PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Děti ve volných dnech dokonale zabaví zahradní houpačky a houpadla. Budete mít 8 týdnů klidu

Kovová houpačka na zahradu nebo dřevěná i plastová domů, tohle už baví malé nezbedy celá léta. Dětská hřiště se bez nich neobejdou. Změřte si dobře vhodný prostor a nechte děti zažívat vítr ve vlasech a radost z letu i zrychlení.
Vydáno: 04.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2062x

Toužebně očekávané prázdniny jsou tady, děti mají spoustu volna a vás čeká přemýšlení o tom, jak je pokud možno co nejdéle zabavit. Ideálně tak, abyste o nich vůbec nevěděli a mohli se věnovat třeba dlouho odkládanému malování vašeho retro obývacího pokoje. Máte doma houpačku, nebo staré dobré houpadlo? Tato osvědčená atrakce už léta malé neposedy spolehlivě zabaví.

Každé dítě si houpání užije, od mrňousků až po větší mazáky

Výrobci dodávají houpačky v různých tvarech, velikostech, a z různých materiálů. Při nákupu si pohlídejte hlavně nosnost houpačky a kvalitu zpracování. Při výběru houpačky se orientujte nejdříve podle prostoru, který máte k dispozici. Velké „hupy“ se dají dělat jen ve velké zahradě, ne v garsonce. Důležitý je i fakt, kolik dětí si bude chtít užívat. Předcházejte domácím rozbrojům o sedačku a rozmyslete si, zda nekoupit houpaček raději více.

<p>Houpání je skvělá zábava nejen pro volné dny. Ale nikdy u dětí nezapomeňte na dozor. Foto: ©Depositphotos.com/chrisroll</p>

Houpání je skvělá zábava nejen pro volné dny. Ale nikdy u dětí nezapomeňte na dozor. Foto: ©Depositphotos.com/chrisroll

Osobně mám výborné zkušenosti s obyčejnou dřevěnou houpačkou. Vyrostly na ní obě děti. Měla nahoře kruhy a doma jsme ji zavěsili na dřevěné zárubně do spirálovitě ukončených vrutů. Takové houpání mezi futry je pro mrňouse vždycky prima zážitek. Na zahradě to bylo jednoduché, lanka od houpačky jsme přivazovali na pevnou větev jabloně.

S dřevěnou zahradní houpačkou nic nepokazíte. Je oblíbená a u nás má tradici.

Dřevěná zahradní houpačka je prostě tradiční a oblíbená je. Seženete ji ve speciálních prodejnách s dřevěnými hračkami (kterých ale dost dramaticky ubývá), v e-shopech nebo hobby prodejnách. Vyberte ji tak, aby se barevně i typově hodila k vašemu zahradnímu nábytku na chatě či chalupě. Výrobky najdete na pultu podle použitého materiálu nejčastěji v cenovém rozpětí 220 až 350 Kč. Koupit můžete houpačku v odstínu přírodního dřeva, ale i nalakované různými barvami.Další velice často prodávanou houpačkou je plastová. Máte s ní na výběr velké množství motivů, tvarů a barev. Děti nejvíce přitahují houpačky se stolečkem, výborně si pohrají na houpačce se skluzavkou, ale mohou mít i typ „ptačí hnízdo“. Škála cen je asi stejně rozsáhlá, jako možnosti zpracování a výroby plastických hmot. Plastové houpačky stojí nejčastěji od 200 do 700 Kč.

Závěsné houpací křeslo si užijete i vy osobně

Udělejte si na zahradě relaxační houpací místo pro celou rodinu. Taková ratanová houpačka stojí kolem 7 000 Kč, ale zrelaxujete si na ní i spolu se svými dětmi. Designovou lahůdkou zpravidla bývá i závěsné houpací křeslo. Kousky zahraniční výroby ale mohou cenově vyšplhat až na desítky tisíc korun. Při nákupu houpaček nezapomeňte také na polštářky k sezení.Spíše na venkovních pískovištích a dětských hřištích často uvidíte takzvané pružinové houpadlo. Dřevěná sedačka bývá nejčastěji ve tvaru různých zvířátek a dětem je tedy velmi sympatická. Pro výuku držení a odrážení pořiďte dětem dvouramennou houpačku, kde se musí vzájemně domluvit, odhadnout sílu toho druhého a vnímat jej. Kovová houpačka má konstrukci z tyčí, musíte tedy pro ni najít tvrdý a rovný povrch. Cena začíná zhruba od 3 000 Kč, luxusní výrobky stojí i 8 000 Kč.

Dbejte při houpání dětí na jejich bezpečnost. Úrazy bývají nepříjemné.

U houpaček pro velmi malé děti si zkontrolujte výšku bezpečnostní ohrádky, dále pevnost a také neporušenost závěsných lan. Dobře si prohlédněte i tvar a velikost sedátka. Velkým požadavkům na bezpečnost vyšli výrobci vstříc houpačkami s bezpečnostními řetězy a pryžovým sedátkem. Koupíte i houpačky závěsné nebo vahadlové. Houpání ve vlastním dětském pokoji milují všechny děti bez rozdílu věku, protože podle odborníků jim připomíná uklidňující maminčinu náruč. Cítí se tu tedy příjemně a bezpečně.Kromě domácí houpačky malí caparti milují dětská hřiště a na nich další atrakce. Dopřejte jim kontakt s vrstevníky a nechte je řádit také na prolézačkách, různých hopsadlech a dnes už velmi precizně vymyšlených lanových překážkách. Dítě nenechávejte samotné a třeba na skluzavkách je učte, aby nepředbíhalo a nepřekáželo ostatním. Naučíte je trpělivosti a toleranci.

Houpací kruhy jsou fajn, děti zaujmou víc než velké atrakce

Zájem o domácí houpání a houpadla potvrzuje i bohatá internetová diskuze. „Našim prckům jsme pořídili skluzavku a houpací kruhy, každému jeden. Řekla bych, že jim to bohatě stačí, vyřádí se do únavy,“ píše čtenářka s přezdívkou Alča. Podle ní jsou zrovna houpací kruhy perfektní, protože děti pak nehledají žádné velké atrakce. Ideální také prý je, když je blízko pískoviště a děti nevidí.Čtenářka s přezdívkou Artuma chtěla poradit, jakou houpačku vybrat. Měla zájem o výrobek, který by vydržel podle jejích slov až do 12 kilogramů. „Já mám Bright starst, z hlavy nevím typ, ale je na stejném principu. Ze začátku byly trochu trable, nehoupalo to a též se vybíjely baterky,“ odpověděla čtenářka s přezdívkou Suis. Jakmile se ale vše „ochodilo“ funguje to prý dobře.

Děti mají být na hřišti nejen samostatné, ale i vzájemně ohleduplné. Učte je tomu.

Na hřišti veďte svého potomka k tomu, aby se o hračky i atrakce dělil s ostatními. Konfliktům se zpravidla nevyhnete, ale nebraňte se jim. Dejte dítěti možnost, aby si cestu našlo samo a neřešte za něj všechny maléry. Samostatnost se mu bude hodit do pozdějšího věku, navíc s vědomím, že vy nebudete vždy na místě a připraveni zasáhnout.

Pořídili jste svým ratolestem houpačku na zahradu nebo dřevěnou domů mezi veřeje? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si další díly Babybytu o vybavení dětských hřišť:
1. Nafukovací trampolína nebo skákací hrad? Udělejte dětem radost, skákání osvobozuje
2. Pískoviště, to je dětský evergreen. Zařiďte svým nejmenším prima zábavu
3. Nechte během roku vaše děti především venku. 12 tipů pro herní prvky na zahradu

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 169x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek