvním zprovozněním bazénu, a poté preventivně jednou za 2 - 3 roky, abyste zachovali čistý vzhled bazénových folií či dalších povrchů (třeba keramického obkladu, laminátu či polypropylenu). Bazénář bazén vypustí a vyčistí pomocí speciálních čisticích prostředků a přípravků proti řasám. Pak bazén znovu napustí a u foliových bazénů při napouštění vyrovná folii. Ruční čištění bazénu do 25 m3 stojí kolem 6 000 Kč, u bazénů do 50 m3 pak zhruba 12 000 Kč. 

Jednorázový servis je určený pro ty, kdo mají dlouhodobě znečištěnou či zelenou vodu a neví si už rady. Firma v takovém případě otestuje vodu a v případě potřeby ji chemicky ošetří. V rámci služby také vyčistí bazén bazénovým vysavačem. Po provedení údržby vás ještě proškolí a poradí vám, jak pokračovat v údržbě vody až do jejího úplného vyčištění. Pracovník firmy také zkontroluje vaši bazénovou chemii a filtrační médium a doporučí případnou výměnu či opravu. Jednorázový servis pro bazén do 25 m3 stojí zhruba 600 Kč, pro bazén do 50 m3 asi 1 000 Kč.

Jestli se během sezóny nechcete o bazén vůbec starat, najměte si firmu na pravidelnou údržbu a servis. Službu si můžete objednat i v případě, že jedete na dovolenou a nechcete, aby se voda v bazénu zkazila. Služba zahrnuje buďto nasmlouvaný počet návštěv, nebo neomezený počet návštěv podle aktuálního stavu bazénu. V rámci každé návštěvy firma bazén vyčistí bazénovým vysavačem, otestuje vodu a ošetří ji bazénovou chemií. Provede i údržbu a vyčištění filtračního média a v případě potřeby dopustí vodu. Pravidelná údržba vás u bazénu do 25 m3 vyjde zhruba na 3 600 Kč, u bazénu do 50 m3 na 6 000 Kč.

Co dělat s bazénem před zimou a po ní?

Správné zazimování bazénu vám zajistí jeho snadné spuštění na jaře, a to s minimem nákladů na úpravu vody. Navíc zabráníte poškození bazénové technologie i bazénového potrubí uloženého v zemi. Bazénář vyčistí bazén ručním vysavačem, otestuje vodu a provede chemické ošetření na zimní období. Součástí chemického ošetření je i aplikace zazimovacího prostředku, který zabraňuje usazování mechanických a alkalických nečistot na stěnách a dně bazénu.

Pracovník firmy také před zimou upustí hladinu pod úroveň trysek a skimeru a provede zavzdušnění bazénového okruhu a částečnou demontáž bazénové technologie. Choulostivé díly uloží před mrazem do temperovaných prostor buď u vás, nebo ve skladě firmy. Nakonec bazén překryje zimní krycí plachtou a ukotví ji tak, aby nedocházelo k její deformaci či poškození. Zazimování bazénu včetně bazénové technologie (filtrační nádoby, čerpadla a potrubí) stojí kolem 60 Kč za 1 m3. Za zazimování speciálních přístrojů (třeba tepelného čerpadla, protiproudu nebo ionizátoru) si pak připlatíte.

V jarním období je bazén potřeba odzimovat. Firma provede odkrytí a uložení zimní plachty, kompletaci bazénové technologie (včetně výměny pískového filtračního media), dopuštění vody do bazénu z místních zdrojů nebo zajištěním dovozu vody externí dopravou a samotné zprovoznění bazénu. Po uvedení do provozu provede otestování vody a základní chemické ošetření bazénové vody bazénovou chemií. Odzimování stojí kolem 85 Kč za m3, za zprovoznění speciálních přístrojů si pak opět připlatíte.

Staráte se o bazén sami, nebo jste si najali bazénáře? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Služby pro byt: 

1) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce

2) Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení

3) Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky

4) Chcete se z práce vracet do uklizeného a voňavého domova? Najměte si paní na úklid či úklidovou službu

5) Plánujete výměnu nebo renovaci podlahy a nevíte si s tím rady? Zavolejte na pomoc šikovného podlaháře

6) Jak se přestěhovat snadno a rychle? Zavolejte si na pomoc stěhováky a nechejte na nich všechnu těžkou práci

7) Chcete si užívat všech výhod zahrady, ale nechce se vám o ni starat, případně na to nemáte čas? Najměte si zahradníka

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Vydáno: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 56x

Stala se vám v kuchyni nehoda a poškodili jste si s těžkým nádobím pracovní desku? Nemusíte ji hned měnit. Drobné škrábance a rýhy jdou opravit se speciálními přípravky a vosky. Stačí je rozehřát, setřít stěrkou a potom rozleštit.

Celý článek
Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 593x

Rozlučte se s bílo šedou zimní nudou a nenechávejte veselé jarní barvy venku před dveřmi. Pusťte je k sobě domů. Které barvy jsou v letošním roce v kurzu? Prim hrají svěží a jasné odstíny, hlavně barva první jarní trávy a listů.

Celý článek
Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Mexický styl bydlení je hravý, barevný a laskavý. Inspirujte se pro svůj byt vonícími dálkami

Vydáno: 19.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 172x

Hravé a barevné bydlení á la Mexiko si zamiluje asi každý. Přeneste si jeho krásy k sobě domů. Jak vytvořit interiér v mexickém stylu? Musí být zábavný, ale v bytě či domě nechte vyniknout i levné materiály a opotřebovaný nábytek.

Celý článek