PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak snadno naučíte domácnost novým kouskům? Pořiďte si chytré zásuvky a ovládejte elektroniku mobilem

"Vypnul jsem tu konvici, nebo ne!? Musím zpátky domů!" Žádnou paniku, nemusíte nikam běhat, stačí se podívat na mobil. Tedy pokud máte chytré zásuvky... Co jsou chytré zásuvky, jak fungují, k čemu jsou dobré a kolik stojí?
Vydáno: 08.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2594x

Jste zapomnětliví a často se vám stává, že zapomenete vypnout nějaký ten spotřebič? Pak to určitě znáte. Nejprve vás polije horko, potom zachvátí panika a už běžíte domů na kontrolu. Anebo celý den trnete v práci hrůzou, jestli jste náhodou nevyhořeli… Přitom řešení je jednoduché. Stačí si pořídit chytré zásuvky a spotřebiče zapojit do nich. Jakmile si pak nejste jistí, jestli jste daný spotřebič vypnuli, podíváte se na mobil, a pokud zjistíte, že ne, jedním tlačítkem ho vypnete na dálku. Ušetříte tak svoje nervy i čas, protože se nebudete muset vracet domů.

Chytré zásuvky však neposlouží jenom zapomnětlivcům. Kromě přímého ovládání můžete zásuvky kombinovat i s dalšími aplikacemi, senzory či jinými externími zařízeními. Propojením zásuvky třeba se zařízením pro ovládání hlasem můžete spínat jakékoli spotřebiče vyslovením nastavených hlasových pokynů, takže nemusíte vstávat z gauče ani brát do ruky mobil, v kombinaci s teplotním senzorem automaticky zapínat nebo vypínat topení či větrák podle teploty nebo sledováním polohy automobilu pomocí GPS zautomatizovat otevírání garážových vrat.

<p>Chytrá zásuvka sice spotřebič sama nezapojí, ale život vám určitě usnadní. Foto: ©Depositphotos.com/Sonsedskaya</p>

Chytrá zásuvka sice spotřebič sama nezapojí, ale život vám určitě usnadní. Foto: ©Depositphotos.com/Sonsedskaya

Zásuvky chytré a ještě chytřejší

Chytré zásuvky mívají časový spínač, případně je můžete ovládat dálkově. Instalace je jednoduchá, protože do stávající zásuvky vložíte zásuvný adaptér, do kterého pak zapojíte jakýkoliv spotřebič stejně jako do klasické zásuvky. Za jednoduché chytré zásuvky by se daly považovat zásuvky s automatickým časovým spínáním. Na spínacích hodinách vložených do zásuvky pak nastavíte čas, kdy bude spotřebič zapnutý. Levnější modely jsou mechanické (koupíte je od 100 Kč), dražší jsou digitální (od 180 Kč). Digitální zásuvky můžete programovat na každý den v týdnu zvlášť, případně mají i funkci automatického spínání. Víc toho však neumí.

Vždy si ověřte, jestli je spínací zásuvka dostatečně dimenzovaná na požadovaný příkon spotřebiče, případně více spotřebičů připojených přes rozdvojku nebo prodlužovačku.

Pokud chcete modernější řešení, pořiďte si zásuvky ovládané dálkovým ovladačem nebo chytrým telefonem přes mobilní síť GSM nebo domácí wi-fi. Do GSM zásuvky vložíte speciální SIM kartu a ovládáte ji zasláním SMS zprávy nebo prozvoněním. Zasláním zprávy zjistíte i to, zda je zásuvka zapnutá či vypnutá. Zásuvka s připojením k internetu funguje podobně, jen je místo SIM karty připojená k domácí wi-fi síti, takže ji můžete ovládat chytrým telefon odkudkoliv, kde máte připojení k internetu.

Chytrá zásuvka Orvibo S20

Chytrou zásuvku Orvibo S20 připojíte k domácí wi-fi síti a jakýkoliv spotřebič pak můžete ovládat dálkově přes mobilní aplikaci v chytrém telefonu. Přes ni můžete zkontrolovat, zda je zásuvka zapnutá či vypnutá, můžete nastavit zapnutí spotřebiče na určitý čas, případně využít scénář, kdy jedním kliknutím vypnete při odchodu z domu všechny spotřebiče. Zásuvka stojí 790 Kč.

Chytrá zásuvka Awox SmartPLUG

Chytrou zásuvku Awox SmartPLUG můžete ovládat chytrým telefonem či tabletem přes rozhraní bluetooth, případně na dálku pomocí webové aplikace Awox SmartControl. Kromě ovládání spotřebičů na dálku můžete sledovat aktuální i dlouhodobou spotřebu elektrické energie připojených spotřebičů. Jednu zásuvku pořídíte za 998 Kč.

Inteligentní zásuvka Smart Socket Air

Díky inteligentní zásuvce Smart Socket Air budete mít pod kontrolou jakýkoliv spotřebič. Umožňuje časové i ruční ovládání a spuštění zařízení v závislosti na určité události. Smart Socket Air dokáže měřit aktuální výkon připojených zařízení a naměřená data dokonce vyhodnotí. Zásuvka dokáže spolupracovat s ostatními zařízeními od výrobce Loxone. Navíc má vestavěný teplotní senzor, který vás dokáže upozornit na velký výkyv teplot v místnostech na základě dlouhodobých statistik. Jedna zásuvka stojí 1 815 Kč.

Belkin WeMo Insight Switch

Belkin WeMo Insight Switch umožňuje zapínání a vypínání domácího spotřebiče na dálku přes Wi-Fi, programování na míru a detailní monitorování změny stavu prostředí. Hodí se pro naplánování vytápění, osvětlení i ventilace. Kromě toho ji můžete využít třeba i pro sledování dětí, jestli se místo plnění úkolů nekoukají na televizi. V aplikaci WeMo App můžete flexibilně upravovat plány, vytvořit vlastní pravidla, sledovat čas zapnutí elektroniky a nechat si posílat informace o spotřebě přístroje. Jeden kus stojí 1 680 Kč.

Chytrá zásuvka Wi-Fi HS100

Zařízení připojená do chytré zásuvky Wi-Fi HS100 od TP-Link můžete ovládat odkudkoliv, kde máte připojení k internetu, a to pomocí aplikace v telefonu. V aplikaci můžete vytvořit rozvrh, kdy se bude zásuvka vypínat a zapínat podle vašich potřeb (třeba i při západu a východu slunce) nebo v různých časech (simulace přítomnosti osob v objektu). Pomocí Amazon Echo, které je prodávané zvlášť, pak můžete zařízení ovládat i hlasem. Zásuvku pořídíte za 999 Kč.

Inteligentní zásuvka Revogi Smart Power

Inteligentní zásuvka Revogi Smart Power umožňuje bezdrátové ovládání elektrických spotřebičů prostřednictvím mobilního telefonu a současně poskytuje informace o spotřebě elektrické energie. S doprovodnou mobilní aplikací snadno nastavíte vypnutí spotřebiče při vašem odchodu a jeho zapnutí při návratu. Zásuvku seženete za 990 Kč.

Zásuvka D-Link DSP-W215 SmartPlug

Zásuvka D-Link DSP-W215 SmartPlug je dálkově ovladatelná přes wi-fi. Přes aplikaci v mobilu můžete na dálku ovládat spotřebiče v domácnosti, sledovat spotřebu energie, naplánovat si vypnutí i zapnutí jednotlivých spotřebičů a nastavit zasílání upozornění. Zásuvka má zabudovaný teplotní senzor, který ji zabezpečuje proti přehřátí. K zásuvce můžete nainstalovat i další zařízení z produktové řady výrobce, takže snadno vytvoříte chytrou domácnost. Zásuvka stojí 1 500 Kč.

Používáte doma chytré zásuvky? Napište do komentáře pod článkem, jak jste s nimi spokojení.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Znáte Internet věcí? V seriálu Chytrá domácnost se dozvíte, kam směřuje vývoj chytré elektroniky a spotřebičů

2) Chcete spát jako Šípková Růženka, ale probouzíte se jako princezna na hrášku? Vyzkoušejte chytrou postel

3) Chcete vědět, co se děje u vás v bytě, i když nejste doma? Nainstalujte si do chytré domácnosti bezpečnostní IP kameru

4) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

5) Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 115x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 184x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek