Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
12165
0komentářů

Stalo se z vašeho bazénu zahradní jezírko plné žabince, takže se nemáte kde osvěžit? Najměte si bazénáře, ať ho vyčistí

Mít bazén je fajn, ale když se o něj správně nestaráte, začne se kazit voda a koupání už nebude zrovna zdraví prospěšné. Nemáte čas? Najměte si bazénáře, ať se o bazén postará. Kolik stojí jeho služby a co všechno zařídí?
Vydáno: 15.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2030x

V horkých letních dnech je super mít na zahradě vlastní bazén. Kvůli osvěžení se pak nemusíte táhnout přes celé město na koupák či k rybníku a tam hledat volné místo. Místo toho jen vyjdete na zahradu a uložíte se na vlastní zahradní lehátko. Péče o bazén je však časově náročná a zanedbání nebo opomenutí pravidelné péče vede ke zhoršení kvality a zdravotní nezávadnosti bazénové vody, v tom nejhorším případě pak ke zničení či poškození samotného bazénu nebo bazénové technologie. Jestli tedy nemáte čas a nechcete, aby k tomu došlo, objednejte si na údržbu bazénu firmu. Pravidelnou a profesionální péčí prodloužíte bazénu jeho životnost a sobě zajistíte zdravé koupání.

Každého, kdo chce bezproblémový provoz bazénu, čeká několik standartních úkonů. Patří mezi ně zazimování a odzimování bazénu, čištění bazénu (před, v průběhu i po ukončení koupací sezóny), pravidelná kontrola kvality bazénové vody a její úprava, pravidelné a správné dávkování bazénové chemie, kontrola správné funkčnosti bazénové technologie a bazénového příslušenství a v neposlední řadě i zajištění servisu (opravy nebo výměny) při zjištění nějaké závady. Při objednání firmy si můžete vybrat jednorázový nebo pravidelný servis.

Při výběru bazénáře dejte na doporučení od známých a recenze bývalých i současných zákazníků. Zjistěte si, jaké technologie a bazénovou chemii firma používá a jak dlouho na trhu působí. Před podepsáním smlouvy se chtějte setkat přímo s osobou, která se vám o bazén bude starat. Firma by se měla přizpůsobit vašim časovým požadavkům, aby nenarušovala váš harmonogram. Do smlouvy uveďte všechny činnosti, na kterých jste se s bazénářem dohodli, a to včetně termínů a konečných cen.

<p>Nechcete se o bazén starat nebo na to nemáte čas? Bazénář se o něj postará za vás. Foto: ©Depositphotos.com/steveheap</p>

Nechcete se o bazén starat nebo na to nemáte čas? Bazénář se o něj postará za vás. Foto: ©Depositphotos.com/steveheap

Co všechno zahrnuje pravidelná péče o bazén?

Ruční čištění bazénu byste měli provést před prvním zprovozněním bazénu, a poté preventivně jednou za 2 - 3 roky, abyste zachovali čistý vzhled bazénových folií či dalších povrchů (třeba keramického obkladu, laminátu či polypropylenu). Bazénář bazén vypustí a vyčistí pomocí speciálních čisticích prostředků a přípravků proti řasám. Pak bazén znovu napustí a u foliových bazénů při napouštění vyrovná folii. Ruční čištění bazénu do 25 m3 stojí kolem 6 000 Kč, u bazénů do 50 m3 pak zhruba 12 000 Kč. 

Jednorázový servis je určený pro ty, kdo mají dlouhodobě znečištěnou či zelenou vodu a neví si už rady. Firma v takovém případě otestuje vodu a v případě potřeby ji chemicky ošetří. V rámci služby také vyčistí bazén bazénovým vysavačem. Po provedení údržby vás ještě proškolí a poradí vám, jak pokračovat v údržbě vody až do jejího úplného vyčištění. Pracovník firmy také zkontroluje vaši bazénovou chemii a filtrační médium a doporučí případnou výměnu či opravu. Jednorázový servis pro bazén do 25 m3 stojí zhruba 600 Kč, pro bazén do 50 m3 asi 1 000 Kč.

Jestli se během sezóny nechcete o bazén vůbec starat, najměte si firmu na pravidelnou údržbu a servis. Službu si můžete objednat i v případě, že jedete na dovolenou a nechcete, aby se voda v bazénu zkazila. Služba zahrnuje buďto nasmlouvaný počet návštěv, nebo neomezený počet návštěv podle aktuálního stavu bazénu. V rámci každé návštěvy firma bazén vyčistí bazénovým vysavačem, otestuje vodu a ošetří ji bazénovou chemií. Provede i údržbu a vyčištění filtračního média a v případě potřeby dopustí vodu. Pravidelná údržba vás u bazénu do 25 m3 vyjde zhruba na 3 600 Kč, u bazénu do 50 m3 na 6 000 Kč.

Co dělat s bazénem před zimou a po ní?

Správné zazimování bazénu vám zajistí jeho snadné spuštění na jaře, a to s minimem nákladů na úpravu vody. Navíc zabráníte poškození bazénové technologie i bazénového potrubí uloženého v zemi. Bazénář vyčistí bazén ručním vysavačem, otestuje vodu a provede chemické ošetření na zimní období. Součástí chemického ošetření je i aplikace zazimovacího prostředku, který zabraňuje usazování mechanických a alkalických nečistot na stěnách a dně bazénu.

Pracovník firmy také před zimou upustí hladinu pod úroveň trysek a skimeru a provede zavzdušnění bazénového okruhu a částečnou demontáž bazénové technologie. Choulostivé díly uloží před mrazem do temperovaných prostor buď u vás, nebo ve skladě firmy. Nakonec bazén překryje zimní krycí plachtou a ukotví ji tak, aby nedocházelo k její deformaci či poškození. Zazimování bazénu včetně bazénové technologie (filtrační nádoby, čerpadla a potrubí) stojí kolem 60 Kč za 1 m3. Za zazimování speciálních přístrojů (třeba tepelného čerpadla, protiproudu nebo ionizátoru) si pak připlatíte.

V jarním období je bazén potřeba odzimovat. Firma provede odkrytí a uložení zimní plachty, kompletaci bazénové technologie (včetně výměny pískového filtračního media), dopuštění vody do bazénu z místních zdrojů nebo zajištěním dovozu vody externí dopravou a samotné zprovoznění bazénu. Po uvedení do provozu provede otestování vody a základní chemické ošetření bazénové vody bazénovou chemií. Odzimování stojí kolem 85 Kč za m3, za zprovoznění speciálních přístrojů si pak opět připlatíte.

Staráte se o bazén sami, nebo jste si najali bazénáře? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Služby pro byt: 

1) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce

2) Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení

3) Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky

4) Chcete se z práce vracet do uklizeného a voňavého domova? Najměte si paní na úklid či úklidovou službu

5) Plánujete výměnu nebo renovaci podlahy a nevíte si s tím rady? Zavolejte na pomoc šikovného podlaháře

6) Jak se přestěhovat snadno a rychle? Zavolejte si na pomoc stěhováky a nechejte na nich všechnu těžkou práci

7) Chcete si užívat všech výhod zahrady, ale nechce se vám o ni starat, případně na to nemáte čas? Najměte si zahradníka

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 20x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek
Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vydáno: 01.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 61x

Jak správně zprovoznit venkovní vánoční osvětlení v oknech, světelné rampouchy nebo řetězy? Kupujte výzdobu a řetězy od známých výrobců a dejte pozor na neporušenou kabeláž a proudové krytí. Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán.

Celý článek
Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Vydáno: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vybíráte novou sedačku? Zjistěte, které typy sedacích souprav existují a kam se který typ sedačky hodí. Chcete mít navíc obývák zařízený podle posledních trendů? Pak se podívejte, které barvy, styl a tvary jsou u pohovek v módě.

Celý článek