PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Dětská skluzavka na zahradu je eldorádo pro malé nezbedy. Přidejte vodu a o dětech neuslyšíte. Čtěte 33. díl Babybytu

Skluzavky na zahradu a dětské klouzačky domů představují nesmrtelný zdroj radosti a zdravého pohybu, o které je škoda vaše děti připravit. Děti se rády klouzají 24 hodin denně, 12 měsíců v roce. Splňte jim sen o domácím hřišti.
Vydáno: 28.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3781x

Máte doma živé a neposedné malé děti, které je čím dál těžší „uřídit“? Dopřejte jim plno pohybu venku, ale ještě lépe doma na zahradě. Děti rády šplhají do výšky, objevují, a současně také milují sjíždění kamkoliv. Taková skluzavka s dojezdem do vody, to je ta pravá zábava a kratochvíle. Pokud je špatné počasí, existují podobné klouzačky i do interiérů. Výběr závisí především na vašich finančních možnostech a na tom, jaký prostor máte k dispozici.

Plastové skluzavky jsou lehké, můžete je kdykoli přemístit domů nebo ven

Kde takové skluzavky do dětského pokoje i na venek ale sehnat? Podívejte se do obchodů a e-shopů s nábytkem, sportovními potřebami a do specializovaných prodejen. Výrobky jsou nejčastěji k mání z kvalitního plastu a díky pevné konstrukci je můžete bez obav postavit ven na zahradu či na dětské hřiště. Skluzavky jsou lehké, takže je můžete kdykoli přenášet z domova ven a naopak. Pamatujte ale, že na atrakci nesmí děti mladší 2 let, a rodiče by měli hlídat i dodržení maximální nosnosti.

<p>Děti skluzavky milují, na domácí řádění jsou přímo ideální. Foto: ©Depositphotos.com/uatp12</p>

Děti skluzavky milují, na domácí řádění jsou přímo ideální. Foto: ©Depositphotos.com/uatp12

Klouzačku můžete postavit do prostoru, připevnit ji k patrové posteli, případně ke schodům, a to buď vedle nich, nebo přímo na ně. Pokud ji přimontujete na schody, můžete ji zase snadno odstranit, jakmile dítě vyroste. Máte hodně prostoru? Pořiďte dítěti soukromý tobogán. Milovníci skluzavek by jistě nepohrdli domečkem, který je jimi propletený, a přitom není omezena funkčnost všech jeho prostor. Skluzavku z masivního dřeva pořídíte zhruba od 2 000 Kč výše.

Multifunkční dětské věže mají několik bezvadných atrakcí v jednom.

Pokud máte více dětí, je přímo ideální skluzavka a houpačka v jednom. Vyblbnout se na ní mohou až tři děti najednou, dvě na houpačkách a jedno na skluzavce. Třeba multifunkční dětská věž Lucie má kromě skluzavky také dvě houpačky, šplhací lano a úchytky. Pořídíte ji za necelých 9 400 Kč. Obdobná sestava Honzík z hoblovaných hranolů stojí asi o 5 000 korun více. Vodní skluzavku za 4 200 korun pak umístěte do bazénu, nebo ji použijte kdekoli v zahradě.Největší oblibu mají sestavy se zajímavým poměrem množství atrakcí a ceny. Třeba sestava s třímetrovou skluzavkou, lezeckou stěnou s úchyty a dalšími prvky, vás přijde na zhruba 17 000 korun. Dobrým tipem pro vás může být některá z herních sestav Jungle Gym, která má obvykle podobu věže se stříškou, k níž přidáte různé herní prvky. Děti všeho věku si skvěle zařádí na různobarevných klouzačkách z tvrdého plastu. Zpříjemněte jim to ještě zabudováním přípojky na vodu. Různé moduly hřišť stojí podle jednotlivých typů a atrakcí od 8 800 až do 31 000 Kč.

Pro hřiště vyberte místo, kam je dobře vidět a děti dobře hlídejte

Dětský sen často bývá mít na zahradě vlastní hřiště. Jestliže máte domek nebo byt se zahrádkou, můžete jej svým nejmenším splnit. Výhodou je, že máte stoprocentní jistotu ohledně výběru bezpečných herních prvků i čistoty prostředí. Vyberte místo, na které dobře uvidíte jak z terasy, tak třeba i z okna vaší kuchyně. Hřiště by také nemělo být v dosahu bazénu nebo zahradního rybníčku, stejně tak jako východové branky. Skutečně nikdy ale nenechávejte děti bez dozoru.Sestavit hřiště vám může firma, nebo se do toho pustíte sami. Podle velikosti sestavy vám montáž zabere pár hodin, víkend, ale i několik dnů. Jednotlivé dřevěné díly bývají rozměrově upravené a ošetřené impregnací, doplněné spojovacími prvky. Přesně dodržujte montážní návod, který vás s podrobnými nákresy dovede až ke kompletaci dětského snu. Zdají se vám dětská hřiště, případně jednotlivé atrakce příliš drahé? Mrkněte se třeba do některého z bazarů.

Pořiďte dětem skluzavku s přívodem vody, mokrá zábava bude o pár levelů jinde.

Super zahradní dvouhoupačka se skluzavkou na stojanu přijde na 8 990 korun. Když je ale muž jako vládce rodinné dílny trochu šikovný, zvládne výrobu celého hřiště sám podle obrázků. Na internetu najdete celou řadu nabídek, například samostatná skluzavka z plastické hmoty přijde na 2 200 korun, s přípojkou na vodu je zhruba o stovku dražší. Laminátová vlnitá skluzavka už stojí téměř 11 000 Kč, nejdražší je pak skluzavka typu tobogan za necelých 18 000 korun.Hra je pro děti ideální a přirozenou aktivitou, nejrůznější prolézačky i skluzavky ale musí mít certifikát kvality a vysoké bezpečnosti. Dřevěný materiál výrobci v těchto případech důkladně zpracovali a v případě venkovního použití naimpregnovali či nabarvili. Vydrží řadu let bez údržby. Pro podklad hřiště není vhodný beton ani dlažba. Nejlepší je travnatá plocha, případně dřevěné rohož. Vyberte místo, které je světlé, ale současně tam nepraží sluníčko.

Podívejte se také, jak vypadají ty nejlepší skluzavky na síti Pinterest.

Skluzavky jsou dětmi velice oblíbené. Pokud mohou, stráví na nich neuvěřitelně mnoho času, píšete v obsáhlých internetových diskuzích. Řada z vás se spíše než na obchody spoléhá na vlastní šikovné ruce. „Manžel je od fochu, tak dětem udělal nejenom skluzavku, ale dal dohromady celou sestavu spolu s lanovým žebříkem a šplhací tyčí,“ napsala čtenářka s přezdívkou Xeňa. Podle ní ještě budou pokračovat s tím, že zkusí v horkém létě vymyslet skluzavkový dojezd do mělké vody.

<p>Skluzavka dobře poslouží třeba i ke spojení dvou pokojů. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu</p>

Skluzavka dobře poslouží třeba i ke spojení dvou pokojů. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Ať už pořídíte dětem na jejich vydovádění kteroukoli atrakci, nezapomeňte na jejich bezpečnost. Celková výška prvků pro předškoláky by podle norem neměla přesáhnout 120 centimetrů. O metr více je to pak u starších dětí. Rozestupy mezi komponenty vybavení nemají být menší než 20 cm, kvůli riziku, že dítěti uvízne v mezeře hlava. Na domácí hřiště se pak vztahuje norma ČSN EN 71. Doplňte si je pro své potěšení pěkným zahradním nábytkem, u kterého si dejte odpolední kafíčko.

Pořídili jste svým ratolestem pro radost skluzavku na zahradu? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, který typ jste koupili a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si další díly Babybytu o vybavení dětských hřišť:
1. Nafukovací trampolína nebo skákací hrad? Udělejte dětem radost, skákání osvobozuje
2. Pískoviště, to je dětský evergreen. Zařiďte svým nejmenším prima zábavu
3. Nechte během roku vaše děti především venku. 12 tipů pro herní prvky na zahradu

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 224x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 235x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek